Skocz do zawartości

I-Droid DeAgostini


rezolut

Pomocna odpowiedź

Dzięki, dzięki. Posiadam całego, sprawnego. I też mógłbym go odsprzedać.

Co prawda osiadły na nim już tony kurzu, ale właśnie wziąłem się za ponowny rozruch i wszystko wydaje się działać poprawnie.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Ja również popełniłem ten grzech i mam go całego 😋

Niestety obecnie leży na wpół rozłożony. Mechanika chyba nawaliła, a kabelkarni tam jest masa, także jakiekolwiek naprawy to kawał roboty.

rezolut, nie miałeś żadnych problemów ze złożeniem tego tego i zmuszeniem do działania?

Link do komentarza
Share on other sites

Ja też mam niestety całego i nie wiem co z nim zrobić. Sprzedać, to trochę strata, bo za tyle ile w to włożyłem to na pewno się nie uda. Jak by odzyskać połowę włożonych pieniędzy, to by było dobrze.

Mój nie działa, prawdopodobnie jakiś kabelek nie styka, bo modułów nie widzi. Ach ta wspaniała budowa modułowa. Naprawa tego zajmie pewnie około tygodnia ciągłej pracy i się za to zabrać nie mogę odkąd skończyłem go składać.

Link do komentarza
Share on other sites

Mihau Zaparłem się, nie żal mi było kasy, więc złożyłem całego - łącznie z chwytakiem. Składałem go wg instrukcji, krok po kroku i o dziwo na koniec całość z grubsza działała 😉

Z grubsza, bo co jakiś czas tracił z pola widzenia jakiś moduł, ale to wina plątaniny kabli i takiej sobie jakości złącz. Złącza wpięte cholernie ciężko mi się rozłączało, przez co uszkodziłem kilka wtyczek. Musiałem wylutować ułamane gniazda i na ich miejsce wlutować nowe piny. Jedna wtyczka siedzi tak tylko na dwóch gołych pinach.

Nie pamiętam już, ale w międzyczasie upaliłem płytkę z mostkami. Zamówiłem w DA nową i nawet dosłali. Być może można jeszcze sobie coś dokupić 😉

Obecnie wskrzesiłem robotka. Dość długo miałem "Head NA", ale okazało się, że to znów problem nie stykających gdzieś złącz. Dlatego zacząłem szukać forum, które jeszcze bodajże rok temu - kulawo bo kulawo, ale funkcjonowało.

Tragedią w tym robocie jest jego prądożerność. 8xAA (2000mAh) wystarcza na krótko - za krótko jeśli chcieć by się bawić pisaniem i testowaniem programów. A już korciły mnie próby z czujnikami odległości (w końcu ma trzy 🙂 ) i budowaniem mapy otocznia. Dane można by przesyłać do PC dostawiając moduł radiowy na płytkę stykową robota.

Link do komentarza
Share on other sites

Sęk w tym, że jest dzielony. O ile dla silników mógłby wystarczyć Li-Po 7,4V to nie wiem, czy dla logiki taki by się znalazł.

A w ogóle, czemu Li-Po? Czym pakiet jest lepszy od 5x aku AA o podobnej pojemności?

Zaczynam wątpić, że robot na pakiecie działałby widocznie dłużej. Z powodu ceny pakietów, dla samego przekonania się nie będę inwestował. Gra nie warta świeczki.

Link do komentarza
Share on other sites

Pewnie chodzi o to, że przy podobnych wymiarach miałbyś znacznie większą pojemność (i pewnie mniejszą masę - mniej prądu marnowanego w silnikach) - prawie same plusy ;] Jedynie pozostaje problem monitorowania napięcia na ogniwach, żeby napięcie nie spadło poniżej 2,8V.

Co do "wydzielenia" tych 5V na logikę - przecież wystarczy zwykły stabilizator, nawet stary 7805 za grosze..

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.