Skocz do zawartości

Zamienniki silników Pololu (samych silników)


piotreks-89

Pomocna odpowiedź

Witajcie!

Tak się niefortunnie zdarzyło, że 2h temu siadł mi pierwszy silnik Pololu. Został kupiony w listopadzie 2011, aczkolwiek używany był dopiero od lutego 2013. Można by rzec, że "dziadek", ale jakoś dawał sobie rady na zawodach.

Do rzeczy - padły mi szczotki. Przekładnia ma się dobrze (póki co). Silnik pracował ogółem może z 8h. Wprawdzie byłem przygotowany na to, iż te silniki długo nie pożyją, ale taki czas mnie stanowczo nie zadowala. Silniki (połączone równolegle, po dwa na stronę) popędzam z PWM o częstotliwości 4kHz i max wypełnieniu 90%.

Pomyślałem, że może w mikroserwach znajdę coś ciekawego. Rozkręciłem dwie sztuki - HXT900 i HK15178. Oba mają jeszcze mniejsze silniki niż te z Pololu.

Może wiecie, gdzie można dostać same silniki (bez przekładni)?

Link do komentarza
Share on other sites

O parametrach jak HP nie dostaniesz, ewentualnie słabsze - były w kkpmo. Problemem może być jeszcze przełożenie zębatek na ośki.

Link do komentarza
Share on other sites

Wiem że na Robomaticonie Bobby mi pokazywał jakieś zamienniki, bo tak podgrzał lipolem pololka, że cyna na wirniku się stopiła i zatrzymała silnik 😉 Ale będzie najlepiej jak sam się wypowie.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

To już znaczny plus, bo nie będzie trzeba płacić 50zł za nowy silnik 🙂

[ Dodano: 24-05-2013, 12:45 ]

Ehh... Chyba znalazłem inny, pośredni powód możliwie szybkiego zepsucia się silników - jednak częstotliwość PWM wynosiła nie 4kHz, a tylko 250Hz 🤯 Dla pewności poza obliczeniami sprawdziłem miernikiem i rzeczywiście tak było...

Link do komentarza
Share on other sites

Ja właśnie złożyłem zamówienie na trzy sztuki. W przyszłym tygodniu powinienem mieć je u siebie 🙂

Ciekawi mnie jedna sprawa - czy mają otwory pod przekładnie rozmieszczone tak, jak Pololu.

Link do komentarza
Share on other sites

Jak umie poszły szczotki w pololu to je zwyczajnie wymieniłem. Takie szczotki znajdziesz w silnikach z microserw albo można też wykorzystać szczotki z większych silników ale trzeba przerobić plastiki z tyłu. Ja tak robiłem i wszystko do dzisiaj chodzi.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.