Ta strona używa ciasteczek (plików cookies), dzięki którym może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem i akceptuję
PCB.center

Seria Adafruit Feather - czy warto? Ktoś używał? :D

Autor Wiadomość
hubert27 

Otrzymał 1 piw(a)
Programuję w:
C, Arduino
Wysłany: 20-03-2017, 21:58   

taa, faza jest ważna, ale to długa historia, musiałbym w cały projekt Cię wtajemniczać, ale nie chcę tego robić, ponieważ mam tylko kilka pytań, nie potrzebuję pomocy ogólnie przy projekcie :D napotykam rzeczy które są dla mnie dośc nowe, nie robiłem ich nigdy w praktyce, więc radzę się bardziej doświadczonych.

Ok, na obecną chwilę decyduję się na Aadafruita z zasilaniem z Li-Pola, dam jakieś sprawdzenie napięcia, żeby po wykryciu spadku poniżej powiedzmy 3,3 V uśpiło kontroler (i bezpiecznie zakończyło zapis). Na razie dzięki za odpowiedzi, naprawdę pomocne ;)

Polecany artykuł » Kurs elektroniki - #0 - Spis treści kursu!

Postaw piwo autorowi tego posta

marek1707 

Otrzymał 606 piw(a)
Programuję w:
C, asm
Wysłany: 20-03-2017, 23:14   

"ale nie chcę tego robić"
Szkoda, myślałem, że to działa w obie strony. Zapamiętam.

hubert27 

Otrzymał 1 piw(a)
Programuję w:
C, Arduino
Wysłany: 20-03-2017, 23:24   

źle mnie zrozumiałeś xD po prostu nie chcę mieć postawy roszczeniowej xD jeśli to kogoś interesuje, to mogę pogadać o projekcie, ale bardziej na priv. Jak go sfinalizuję, to go opiszę na Forbocie

marek1707 

Otrzymał 606 piw(a)
Programuję w:
C, asm
Wysłany: 21-03-2017, 13:21   

Pytałem z ciekawości - to pewnie takie moje spaczenie zawodowe. Fajnie jest usłyszeć/zobaczyć co robią lub choćby tylko planują inni, szczególnie w fazie budowania założeń i pierwszych eksperymentów.

Opisywanie własnego projektu absolutnie nie jest postawą roszczeniową a na takim forum jest wręcz uważane za działanie edukacyjne. Niejeden już był przypadek ewolucji lub zupełnej zmiany koncepcji właśnie na skutek dyskusji po ujawnieniu Wspaniałych Planów. Jedni wytaczają (nie wiedząc o tym) armatę na wróbla, inni planują (nieświadomie) lot na Księżyc w balii a jeszcze inni (poniekąd słusznie) boją się projektu w którym przeraża ich jeden szczegół, rozwiązywalny w minutę. Ludzie czytają takie wątki a niektórzy wyciągają z tego nawet jakieś wnioski..
Wiem, że Ty sobie poradzisz i skończysz ten rejestrator samodzielnie, ale (o ile pamiętam) mając już rozpoczęty jakiś o nim wątek warto byłoby go kontynuować. Niech inni też zobaczą jak wygląda pokonywanie problemów i mozolne dochodzenie do finalnego produktu. Nawet jeśli uchroni to tylko kilku ludzi od wysłania postu typu "Jestem kompletnie zielony, ale planuję wykonanie latającego RoboCopa - od czego mam zacząć, pomóżcie", to i tak warto :)

Natomiast właśnie jednostronne korzystanie z pomocy (typu zapytaj-dowiedz_się-zniknij) jest moim zdaniem zwykłym wykorzystywaniem (czasu i dobrej woli) innych.

Polecany artykuł » Kurs FPGA - #3 - instalacja środowiska ISE Xilinx

Odpowiedz do tematu