Skocz do zawartości

Niezależne zasilanie czujników.


Rayec

Pomocna odpowiedź

Witam.

Posiadam ESP8266(NodeMCU V3):

Na wyjściach ma zasilanie 3.3V

Czy jak przekaźnikowi SRD-05VDC-SLC:

Do IN1 i GND podłączę baterię 5V, a do VCC Pin, dla przykładu, D2 do sterowania przekaźnikiem, czy to będzie działało poprawnie?

Oraz analogicznie do czujnika ruchu PIR HC-SR505, który również powinien byś zasilany napięciem 4.5-5V podłączę baterię, a linię out będę zczytywał przez NodeMCU czy to wypali?

Czy ogólnie taka synteza płytki z czujnikami ma sens?

Płytka jest dość tania, ma wbudowany moduł wi-fi, i mam zamiar wykorzystać je do sterowania światłem w domu, gdzie jedna płytka będzie obsługiwała maksymalnie 2-3 przełączniki.

Link do komentarza
Share on other sites

Przekaźnik:

Do IN1 i GND podłączę baterię 5V, a do VCC Pin, dla przykładu, D2 do sterowania przekaźnikiem

Chyba coś namieszałeś? Jak już to do VCC podłączasz zasilanie, a do 'Signal' sygnał z kontrolera. Nie jestem pewien czy bateria to dobry pomysł. Jaka konkretnie bateria? Na serio ma dokładnie 5V?

Przydałby się schemat tego modułu. Jest tam pewnie tranzystor, który steruje cewką przekaźnika i raczej nie powinno być problemów z uruchomieniem. Ale trzeba sprawdzić.

Co do sensora to na wyjściu będziesz miał pewnie sygnał 0 lub 5V. Jeśli pin kontrolera jest 5V-tolerant (czyli może być na nim 5V, mimo że system jest zasilany 3.3V), to ok. Jeśli nie, to musisz dodać konwerter napięcia (może być nawet odpowiedni dzielnik rezystorowy).

Link do komentarza
Share on other sites

Wieczorem wstawię schematy. Z podłączeniem mogłem się pomylić, sprawdzę jeszcze ale wydaje mi się że na filmie instruktażowym ktoś podłączał w ten sposób.

Przekaźnik przy 3.3V działa aczkolwiek jak jest pochylony ma problemy z załączaniem.

Detektor ruchu zaś dla 3.3V pokazuje cały czas wykrycie ruchu, i wymagane zasilanie od 4.5V

A baterie myślałem by kupić zwykłą płaską 4.5V

Aktualnie myślę nad użyciem tego produktu:

https://hipros.pl/product-pol-2112-Konwerter-stanow-logicznych-poziomow-3-3-5V-I2C-4P.html

lub jak się nie uda:

Czytam również o zastosowaniu dzielnika napięć w celu rozwiązania problemu.

Link do komentarza
Share on other sites

A baterie myślałem by kupić zwykłą płaską 4.5V

Co dokładnie chcesz podłączyć do tej baterii?

Sprawdź jaką pojemność ma taka bateria, jaki prąd będzie pobierał Twój układ i porównaj z oczekiwanym czasem działania na jednej baterii...

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.