Skocz do zawartości

Sumochallenge 2009 wyniki/dyskusja


Sabre

Pomocna odpowiedź

Dzięki hakroom'owi zamieszczam wyniki tegorocznych Sumochallenge:

Line follower:

1. Twain DeLorean

2. Rohatyniec

3. Lundy

Line follower z przeszkodami

(Enhanced line follower):

1. Twain DeLorean

2. Daalec

Lego Line follower:

1. Mikołaj Wojtysiak

2. Bartek Woch

3. Maciek Kubiak i Michał Dauenhauer

Roboty Kroczące:

(Humanoid SPRINT)

1. Inżynier

2. Pysio

Programowanie robotów MaOR

(programming tournament):

1. Marcin Piątkowski

2. Joanna Fryziel

3. Marcin Sowa

Freestyle:

1:KOSTKOWNIK

2:QUATRO

3:AVRuk

Mini Sumo:

1. Jestem hardcorem

2. M & M

3. The Bill

Sumo:

1. Czesio

2. Mars

3. Piernik

Proszę o wpisywanie uwag oraz o zamieszczanie zdjęć z zawodów Sumochallenge w Łodzi w tym temacie.

Ze swojej strony dodam, że zawody były bardzo udane, spośród linefollowerów zasłużenie wygrał robot drużyny z Hiszpanii.

Oto kilka zdjęć, które zrobiłem telefonem:

Robot nano sumo z konkurencji freestyle:

Zwycięzcy (ci w czerwonych koszulkach) oraz ich lfr:

Hiszpanie plus Piotrek (II miejsce)

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

MI też zawody się podobały, nawet osoby(szczególnie młodsze), które się nie zarejestrowały miały szanse pobawić się robotami(Maor-12 i NXT).

Dla obu robotów były potem finały, jednak przy NXT nie miały one sensu, gdyż wynik zależał w dużym stopniu od przypadku - wszystkie programy były w 90 % takie same.

EDIT:

Sabre, dobrze widziałem, czy ty miałeś Psotka2? I które miejsce zająłeś?

Link do komentarza
Share on other sites

Tak, byłem z Psotkiem2. Miejsce gdzieś pod koniec, ale nie ostatnie. Po pierwszym przejeździe (z poprawnym pomiarem) miałem czas 19,2 sekundy (Hiszpanie niecałe 9s), gdy chciałem podnieść prędkość okazało się, że dysk w wysłużonym laptopie mojej dziewczyny odmówił posłuszeństwa, więc już nie mogłem przeprogramować Psotka2. Dziś rano okazało się (na szczęście), że dysk się rozłączył, wysunął się lekko ze złącza, pewnie pod wpływem drgań w podróży.

Ja mam pytanie czy ten brzydki robot z 16 czujnikami wygrał zawody. Nie chce mi się wierzyć.

Czyżbym pisał niewyraźnie 😉, więc powtórzę, tak ten brzydki robot z szesnastoma czujnikami CNY70 wygrał zawody 😅.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Czy ten robot z 16 czujnikami nie ma czasem enkoderów? Jeśli tak to pewnie w pierwszym przejeździe zapamiętywał trasę, a w drugim wiedział gdzie może przyspieszyć, a gdzie zwolnić. Enkodery ponoć trudno obsłużyć.

Link do komentarza
Share on other sites

Tak jak napisał Treker, rozmawiałem z Hiszpanami, powiedzieli, że używają enkoderów tylko przy omijaniu przeszkód (co zresztą było widać na zawodach, przy idealnych zakrętach pod kątem prostym i powrocie na linię za przeszkodą), używali algorytmu PD do jazdy po linii, mózgiem robota jest jakaś płytka z procesorem DSP.

Link do komentarza
Share on other sites

A kto wygrał w minisumo i ile robotów wystartowało w tej konkurencji?

Ciekawi mnie też bardzo jak przebiegała konkurencja humanoid sprint, ma ktoś zdjęcia jakiś konstrukcji, no i przede wszystkim ile ich było.

Z góry serdeczne dzięki za odpowiedzi 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Chyba były tylko dwa, ale pewności nie mam, nie byłem tam od początku do końca - 10h siedzenia w manufakturze to troszkę dużo.

W feestyle wystartowały 2 roboty - Kostkownik, robot układający kostkę Rubika i Qu-cośtam, czyli nanosumo ze zdalnym sterowaniem, opcją autonomicznego przejazdu przez labirynt i podążaniem za linią.

Nie wie, kto wygrał, ponieważ rozdanie nagród było ok. 19, a ja zwinąłem się ok 17.

Link do komentarza
Share on other sites

W feestyle wystartowały 2 roboty - Kostkownik, robot układający kostkę Rubika i Qu-cośtam, czyli nanosumo ze zdalnym sterowaniem, opcją autonomicznego przejazdu przez labirynt i podążaniem za linią.

Był jeszcze robot balansujący na dwóch kołach z tego co widziałem

Link do komentarza
Share on other sites

Dziwne, bo ja jakoś nie miałem problemu 🙂 Jeśli chodzi o wady, to była nią na pewno odległość sceny od "alei serwisowej" - organizatorzy mogli chociaż pomyśleć o trasie testowej w owym korytarzu, wykonanej z tych samych materiałów co trasa na scenie. Żeby wprowadzić i sprawdzić poprawki, trzeba było latać między piętrami (mimo ruchomych schodów - w pośpiechu i tak używało się ich jak tradycyjnych;)), a jakoś nie widziało mi się zostawianie laptopa na dole, w tłoku..

Ale to chyba jedyne co można im wytknąć (nie licząc dopuszczenia hiszpanów 😅 ), organizacja LF - bajka, no i wiadomo na co poszło wpisowe 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.