Skocz do zawartości

Koło Naukowe Integra zaprasza na ROBOCOMP 2013


Pomocna odpowiedź

Głównym obszarem zainteresowania Koła Naukowego Integra działającego przy katedrze Automatyki i Inżynierii Biomedycznej AGH są roboty mobilne. Chcąc szerzyć naszą fascynację i dzielić się pasją z innymi, razem stworzyliśmy imprezę, która wzbudza zainteresowanie i podziw dorosłych oraz porywa serca dzieci – Festiwal Robotyki „Robocomp”.

„Robocomp” od kilku lat wpisuje się w kalendarz największych polskich imprez związanych z tematyką robotyki amatorskiej. 11 maja 2013 roku odbędzie się już czwarta edycja tego wspaniałego, międzynarodowego wydarzenia. Staramy się, aby każdy uczestnik poczuł smak rywalizacji i miał możliwość zaprezentowania swojego robota, a zwiedzający w każdym wiekuznaleźli coś dla siebie - zarówno zapaleńcy automatyki i elektroniki, jak również dzieci wraz z rodzicami.

Główną atrakcją są zawody robotów organizowane na wzór zawodów odbywających się w całej Europie. Co roku na uczestniczy w nich kilkadziesiąt robotów. W szranki stają ze sobą konstruktorzy robotów śledzących linie, gdzie jak w Formule Pierwszej liczy się czas najszybszego przejazdu. Na specjalnie przygotowanych ringach walczą roboty sumo w różnych wariantach wagowo-rozmiarowych. Roboty „myszy” szukają wyjść z labiryntów, a naśladujące pająki roboty kroczące walczą o najszybsze pokonanie toru pełnego przeszkód.

Wielkim zainteresowaniem cieszą się roboty prezentowane przez cały czas trwania festiwalu w kategorii Freestyle. W tej kategorii nie obowiązują żadne ograniczenia - twórcy mogą swobodnie popisać się swoją kreatywnością i inwencją twórczą. Dzięki temu często można się natknąć na nietypowe rozwiązania, cieszące oko efekty wizualne, a nawet roboty zaprogramowane aby naśladować układy taneczne!

Festiwal „Robocomp” to nie tylko zawody robotów i rywalizacja. Dla najmłodszych kibiców, w trakcie festiwalu odbywają się warsztaty pozwalające nawiązać im swój często pierwszy kontakt z elektroniką i robotyką. Jest to niezapomniane przeżycie, będące zarazem pierwszym krokiem na drodze do budowy własnego robota.

Dla starszych fanów elektroniki i robotyki proponujemy prezentacje firm związanych z branżą. Przedstawiane przez nich nowinki techniczne mogą być inspiracją dla przyszłych konstruktorów robotów.

Zakończeniem festiwalu jest finał urozmaicony konkursami dla publiczności. Jest to dla nas wspaniała okazja do rozdania upominków, aby następnym razem było Was, drodzy kibice, jeszcze więcej.

Szczególnie pragniemy zaprosić wszystkich konstruktorów robotów, aby zaszczycili nas swoją obecnością i stanęli jak najliczniej do rywalizacji o prestiż i cenne nagrody.

Więcej informacji na:

http://www.robocomp.info

https://www.facebook.com/festiwal.robocomp

img282.jpg

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Byłem i bardzo mi się podobało 🙂

Plusy:

Pączki dla zawodników, zgrzewki wody oraz kubeczki w strefie serwisowej

Pilnowanie wejścia do strefy serwisowej

Wzywanie mikrofonem robotów, które miały toczyć walki (w większości przypadków zawodnicy sami się stawiali do ringów, a wołać trzeba było tylko nielicznych)

Dokonywanie pomiarów każdego robota w ringu, w którym walczył.

Wykonywanie testu kartki. Podobało mi się również, gdy sędzia zauważył, że czyszczę koła i kazał znów wykonać test z wyczyszczonymi.

Sporo gadżetów dla każdego zarejestrowanego uczestnika. Koszulka, smycz, dyplom uczestnictwa dla zawodnika, dyplom uczestnictwa dla drużyny itd.

Mili organizatorzy, którzy chętnie odpowiadali na pytanie i pomagali.

Minusy:

Właściwie to chyba ich nie było. Aczkolwiek nie wiem, jak na finałach 😋

Link do komentarza
Share on other sites

Cześć 🙂

ja też bardzo pozytywnie oceniam zawody.

Plusy:

generalnie bardzo dobra organizacja

zarządzanie walkami przez program komputerowy i aktualne wyniki online w czasie rzeczywistym.

dobrze pilnowana strefa serwisowa

ringi mini sumo na stolikach, z planszą do okoła zakończoną ogranicznikami, dzięki czemu nie trzeba było klęczeć i było wygodniej (z wyj finałów)

wspomniane już wyżej pączki i woda

ciekawa lokalizacja i fajny budynek

koszulki 🙂

sprawna i widowiskowa organizacja finałów

sprawdzanie robotów przed każdą walką

wszyscy bardzo pomocni

fajne nagrody 🙂

Minusy:

problemy w wystartowaniu eliminacji miniusumo - tutaj chyba był jakiś problem z programem zarządzającym walkami i też bark informacji co i jak.

