Skocz do zawartości

Jaki mikro procesor do nauki


Dotli

Pomocna odpowiedź

Wita

Chciał bym zbudować płytę z procesorem do nauki programowania ( generalnie ogarnąć podst.) . Myślę by zbudować ja tak by wszystkie wyj. procesora były dla mnie łatwo dostępne to znaczy żebym miał możliwość wpinania i wypinania danego czujnika , serwomechanizmu lub innych rzeczy na których chciał bym się uczyć . Bardzo proszę o pomoc w doborze mikro procesora , jakiej serii , jaka najlepsza pamięć ( żeby nie była za mała , nie za duża ) , żeby posiadała odpowiednią ilość wyj. . Zależy mi na własnej budowie takiej płytki , nie chce korzystać z płytki stykowej

Link do komentarza
Share on other sites

Hmmm podam ci kilka najpopularniejszych, później sam zestawisz sobie wszystkie właściwości tych mikrokontrolerów i wybierzesz najlepszy.

-Attiny232

-Atmega8a ewentualnie atmega 88

-Atmega16

Myślę że goldpiny załatwią sprawę z wpinaniem i wypinaniem. Dodatkowo na płytce umieść, stabilizator itd. Musisz to jeszcze przemyśleć, co ma się znajdować na płytce.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dziękuje za wszelkie propozycje , atmegi strasznie podrożały chyba zdecyduje się na Attiny . Programowanie na PC mam na specjalizacjach i generalnie uczę się języka LD (drabinkowego) na sterownikach PLC , chce wgłębić się w programowaniu silników i dodać do tego oczywiście czujniki

Link do komentarza
Share on other sites

Witam ponownie ,
Prześledziłem internet w celu znalezienia schematu pod moja płytę do nauki , znalazłem taką dokumentacje gotowego zestawu . Czy mógł bym wykorzysta gotowe schematy z tej dokumentacji i zbudować na jej podst. własną ? Proszę o podpowiedz , jedyne ci bym chciał zmienić to dodać przycisk resetu

Link do komentarza
Share on other sites

znalazłem taką dokumentacje gotowego zestawu . Czy mógł bym wykorzysta gotowe schematy z tej dokumentacji i zbudować na jej podst. własną ? Proszę o podpowiedz , jedyne ci bym chciał zmienić to dodać przycisk resetu

Taką? Hmm... Jaką? Jakiś link może albo coś...

Link do komentarza
Share on other sites

A ja polecam kupić PCB do ZL3AVR w sklepie AVT (koszt ok. 50zł) i sukcesywnie dokupywać części, zależnie od aktualnych potrzeb. Wyjdzie dużo taniej niż gotowiec, koszty rozłożone na "raty", Atmega32 ma interfejs JTAG i sensowne parametry (w przeciwieństwie do ATtiny, które nie bez powodu tak się nazywają). No i obsługa ADC - to bardzo Ci się przyda w robotyce amatorskiej 😉

@edit,

Dopiero teraz przyjrzałem się ZL10AVR. Wszystko zależy od Ciebie i Twoich funduszy, jeśli Cię stać to kupuj 😉

Link do komentarza
Share on other sites

rozumiem wszystkie twoje rady , ale bardzo mi na zbudowaniu własnej płytki co pomoże mi w zrozumieniu dokładnej budowy i właściwości danych elementów na tej płycie . Chciałem wykorzystać ową konstrukcję z podanego prze zemnie przykładu , bo wydaje mi się ona łatwa i przejrzysta w budowie i do zrozumienia . Chciałem żebyście mi doradzili czy to jest dobry trop czy powinienem szukać dalej

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.