Skocz do zawartości

W czym projektować konstrukcje mechaniczne?


Kaytec

Pomocna odpowiedź

Witam, Przymierzam się do pewnego projektu i mam pytanie w czym projektować układy mechaniczne, natknąłem się na Autocad Inventor, ale czy są jakieś odpowiedniki? (na linuxa mile widziane). Konkretnie chodzi mi o projektowanie typu stworzenie czegoś w 3d a następnie możliwość rozłożenia na części - wydrukowania, tak aby każdą część można było wydrukować (konstrukcja ma być na laminacie)

Link do komentarza
Share on other sites

Najpierw napisz na jaką dystrybucję linux'a potrzebujesz 😉 ja mam Ubuntu i też się kilka tygodni temu natknełem z tym problemem 😉 [jeśli będziesz wiedział to napisz mi na pw 😉]

Pozdrawiam ! 😉

Ps. radzę Ci sprawdzić na jakimś forum linuksowym bo tutaj naprawde mało uzytkowników ma linuksa xD [ i nie zapomnij o PW 😉 ]

Link do komentarza
Share on other sites

ja sam używalem blendera, nie jest przeznaczony to modelowania precyzyjnego [brak dokładnego wymiarowania] ale odrobinę kombinując można uzyskać zamierzony efekt.

render z blendera:

gotowy produkt:

Jest darmowy i bez problemu uruchomisz go na każdym distro linuxa.

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Ja właśnie posługiwałem się Inventorem którego użyłem przy pracy dyplomowej. Efekt zamieszczony jest na forum. Jeśli chciałbś uzyskac więcej informacji na temat Inventora napisz na PW.

Pozdrawiam!!

Link do komentarza
Share on other sites

pawel - stanowczo nie zgadzam się z twoją opinią. Arek, a może raczyłyś ruszyć dupe i poczytać troche turotiali blendera?! W blenderze moge zrobić praktycznie wszystko. Wystarczy ściągnąć 30 turotiali, kupić 5 książek i do dzieła. Najważniejszą rolę, jednak gra czas. Blender dla wiadomości ogółu wykorzystuje nie tylko mysz, jak popularne programy graficzne, ale również (w bardzo duzym stopniu) skróty klawiaturowe.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.