Skocz do zawartości

A.R.M


damoon

Pomocna odpowiedź

Pewnie spotkaliście się już z wieloma robotami typu ARM i tu jest pytanie czy lepsze są roboty budowane na gotowych serwach czy te do których trzeba samemu wszystko wymyślać przekładnie rodzaj materiał itp stosujac oczywiście materiał z odzysku:) ponizsze foty są częscią wiekszego projektu:) ale w tak malutkim arm-ie jest sporo mechaniki:) i myśle ze wiele ciekawych rozwiazan:) czekam na wypowiedzi i zdjecia waszych konstrukcji wraz z opisem pozdro

jezli ktos sobie tego zazyczy zapodam wymiary wage itp

Ps jezeli sie podobalo zostaw piwo:)

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Sam się teraz przymierzam do takiej konstrukcji. Jeśli możesz to zamieść jeszcze film z działania.

Czym to lakierowałeś ?

Wiesz jak nazywają się te części co użyłeś do chwytaka ? Chodzi mi o te co przypominają "_1 ".

Ile całość Cię kosztowała ?

Jak ciężkie rzeczy jest w stanie przenosić?

Link do komentarza
Share on other sites

hmmm nie wiem zabardzo oco ci chodzi z tym "_1" sprecyzuj robot kosztowal tyle co farba na niego czyli kolo 10zl czesci mialem z odzysku ale kosztowal dozo pracy zmontowany w przeciagu 7 dni:) maxymalny udzwig niewiadomo ale na luzie podnosi 2 baterie 9 woltowe na maxymalnym wysunieci ramion:) film bedzie jak popodpinam elektronike

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

cóż za spostrzegawczość😋:P tak to może wyglądać na silnik na 230:) nawet nim kiedyś był ale jak się przypatrzysz zobaczysz ze wystają z niego 2 śruby:) a dokładniej to w obudowie tego silnika wsadziłem mniejszy tak by nie modyfikowć oryginalnych otworów pod ten właśnie silnik

Link do komentarza
Share on other sites

Też właśnie zwróciłem na niego uwagę bo posiadam taki na stanie... Konstrukcja bardzo ciekawa, na pierwszy rzut oka myślałem ze to opis jakiegoś gotowego kitu do złożenia ;]

Jest szansa na jakiś filmik z działania ? 😅

Link do komentarza
Share on other sites

Spokojnie ludzie spokojnie muszę go unerwić już zamontowałem krańcówki nie był by to większy problem ale jednak reszta tego co ma z tym współpracować jest już problemem:P i to dużym a wiec koledzy cierpliwości:) jak zkącze całość na pewno się pochwale 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Witam :]

Miałem przyjemność oglądać tego robota w pełnej okazałości na własne oczy na imprezie organizowanej przez KoNar :]. Szkoda że nie ma tu fotek całości.

Interesuje mnie jak przymocowany został pręt gwintowany (chwytaka) do przekładni.

Pozdrawiam :]

Link do komentarza
Share on other sites

hej, ile może maksymalnie podniesć silnik DC[...]?

Zależy od silnika.

opłaca sie zamontowac zamast serw takei silniki?

Zależy od silnika i od tego, co tutaj znaczy słowo "opłaca się".

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.