Skocz do zawartości

[Konkurs] GŁOSOWANIE - Proxxon FBS 240/E - #7 - Tips&Tricks


Treker

Wybieramy porady użytkowników:  

36 użytkowników zagłosowało

Wyniki głosowania są ukryte!

Ankieta jest już zamknięta!


Pomocna odpowiedź

Rozpoczynamy głosowanie w VII edycji konkursu organizowanego razem, ze SwiatNarzedzi.pl, w którym do wygrania są narzędzia Proxxona FBS 240/E. Moja recenzja nagród dostępna jest na blogu w artykule: Zestaw dla robotyka – Proxxon + statyw wiertarski + imadło.

Zadaniem konkursowym było opisanie swojego projektu. Więcej na ten temat można znaleźć w osobnym artykule na blogu, a wszystkie zgłoszenia dostępne są w tym temacie na forum.

W celu wyłonienia zwycięzcy uruchomiona została ankieta (dostępna powyżej). Każdy zalogowanych użytkownik może oddać maksymalnie 3 głosy (ankieta wielokrotnego wyboru). Dozwolone są głosy na siebie. Głosowanie trwa do 07.10 (włącznie). Zastrzegam prawo do weryfikacji głosów i usunięcia tych, które zostaną zdobyte w podejrzany sposób.

Link do komentarza
Share on other sites

deshipu, o których konkretnie mówisz? Uściślijmy, że liczymy znaki w każdej poradzie osobno, a nie w danym poście. Jeśli, któraś z porad przekracza ten rozmiar, to daj proszę znać - musiałem ją przeoczyć przy sprawdzaniu.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

deshipu, miałem nadzieję, że sprawa jest jasna deklarując, że każda porada ma limit znaków, a danych użytkownik może zgłosić dowolną ilość porad. Następnym razem warto zawsze dopytać, jeśli są jakieś wątpliwości 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Wydaje mi się, że to chodzi o moje porady- te niby niezgodne z regulaminem 😉 ok, być może zrobiłem to zbyt zachłannie i niepotrzebnie - W takim układzie na pewno nie oddam głosów na samego siebie 😋 Niech zwycięży najlepszy, na którego zagłosują czytelnicy 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Szkoda tylko, że tak mało osób decyduje się na udział w głosowaniu...

To jest całkowicie normalne -- nikt nie będzie poświęcać za wiele uwagi czemuś, co go bezpośrednio nie dotyczy i nie interesuje. Ten sam problem, tylko na jeszcze większą skalę, występuje w społecznościach tworzących gry komputerowe. Wszyscy robią gry, a nikt nie ma czasu ani ochoty grać w gry zrobione przez innych. No i jest problem, bo robiący nie mają informacji zwrotnej o tym co im wyszło a co nie i ciężko jest im ulepszać swoje dzieła. Z robotem jest łatwiej, bo puszczamy go i widzimy, czy radzi sobie lepiej czy gorzej w zadaniu, jakie sobie postawiliśmy.

Dość ciekawie do problemu podeszła społeczność Ludum Dare, czyli wyzwania polegającego na napisaniu gry przez weekend. Otóż po wydarzeniu gry podlegają ocenie przez wszyskich uczestników, ale jest mały haczyk -- od tego ile gier samemu się oceni zależy jak często nasza gra będzie się pojawiać na liście gier do ocenienia. Dopóki gra ma mniej ocen niż jej autor wystawił, będzie się pojawiać często. W miarę jak liczba ocen gry będzie rosła w stosunku do liczby ocen wystawionych przez jej autora, gra będzie się pojawiać coraz rzadziej. Oczywiście to jest specjalnie napisana strona do głosowań itd.

Dużo prostszym sposobem, stosowanym od lat, jest po prostu zatrudnienie jurorów, których obowiązkiem jest ocenienie każdego zgłoszenia. Czasem nawet można liczyć na ochotników.

Jest jeszcze jedna metoda -- sprawić, żeby wynik głosowania miał jakiś wpływ na wszystkich członków społeczności, a nie tylko na osoby biorące udział i mające szansę coś wygrać. To działa kiedy na przykład wybiera się logo, które potem będzie przez tą społeczność używane. Albo kolejność, w jakiej prezentowane będą opisy robotów. Hackaday nawet rozlosowywał jakieś symboliczne nagrody wśród głosujących -- to też może zadziałać.

Link do komentarza
Share on other sites

Być może niska frekwencja głosujących, wynika z braku dostatecznego nagłośnienia faktu, że takie głosowanie się odbywa - Więcej info na str. dla odwiedzających wortal. Druga sprawa, to moim zdaniem- oddawanie głosów na siebie, to powinno być niedopuszczalne. Natomiast aby nie było dogrywek- sprawa prosta, pierwszy etap głos ludu, a potem wybór redakcji z pośród tych z największą liczbą zebranych głosów. Takie jest moje zdanie i opinnia w temacie 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.