Skocz do zawartości

[Konkurs] ROBOCOMP 2011


Pomocna odpowiedź

Ja mam pytanie do organizatorów, odnośnie MM:

dobrze rozumiem, że skoro labirynt jest 10x9 i cel jest w przeciwległym rogu,
to mysz startuje z segmentu [1,1] i ma dotrzeć do segmentu [10,9]?

Czy może cel jest tak jak w pełnowymiarowych labiryntach - 4x4 (czyli [9,8],[9,9],[10,9],[10,8])?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Jak na załączonym obrazku. To znaczy robot startuje z jednego narożnika (biała kropa) zaś jego cel stanowią cztery cele znajdujące się w przeciwnym narożniku (czerwone kropy)

Oczywiście układ ścianek w tym roku będzie inny niż na zdjęciu (ale na pewno rozwiązywalny dla wall-followerów).

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Ograniczeń na ilość członków zespołu nie ma.

Co do konkurencji Line Follower z przeszkodami to też mi się bardzo podoba ale przynajmniej w tym roku jej jeszcze u nas nie będzie (troche z czasem byłoby kiepsko zwłaszcza że planujemy zastosować system wiedeński to jest nielimitowana ilość przejazdów kwalifikacyjnych).

Link do komentarza
Share on other sites

Chciałbym zaprosić wszystkich forumowiczów do rejestracji, która jest już od kilku dni otwarta. Podobnie jak w zeszłym roku, spośród uczestników zarejestrowanych w terminie do 30.04.2011 zostaną rozlosowane upominkowe nagrody-niespodzianki.

Strona rejestracji:

registration.robocomp.info

Dokładna godzina rozpoczęcia festiwalu nie została jeszcze ustalona. Informacja pojawi się w najbliższym czasie na stronie zawodów: robocomp.info w dziale Harmonogram.

W finale LF każdy zakwalifikowany robot będzie miał dwa przejazdy. Zachęcam do czytania regulaminów 🙂.

W mikro i nano sumo stosowane będą osobne, regulaminowe ringi.

Co do przeszkód w Wyścigach Robotów kroczących, zastanawiamy się nad zmniejszeniem ilości przeszkód. Jeżeli miałoby się coś zmienić, informacja zostanie podana w tym tygodniu.

Jeszcze raz gorąco zachęcam do rejestrowania robotów!

Link do komentarza
Share on other sites

Ja mam pytanko odnośnie myszy. W regulaminie jest info, że pole ma 18x18cm i ściany oddzielające o grubości 1,2cm. Zatem pole ma w rzeczywistości 16,8 czy 15,6cm? Sądzę że odp 1 jest poprawna ale lepiej się upewnić.

Link do komentarza
Share on other sites

No teoretycznie masz rację i faktycznie 180[mm] - 12[mm] = 168[mm] tak powinno być zgodnie ze standardem. No właśnie powinno a nie do końca jest bo ścianki naszego labiryntu mają grubość 10 [mm] (mniej więcej) zatem od ściany do ścianym masz 170[mm] (ale po raz kolejny podkreślam: mniej więcej). Bez obaw labirynt testowy będzie do waszej dyspozycji przez cały czas trwania zawodów więc nie powinno być żadnych problemów z dostrojeniem czujników i testami.

Link do komentarza
Share on other sites

Z tego co wiem, finały konkurencji pokazowych będą rozstrzygnięte jeszcze podczas fazy eliminacyjnej konkurencji głównych. Natomiast jeśli chodzi o nagrody rzeczowe, mają być nagradzane wszystkie 3 miejsca. Warto na pewno się rejestrować, ponieważ jak widać, mało robotów jest zarejestrowanych na te konkurencje więc szansa wskoczenia na nagradzane miejsce jest duża.

Edit: Oczywiście muszą być zawodnicy, żeby dana konkurencja ruszyła.

Dyplomy też będą.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.