Ale po usunięciu tego problemu wszystko przebiegło już szybko i sprawnie.

na finałach też by się woda przydała, a nie było nawet gdzie kupić 🙁

na finałach też mógł być ustawiony ring na stolikach, ale rozumiem, że ze względów praktycznych - tzn potrzeby wymiany tego ringu na ring sumo, szybciej było rozłożyć na ziemi.

Na pewno pojawimy się na kolejnej edycji 🙂

---------------------------------------------

Na koniec napiszę jeszcze, uwagę, która nie dotyczy tylko tego turnieju ale większości zawodów minisumo w których brałem udział z wyj. Wrocławia.

Tzn. kwestia losowania i startu.

Uważam, że przy obecnych konstrukcjach samo losowanie ma bardzo duże znaczenie.

Załóżmy, że mamy 2 podobne roboty, w których wygrana zależy od początkowego ustawienia. W takiej sytuacji wygra prawie na pewno zwycięzca losowania (w stosunku 2:1).

Dlatego jestem zwolennikiem takiego startu jak we Wrocku - czyli tyłem do siebie z określonej "ćwiartki".

Jest to jak dla mnie kwestią systemową, która prędzej czy później musi się zmienić, żeby wyniki walk były bardziej sprawiedliwe.

Drugą sprawą jest kwestia startu. Obecnie nawet kilkaset ms różnicy może mieć znaczenie a o tyle może się różnić reakcja zawodnika czy sędziego. Ale to już było omawiane w obszernym wątku, wiec nie będę się rozpisywał, bo mam nadzieje ze wszyscy wiedzą o co chodzi i powoli będzie to coraz bardziej powszechne.

Pozdrawiam serdecznie.

mcwo82

Link do komentarza
Share on other sites

Dlatego jestem zwolennikiem takiego startu jak we Wrocku - czyli tyłem do siebie z określonej "ćwiartki".

Jest to jak dla mnie kwestią systemową, która prędzej czy później musi się zmienić, żeby wyniki walk były bardziej sprawiedliwe.

Procedura pożyczona z Wiednia, ale i tak nie wiemy skąd, w naszych regulaminach był błąd. Wszystkie walki w meczu powinny być tak startowane. Na RA2012 tylko w pierwszej było tak jak trzeba, a kolejne mniej więcej po staremu - czyli ogólne i tak do bani to wyszło 😃

Sens zapisu, który ostatecznie znalazł się w regulaminie, dotarł do nas w noc przed zawodami. Niby wszyscy wiedzieli co chcieliśmy zrobić, wprowadzona przez nas zmiana i tak nie wniosła wiele, a poprawienie regulaminu byłoby formalnością i kosmetyką (według mnie). Nie wiem dokładnie czy podjęte zostały próby naprawienia pomyłki, jeszcze w trakcie rejestracji robotów, przed walkami, ale tak czy inaczej pewnie nie było warto - "profesjonalizm", procedury związane z poinformowaniem i tak naprawdę uzyskaniem zgody ze strony wszystkich zawodników, negatywna opinia "zmieniających zasady gry w ostatniej chwili" (dla niektórych "życzliwych" pewnie też niezła wymówka i podstawa do pretensji na najbliższe parę lat) i inne potencjalne wyolbrzymiane problemy. Nasz błąd, raczej chyba z tych mało krytycznych dla przebiegu zawodów - chodziło o zmianę jakościową, której 90% osób nie dostrzega, albo nie robi im to żadnej różnicy. W tym roku to poprawimy.

Link do komentarza
Share on other sites

Na RA2012 tylko w pierwszej było tak jak trzeba, a kolejne mniej więcej po staremu - czyli ogólne i tak do bani to wyszło

Myślę, że nawet jak było tylko w pierwszej to jest to już duża zmiana na plus.

Dzięki temu w przypadku opisanym przeze mnie wyżej wygra lepszy robot - tzn kluczowy będzie wynik pierwszej walki, w której ustawienie jest sprawiedliwe.

Bardzo fajnie, że staracie się o to by rywalizacja była jak najbardziej sprawiedliwa. Mam nadzieje, że nadany przez Was trend będzie się pojawiał na innych imprezach.

Pozdrawiam 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Bardzo fajnie, że staracie się o to by rywalizacja była jak najbardziej sprawiedliwa. Mam nadzieje, że nadany przez Was trend będzie się pojawiał na innych imprezach.

Staramy się i miło, że ktoś to docenia 🙂 Wszystkie procedury, regulaminy, ogólnie elementy zawodów, są przemyślane i mają swoje uzasadnienie. Staramy się eliminować rzeczy zrobione "bo tak i już".

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.