Ta strona używa ciasteczek (plików cookies), dzięki którym może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem i akceptuję

[Zawody] Roboxy 2014 - Gdańsk - 25.05.2014

Autor Wiadomość
Treker 

Otrzymał 526 piw(a)
Programuję w:
C, Arduino
Moje roboty:
Spectrum, Fuzzy

Wysłany: 25-04-2014, 00:16   [Zawody] Roboxy 2014 - Gdańsk - 25.05.2014

Serdecznie zapraszamy na piątą edycję zawodów robotów mobilnych ROBOXY 2014, które odbędą się 25 maja w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej. Zawody organizowane są przez Naukowe Koło Studentów Automatyki, działające przy wydziale Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej.

Tym bardziej zachęcamy Was do udziału w zawodach, ponieważ szykuje się weekend pełen wrażeń. Bałtyckie Bitwy Robotów - tak wspólnie z organizatorami TTR nazwaliśmy event, podczas którego odbędą się dwudniowe zawody robotów mobilnych - 24-25 maja 2014r.

W tym roku przygotowaliśmy dla Was kilka nowości!

Zawody odbędą się w następujących konkurencjach:
- MiniSumo
- MicroSumo (nowość)
- NanoSumo (nowość)
- MicroMouse
- LineFollower
- LineFollower Enhanced (nowość)
- Freestyle.
Przygotowaliśmy dla Was kosztowne nagrody, ale najcenniejsze dla Nas wszystkich jest walka w duchu fair-play i świetna zabawa, której na pewno nie zabraknie :)

Dla zwycięzców przewidziane są atrakcyjne nagrody, a dla każdego z uczestników dyplom. W trakcie zawodów będzie możliwość zapoznania się z ofertą firmy ASTOR.
Zapraszamy również osoby nie związane z robotyką. Dla młodszego pokolenia konstruktorów przewidziane są profesjonalne warsztaty LEGO oraz nagrody.

Zachęcamy do polubienia naszego profilu, gdzie znajdują się wszelkie aktualności:

Rejestracja oraz wszelkie potrzebne informacje na:
http://www.roboxy2014.pl

JAK CO ROKU GWARANTUJEMY DOBRĄ ZABAWĘ I MIŁĄ ATMOSFERĘ.

Serdecznie zapraszamy i do zobaczenia w maju!
Zachęcamy do zadawania pytań!

Pozdrawiam
Piotr Kowalkowski
Zastępca prezesa
Naukowe Koło Studentów Automatyki
Politechnika Gdańska

Ostatnio popularny » ZL27ARM - zestaw rozwojowy dla STM32

banner.jpg
Plik ściągnięto 441 raz(y) 59.97 KB

Na udzielam odpowiedzi na pytania techniczne zadawane kanałami prywatnymi (maile, komunikatory, PW).
Sprawdź » Kurs ARDUINOKurs podstaw elektronikiZbuduj swojego robota - kurs!
Postaw piwo autorowi tego posta

Treker 

Otrzymał 526 piw(a)
Programuję w:
C, Arduino
Moje roboty:
Spectrum, Fuzzy

Wysłany: 15-05-2014, 08:01   

Takie pytanie/sugestia, co do Waszych regulaminów. Czy nie lepiej byłoby, gdy do finałów Line Followerów oraz Line Follerwerów z przeszkodami wpuszczano by więcej robotów, niż tylko 3? Na dobrą sprawę, przy obecnym systemie rozgrywek po eliminacjach będą znane wyniki.

Szczególnie przy Line Followerach z przeszkodami może to być zgubne. Często podczas finałów sporo robotów wypada z trasy i nie mogą ukończyć żadnego z 3 przejazdów. Czasami przepisuje się wtedy wyniki eliminacyjne, aby nie było "pustych" miejsc.

Na udzielam odpowiedzi na pytania techniczne zadawane kanałami prywatnymi (maile, komunikatory, PW).

Phil 

Otrzymał 3 piw(a)
Programuję w:
C,C++
Moje roboty:
[LF]Typhoon [uS]Brainiac

Wysłany: 15-05-2014, 18:10   

Widzę w tym roku dużo więcej zawodników zarejestrowanych, fajnie :P

Aktualnie w budowie: Linefollower "Equilibrium"

piotrk15 

Programuję w:
C
Należę do:
NKSA
Moje roboty:
EXPLORER

Wysłany: 16-05-2014, 11:38   

Treker. Masz rację, na 3 roboty finał nie bardzo ma sens. Pomyślimy nad tym :)

My również cieszymy się bardzo tak dużym zainteresowaniem:) Zapraszamy wszystkich serdecznie. Rejestracji na razie nie zamykamy.

