Ta strona używa ciasteczek (plików cookies), dzięki którym może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem i akceptuję

Akumulator 18650 ładowanie

Autor Wiadomość
marek1707 

Otrzymał 613 piw(a)
Programuję w:
C, asm
Wysłany: 05-12-2017, 21:31   

Akumulator to nie kondensator. Od tych 12 do 9V jest wszystko co fabryka napisała. Jak ma być 1000mAh to tam właśnie tyle jest. Poniżej progu 9V jest może jeszcze kilka % pojemności, których jednak nie możesz użyć z powodu zbyt niskiego napięcia.
Nie wiem co za zwykły moduł. Tak, do serwa potrzebne jest źródło odpowiedniego sygnału sterującego, np. odbiornik RC i nadajnik. A Ty jak sobie wymyśliłeś to sterowanie?

[ Dodano: 05-12-2017, 21:54 ]
Każde coś podłączone do prądu bierze swój własny prąd a potem to sumujesz. Jeśli masz dwa silniki po 5A to razem biorą 10A, proste. Jaki moduł?

Popularny artykuł » Kurs lutowania - #2 - niezbędne narzędzia

Postaw piwo autorowi tego posta

Lipus 

Wysłany: 05-12-2017, 22:37   

No ten co podałem https://www.sinoning.com/products/6ch-high-power-2-4g-50-meter-remote-control-receiver-car-model-ship-diy-6-15v to jest 5a na silnik ze jeden moze miec 5 a i drugi tez czy na caly moduł?

marek1707 

Otrzymał 613 piw(a)
Programuję w:
C, asm
Wysłany: 05-12-2017, 22:47   

Jeśli jakość sprzętu odpowiada jakości opisu, to bałbym się w ogóle na te zdjęcia patrzeć a cóż dopiero to kupować:
"this kit very good, it can control 3 pcs high power motor, it good for tank ,ship, car. we have make video"
To dobry moduł jest, dobry do czołg i twoja łódka, my zrobić filmik, a ty oglądać i kupować, kupować, na ostro czy z curry?

Na jednym ze zdjęć widać "5A" opisane na pinie wejściowym, z zasilania, więc raczej chodzi o sumę bo na pewno żaden z tych scalaczków takiego prądu samodzielnie nie pociągnie. A jeśli każdy da z siebie nawet i 1.5A to będzie parzyć.

Lipus 

Wysłany: 05-12-2017, 22:59   

Jeden słabszy taki układ mam i przyzwoicie działa 50metrów ma aż mnie to zadziwia :) a co wy na to żeby zrobić czołg na kułkach?Chodzi mi o skręt że jak w czołgu.

Popularny artykuł » Kurs Arduino - #3 - UART (komunikacja z PC), zmienne

marek1707 

Otrzymał 613 piw(a)
Programuję w:
C, asm
Wysłany: 06-12-2017, 09:24   

Myślimy, że to zadziała. Mnóstwo prostych robotów jest zbudowana na takich podwoziach, przejrzyj dział "Nasze roboty" albo pierwszy lepszy sklep z zabawkami:
https://botland.com.pl/362-podwozia-robotow
Z każdej strony masz jedno lub dwa kółka i skręcasz przez różnicowanie prędkości obu stron.

A może miałeś na myśli kukułka? Wtedy to nie wiem - na nich się nie znam.

Lipus 

Wysłany: 11-12-2017, 16:59   

OK użyje akumulatora 3000 mah co o nim myślicie https://www.gimmik.net/3000mAh_111V_15C_3S1P_Gens_Ace,o,21057.html?gclid=CjwKCAiA9rjRBRAeEiwA2SV4ZUAiuUcwYB53slL6-0cmfLwhM8EcESfvwkqKbtDgrPxTjZeJi2S63xoCNjUQAvD_BwE ładowarka imax wyżej podana moduł chiński do 5a.Silnik mt90 70rpm link https://abc-rc.pl/silnik-mt90-przekladnia-70obr-min .Tylko czy ten silnik możliwe że jest tak tani mocny i mało prądowy?Użyje wszystkiego do czołgu domowej roboty ale nie ważne.

[ Dodano: 11-12-2017, 17:01 ]
Chiński moduł wyżej podałem tojest zdalne sterowanie

[ Dodano: 12-12-2017, 15:25 ]
marek1707, widze że jesteś znawcą mógłbyś udzielić pomocy?

Odpowiedz do tematu