Ta strona używa ciasteczek (plików cookies), dzięki którym może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem i akceptuję

Niezależne zasilanie czujników.

Autor Wiadomość
Rayec 

Wysłany: 09-01-2018, 00:07   Niezależne zasilanie czujników.

Witam.

Posiadam ESP8266(NodeMCU V3):

Na wyjściach ma zasilanie 3.3V

Czy jak przekaźnikowi SRD-05VDC-SLC:

Do IN1 i GND podłączę baterię 5V, a do VCC Pin, dla przykładu, D2 do sterowania przekaźnikiem, czy to będzie działało poprawnie?

Oraz analogicznie do czujnika ruchu PIR HC-SR505, który również powinien byś zasilany napięciem 4.5-5V podłączę baterię, a linię out będę zczytywał przez NodeMCU czy to wypali?

Czy ogólnie taka synteza płytki z czujnikami ma sens?

Płytka jest dość tania, ma wbudowany moduł wi-fi, i mam zamiar wykorzystać je do sterowania światłem w domu, gdzie jedna płytka będzie obsługiwała maksymalnie 2-3 przełączniki.

Ostatnio popularny » Filtr Alfa - Beta od teorii do praktyki - #2

Postaw piwo autorowi tego posta

Lukaszm 

Otrzymał 29 piw(a)
Programuję w:
C, C++, MATLAB
Wysłany: 09-01-2018, 07:45   

Przekaźnik:
Cytat:
Do IN1 i GND podłączę baterię 5V, a do VCC Pin, dla przykładu, D2 do sterowania przekaźnikiem

Chyba coś namieszałeś? Jak już to do VCC podłączasz zasilanie, a do 'Signal' sygnał z kontrolera. Nie jestem pewien czy bateria to dobry pomysł. Jaka konkretnie bateria? Na serio ma dokładnie 5V?

Przydałby się schemat tego modułu. Jest tam pewnie tranzystor, który steruje cewką przekaźnika i raczej nie powinno być problemów z uruchomieniem. Ale trzeba sprawdzić.

Co do sensora to na wyjściu będziesz miał pewnie sygnał 0 lub 5V. Jeśli pin kontrolera jest 5V-tolerant (czyli może być na nim 5V, mimo że system jest zasilany 3.3V), to ok. Jeśli nie, to musisz dodać konwerter napięcia (może być nawet odpowiedni dzielnik rezystorowy).

Rayec 

Wysłany: 11-01-2018, 10:56   

Wieczorem wstawię schematy. Z podłączeniem mogłem się pomylić, sprawdzę jeszcze ale wydaje mi się że na filmie instruktażowym ktoś podłączał w ten sposób.

Przekaźnik przy 3.3V działa aczkolwiek jak jest pochylony ma problemy z załączaniem.

Detektor ruchu zaś dla 3.3V pokazuje cały czas wykrycie ruchu, i wymagane zasilanie od 4.5V

A baterie myślałem by kupić zwykłą płaską 4.5V

Aktualnie myślę nad użyciem tego produktu:
https://hipros.pl/product-pol-2112-Konwerter-stanow-logicznych-poziomow-3-3-5V-I2C-4P.html

lub jak się nie uda:
Czytam również o zastosowaniu dzielnika napięć w celu rozwiązania problemu.

Lukaszm 

Otrzymał 29 piw(a)
Programuję w:
C, C++, MATLAB
Wysłany: 11-01-2018, 15:36   

Cytat:
A baterie myślałem by kupić zwykłą płaską 4.5V

Co dokładnie chcesz podłączyć do tej baterii?
Sprawdź jaką pojemność ma taka bateria, jaki prąd będzie pobierał Twój układ i porównaj z oczekiwanym czasem działania na jednej baterii...

Ostatnio popularny » Technika cyfrowa - #2 - algebra Boole’a w praktyce

Odpowiedz do tematu