Przy okazji umieszczam harmonogram zawodów.
http://roboxy2014.pl/files/roboxy.harmonogram.pdf

Rozumiemy, że większość z Was przyjedzie z daleka, dlatego nie chcemy przedłużać zawodów. Liczymy na zacięte walki i dobrą zabawę ;)

Ostatnio popularny » Kurs elektroniki - #10 - Podsumowanie, Quiz

Treker 

Otrzymał 526 piw(a)
Programuję w:
C, Arduino
Moje roboty:
Spectrum, Fuzzy

Wysłany: 26-05-2014, 13:49   

Podsumowując, zawody dużo lepsze od poprzedniej edycji. Znacznie więcej zawodników, co urozmaiciło zmagania. Trasy do LineFollowerów przygotowane praktycznie perfekcyjnie - do tego często czyszczone. Bardzo podoba mi się pomysł nowych przeszkód w LF enhanced. Warto pociągnąć temat dalej i postarać się o jeszcze więcej ciekawych urozmaiceń w trasie, może nawet trudniejszych - ile można obserwować uderzenia robotów w cegły... Dobrze oznaczone strefy, za które nie powinni wchodzić widzowie. Jednym słowem wszystko na duży plus.

Całe zawody odbyły się zgodnie z harmonogram, więc wynik bardzo dobry. Jak co roku miłym akcentem był obiad dla wszystkich zawodników.

Wyniki z Roboxy 2014 możecie dodawać już do klasyfikacji konstruktorów.

natoska 

Otrzymał 3 piw(a)
Programuję w:
NXC
Należę do:
KNR Bionik
Wysłany: 26-05-2014, 15:54   

Przede wszystkim - dziękujemy za zawody, podobało nam się :) Kilka uwag od nas:

:plus: Wcześniejsze rozpoczęcie zawodów - w niedzielę wszystkim się już nieco spieszyło, żeby wrócić do domów, więc rozpoczęcie wcześniej było dobrym pomysłem :)
:minus: Można było wcześniej rozwiesić strzałki, byliśmy na kampusie ok. 8, trochę błądziliśmy. Później na szczęście wszystkie potrzebne informacje się pojawiły :)

:plus: Obiad! Bardzo dobry, zwłaszcza, że można było wybrać danie.
:minus: ...ale dosyć późno dostaliśmy kupony, ledwo zdążyliśmy przed zamknięciem.

:plus: Uruchomienie Lego LF - Cieszymy się, że konkurencja została przeprowadzana, dzięki temu drugiego dnia pobytu w Gdańsku mogliśmy nie tylko obserwować zawody, ale też wziąć w nich udział :)
:minus: Informacja o przeprowadzeniu pojawiła się tylko na fejsie, nie na forum, nie było jednoznacznych informacji co do sposobu rejestracji.

:plus: Ładne statuetki
:minus: Dla naszej konkurencji zabrakło ;(

:plus: Nagrody za Lego LF - jak na tak późne uruchomienie konkurencji, nie były złe :)
:plus: Nagłośnienie - komunikaty o konkurencjach pojawiały się regularnie i były słyszalne
:plus: Komentarz podczas walk minisumo
:plus: Kubeczki wydziałowe <3
:plus: Zaświadczenia imienne o udziale oraz podpis dziekana na dyplomach

cyryllo 

Otrzymał 1 piw(a)
Programuję w:
C/C++/PHP/JAVA
Należę do:
Hackerspace 3M
Moje roboty:
SPiBot

Wysłany: 27-05-2014, 19:34   

Zdjęcia z imprezy:
https://plus.google.com/u/0/photos/103314154806789450542/albums/6017449599474396449

Phil 

Otrzymał 3 piw(a)
Programuję w:
C,C++
Moje roboty:
[LF]Typhoon [uS]Brainiac

Wysłany: 27-05-2014, 20:01   

Treker, jak da radę przesłać zdjęcia do fotogalerii? Szukam i nie mogę znaleźć tej opcji co kiedyś była.

Aktualnie w budowie: Linefollower "Equilibrium"

Treker 

Otrzymał 526 piw(a)
Programuję w:
C, Arduino
Moje roboty:
Spectrum, Fuzzy

Wysłany: 27-05-2014, 20:03   

Tam gdzie zawsze: http://fotorelacje.forbot.pl/uploader/ ;)

mcwo82 

Otrzymał 3 piw(a)
Programuję w:
C
Należę do:
MamutTeam
Moje roboty:
FlyingMamut, MicroMamut, Stealth Mamut, BigMamut

Wysłany: 27-05-2014, 20:19   

Cześć,

dzięki organizatorom i uczestnikom za fajne zawody.

