Skocz do zawartości

[STM32][Coocox] Brak połączenia kompa z płytką Discovery podczas wgrywania programu.


tramwaj157

Pomocna odpowiedź

Witam,
Mam płytkę Discovery STM32F100RB. Używam windows 7.

zainstalowalem Coocox ide i wszystkie inne komponenty.

Skonfigurowałem następująco debuggera: Adapter ST-Link, Port SWD. Program się zbuildował.

Niestety po kliknięciu: 'Download Code To Flash' dostaję komunikat:

Error: Connect failed, check config and cable connection.

Nie wiem co jeszcze można gdzieś ustawić/zmienic ?

Dodam, że wcześniej programowałem ta płytkę pod uVision, i działało wszystko.

Czy ktoś miał podobny problem ?

pozdrawiam serdecznie.

Link do komentarza
Share on other sites

Miałem podobny problem, gdy w projekcie przez przypadek zmieniłem funkcjonalność pinów od SWD na porcie A. Sprawdź w którymś z poprzednich kodów, czy przypadkiem nie przestawiasz w GPIOA->MODER funkcjonalności pinów 13 i 14.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Witam, mam ten sam problem, ale w moim przypadku nie wystarczyła podmiana plikow. Mam ten sam problem, co miał grab 2 posty wyzej. Jak mogę przywrocić poprzednia funkcjonalnosc do pinow PA13 i PA14??

Link do komentarza
Share on other sites

Cześć 😉

Mam podobny problem jak kolega , takze nie wiem w jaki sposob ustawic PA13 i PA14. Przez pomylke zostaly one ustawione do sterownia diodami LED. Od tej chwil program nie widzi polaczenia z STLinkiem. Będę wdzieczna za pomoc

Link do komentarza
Share on other sites

Co jakiś czas dostaję PW w tej sprawie, więc napiszę i tutaj, będzie ogólnodostępne 😉

Sprawdzone rozwiązanie: wciśnij reset na płytce discovery i trzymaj go, na kompie włącz kasowanie pamięci procka i puść reset, lub włącz kasowanie, a w momencie gdy będzie próbował się skomunikować kilkukrotnie wciśnij reset. Może nie zadziałać od razu, więc nie bój się spróbować kilkukrotnie.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Koledzy proszę, wręcz błagam Was o pomoc...rozwaliłem swojego discovery F0. Tzn. chciałem pobawić się I2C, skapnąłem się, że mam na liniach I2C1 lcd hd44780 więc przestawiłem jego kabelki na portA...niestety również na SWD Pin PA13 i PA14. Nie skapnąłem się, co za destrukcyjne działanie wykonuję. Rozwaliłem chyba bootloader w płytce, nie mogę wcale łączyć się przez CoCoox z discovery, programować, debugować. Wyskakuje ten sam błąd co opisywany w temacie. Poprzez STM32 ST-LINK Utility normalnie się łączy i mogę programować. Co mam zrobić aby naprawić ten problem i czy w ogóle da się to jeszcze wykonać? Czy muszę kupować nowy zestaw discovery ? Totalnie nie wiem jak mam teraz to naprawić, wpadłem w panikę bo już coś tam zaczęło mi działać na stm...dopiero się ich uczę 2 miesiące, ogarnąłem sobie podstawowe peryferia, timery, pwm, przerwania zewnętrzne, adc z dma, usart, systick, lcd na hd44780, czujnik wilgotności i temperatury sht11 a tu nagle taki błąd..Kombinowałem sposoby "naprawy" opisane w temacie niestety żaden nie pomaga. Znalazłem gdzieś info, że skasowałem "bootloader code" co to jest ? Jak to przywrócić?

Grabo: niestety Twój pomysł nijak się ma do realiów i naprawdę nie działa.

Link do komentarza
Share on other sites

Jeśli przemapowałeś SWD to może spróbuj podłączyć programator do tych pinów gdzie teraz jest. Na stm32discovery są dwie zworki, które łączą programator z procesorem. Jak je wyjmiesz i kabelkami połączysz programator z pinami PA13 i PA14 powinno działać.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.