Skocz do zawartości

Dyskusja o prawie


Razonek

Pomocna odpowiedź

OldSkull, Rozumie, ja również jestem nieletni, ale jakoś nikt się nie pyta mnie czy mam zgodę rodzica na wejście do autobusu aby dojechać 14km do Rybnika aby iść na lekcje. Tatuś ze mną nie jeździ.

Link do komentarza
Share on other sites

Pierwszy raz słyszę aby na takie zawody wymagana była zgoda rodzica xD

Swoją drogą są duże luki w regulaminach np:można puścić micromouse aby uderzył w ścianę a potem szybkie przestawienie na metę i mamy czas 5 sekund + jak szybko biegniemy 😃

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Pierwszy raz słyszę aby na takie zawody wymagana była zgoda rodzica xD

Nie każdy polak musi być "mądry po szkodzie".

Niektórzy są "mądrzy przed szkodą" 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

No sorry ale co rodzić mnie uchroni przed wybuchającym lipolem? Czy co? Bo o tej porze już chyba nie trybie

Bo nie znasz prawa i możliwości dochodzenia odszkodowania od organizatora w procesie cywilnym, który może mu wytoczyć rodzic poszkodowanego nieletniego uznając, że nieletni uczestniczył w zawodach, bez jego zgody.

Interpretacja sądu może uwzględnić, że ze względu na stosowanie przez nieletnich uczestników imprezy akumulatorów, które mogą być niebezpieczne, organizator powinien był zapewnić odpowiednie środki zabezpieczające, gaśnice, lekarza na miejscu, oddzielenie publiczności szybą, itp., itd ... opinie biegłych i wyroki sądów są niezbadane .... 🙂

Zresztą nieletni może być ofiarą cudzego akumulatora, a nie tylko swojego ....

Link do komentarza
Share on other sites

dondu, Właśnie to jest głupie. Nasze prawa i ew. kary są nie adekwatne do czynów. Nawet by mi do głowy nie przyszło żeby pozwać kogoś za to że na zawodach np. sumo, KTOŚ USZKODZIŁ MI ROBOTA.

Link do komentarza
Share on other sites

dondu, Właśnie to jest głupie.

Nie masz racji - to właśnie zabezpiecza mnie jako rodzica, przed nieodpowiedzialnym zachowaniem organizatora.

Za każdym razem ja decyduję, czy ufam mu, czy też nie, wyrażając, bądź nie wyrażając zgody na uczestnictwo moich dzieci w imprezie.

Myślisz o jakichś bijatykach? Czy o przypadku sumo -> moja ręka?

... oraz o pożarze budynku czy ubrania, wybuchu aku prosto w oczy i tysiącach innych cudów, które niestety się zdarzają, czy tego chcesz czy nie, o czym przekonał się Karol Bielecki, albo ludziska w dyskotece w Krakowie co stali na schodach, inni w Gdańsku spalili się, a jeszcze inni w Katowicach byli w momencie gdy hala targowa się waliła.

Link do komentarza
Share on other sites

No to gratuluję! W sumie to najlepiej nie wychodzić z domu bo może nas ptak obsrać i musiał bym wystąpić po odszkodowanie ( nawet nie wiem gdzie). Regulamin regulaminem ale...

Link do komentarza
Share on other sites

No to gratuluję! W sumie to najlepiej nie wychodzić z domu bo może nas ptak obsrać i musiał bym wystąpić po odszkodowanie ( nawet nie wiem gdzie). Regulamin regulaminem ale...

Będziesz rodzicem, to zrozumiesz w czym, rzecz 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.