Moje podsumowanie poniżej:
:plus: Jasna informacja o składzie grup i wynikach
:plus: Bardzo fajne miejsce
:plus: zapowiadanie oraz komentarz do walk
:plus: trzymanie się harmonogramu - i fajnie że zawody były zaplanowane do 15tej - dzięki temu udało się o normalnej porze wrócić
:plus: strefa serwisowa blisko do miejsca walk
:plus: dodatkowe stoliki przy planszach gdzie można było położyć roboty
:plus: fajne statuetki
:plus: pomocni organizatorzy
:plus: kupony na obiad
:plus: mimo braku modułów start tyłem

:minus: brak modułów startowych - niestety przy obecnych robotach wypatrza to wynik, miałem wrażenie że kilka walk przegrałem przez to że troszkę za późno wcisnąłem przycisk, a i parę zwycięstw też było dlatego że przeciwnik spóźnił start. Dodatkowo falstarty opóźniały czas walk
:minus: problemy podliczeniem wyników z grup minisumo
:minus: brak liczenia małych punktów co powodowało konieczność licznych dogrywek
:minus: ringi które miały jasnobrązowe kreski które były wykrywane przez cześć robotów jako linia - na szczęście po zamalowaniu markerem już było ok.
:minus: dekoracje mógłby być od razu po danej po konkurencji, szczególnie że trzeba było wracać

Pozdrawiam,
Maciek

Ostatnio zmieniony przez mcwo82 27-05-2014, 20:24, w całości zmieniany 1 raz  

piotrk15 

Programuję w:
C
Należę do:
NKSA
Moje roboty:
EXPLORER

Wysłany: 27-05-2014, 20:35   

Dziękujemy bardzo za miłe i budujące opinie, a i te nad którymi popracujemy :)

W tym roku zawody z większym rozmachem, poprawiamy się ;)

W tym roku mieliśmy większe wsparcie wydziału, więc wyszło lepiej.

Z pewnością bardziej pomyślimy nad różnorodnością konkurencji, tzn. wprowadzenie LEGO na dobre, rozdział w LF na turbo i standard. Może jakaś jeszcze inna ciekawa konkurencja - pomysły są :)

Statuetek do Lego nie było z prostego powodu.. pierwotnie nie była konkurencją planowaną, zamówienia poszły z wydziału. Gdy się zdecydowaliśmy było już nieco późno na statuetki, a szkoda.. bo to fajny akcent.

Dzisiaj podsyłam krótki filmik z podsumowaniem caałego weekendu:

W przyszłym roku przetarg mooże dojdzie do skutku to będzie ze stabilizacją obrazu :D

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za przyjazd i miłą zabawę.
Do zobaczenia za rok u nas, a do tego czasu z pewnością miniemy się z niektórymi nie raz!!

[ Dodano: 27-05-2014, 20:52 ]
Moduły startowe... przyznajemy nasze niedogadanie.

Wiedzieliśmy, że część z Was była z daleka, dlatego staraliśmy się sprężać z zawodami :)

Ostatnio zmieniony przez piotrk15 27-05-2014, 20:37, w całości zmieniany 1 raz  

ciuupa 

Programuję w:
C
Wysłany: 29-05-2014, 13:49   

Pomyślcie na przyszłość przede wszystkim o modułach startowych, bo z tego co widziałem wiele osób się burzyło, trzeba było wiele walk powtarzać itp. Przy obecnych robotach jazda bez modułu nie ma już sensu. nawet ułamek sekundy może spowodować przewagę jednego z robotów. Z tym to porazka była. Zawody ogolnie jednak oceniam jako widz pozytywnie

Treker 

Otrzymał 526 piw(a)
Programuję w:
C, Arduino
Moje roboty:
Spectrum, Fuzzy

Wysłany: 29-05-2014, 15:06   

Wiadomość od organizatorów:

Wszyscy, którzy otrzymali kupon z prenumeratą Młodego Technika proszeni są o przekazanie swoich danych:
- imię i nazwisko,
- adres do korespondencji oraz e-mail,
- numer telefonu,
- rodzaj prenumeraty (papierowa czy elektroniczna),
na adres nksa@ely.pg.gda.pl

Odpowiedz do tematu