Skocz do zawartości

Fotorelacja z SumoChallenge 2014


Treker

Pomocna odpowiedź

html_mig_img
Za nami kolejna edycja robotów SumoChallenge, który regularnie rozgrywane są w Manufakturze.Ogrom zawodników i widzów. Zagraniczni goście, nowe widowiskowe konkurencje. Oryginalne statuetki - gratka dla pasjonatów druku 3D. Tak w skrócie należałoby opisać dzisiejsze zawody. Zapraszam do krótkiej fotorelacji.

UWAGA, to tylko wstęp! Dalsza część artykułu dostępna jest na blogu.

Przeczytaj całość »

Poniżej znajdują się komentarze powiązane z tym wpisem.

Link do komentarza
Share on other sites

Podziękowania dla organizatorów za kolejną edycję imprezy, która była zdecydowanie większa od poprzedniej. Duży plus za koszulki dla wszystkich zawodników. Bardzo fajne nowe konkurencje, przynajmniej było trochę nowości. Ciekawe konkurencje dla szkół. Dobra trasa do LF’a oraz brak problemów z bramkami. Kamery nad torami. Bardzo fajne statuetki oraz ciekawostka, wśród nagród znalazły się nagrody pieniężne! Czyli jednak da się 🙂

No dobra, teraz pora na uwagi:

- Harmonogram, tradycyjnie, jak na każdych zawodach był fikcją. Współczuję zawodnikom, od minisumo, którzy musieli czekać dłuuuugo na swoje finały. Warto pamiętać, że niektórzy chcą zdążyć na pociągi powrotne

- Robiło się ciasnawo w strefie serwisowej

- Brak komunikatów w strefie serwisowej o rozpoczynających się konkurencjach (poza czasami krzyczącymi osobami)

- dziwne były puste dyplomy uczestnictwa bez pieczątek – rozumiem ideę, ale wyglądało dziwnie 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

No to, żeby organizatorzy nie mogli marudzić, że nikomu się nie chce na nich ponarzekać, to ja się odważę 😉

Brak mapy i informacji w budynku, gdzie szukać rejestracji. Trochę błądziliśmy.

Niewielka strefa serwisowa.

Bardzo duże nieporęczne badge.

Brak informacji o startach konkurencji w strefie serwisowej (przynajmniej wtedy, kiedy tam przesiadywałam).

Błędy założeń w harmonogramie. Walki tylu robotów LEGO Sumo po prostu nie miały szans skończyć się w 1,5 godziny, dodatkowo doszło 40 minut opóźnienia na stracie i 40 minut przerwy pomiędzy kolejnymi grupami.

Ten punkt jest bardziej ogólną obserwacją, która powtarza się niemal na każdych zawodach - brak zaangażowania osób, które sędziują konkurencję. Nie wiem, z czego to wynika, ale brak znajomości regulaminu, nieprzestrzeganie harmonogramu zawodów, brak przywiązywania wagi do spełniania wymagań przez roboty czy jakości planszy jest normą w naszej konkurencji. Niby rozumiem, czemu najbardziej doświadczeni sędziowie trafiają do sztandarowej konkurencji Mini sumo, ale boli mnie takie lekkie podchodzenie do tej funkcji 🙁

Nagrody w LEGO Sumo. Nie były złe, ale jednak czuć, że roboty z LEGO to trochę roboty drugiej kategorii.

Drobne problemy z dyplomami - wpisywanie tylko kapitana i brak pieczątek.

Koniec narzekania! 😉

Przede wszystkim - organizatorzy!

Ze spokojem przyjmowali narzekania na to wszystko co wymieniłam powyżej i próbowali pomóc z każdym zgłoszonym problemem. W szczególności podziękowania dla bulibulibu, który w tym biegu znajdywał jeszcze czas żeby spytać jak nam idzie 🙂

Lokalizacja!

Niemal pod każdym względem Manufaktura wygrywa ze wszystkimi miejscami, w których dotąd bywałam na zawodach. Dobry dojazd, duży parking, pod ręką sklepy, nie było problemu, żeby skoczyć po jedzenie. Ruchome schody, więc nie trzeba było się nabiegać. No i przede wszystkim publiczność - dużo ludzi, którzy przychodzili zaciekawieni, wypytywali, byli naprawdę zainteresowani na czym to wszystko polega - bardzo miłe uczucie 🙂

Statuetki

Bo są po prostu urocze i ruchome 🙂 A dzięki kolorowi na pewno nie znikną na półce (tylko szkoda, że żadnej nie udało się nam tym razem zdobyć 😉)

Freestyle

Bardzo podobał mi się sposób przeprowadzania konkurencji, tj. komisja sędziowska złożona z przedstawicieli firm, którzy odwiedzali stoiska, rozmawiali, skrzętnie notowali 🙂 No i poziom zgłoszonych projektów był dosyć wysoki.

Nagrody finansowe

Dobrze mieć środki na następne projekty 🙂

Konkurencje

Wprawdzie nie udało nam się obejrzeć wszystkiego, co chcieliśmy, ale Roborace prezentuje się bardzo ciekawie, podobnie jak Bear Rescue 🙂

Scena

Dobrze, że działo się nie tylko na planszach, ale także na scenie. To ważne z perspektywy widza 🙂

Atmosfera

Niby o każdych zawodach można powiedzieć, że obowiązują zasady fairplay i uczestnicy się dogadują, ale tak miłej atmosfery wokół planszy jeszcze nie spotkałam. Jeżdżąc na zawody spotykałam się z opinią, że zawody w Łodzi są jednymi z najlepszych i wcale im się nie dziwię. Mimo zmęczenia, opóźnień w harmonogramie, słabego rezultatu i mnóstwa innych przeciwności po prostu dobrze się bawiłam, co udaje się nie na każdych zawodach 🙂

Mam nadzieję, że uda mi się być w Łodzi za rok, bo szkoda byłoby przegapić taką imprezę 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Filmy z zawodów (Minisumo, Minisumo+, Sumo, Nanosumo):

Brakuje jeszcze sporej ilości tytułów, ale do końca tygodnia powinny się pojawić 😉

Link do komentarza
Share on other sites

natoska, zawiodłem sie na Tobie - liczyłem na pełną furii tyradę, a zamiast tego się po prostu wzruszyłem... 🙂 Potężny kop energetyczny - dzięki! 😉

Jeśli tak bardzo liczysz na tyradę... 😉 Przygotowaliście koszulki dla uczestników. Dobrej jakości, z porządnym i ładnym nadrukiem, całkiem przyjemne w dotyku... Tylko dlaczego tylko w męskiej rozmiarówce? 🙁 Nie mam ani jednej koszulki z zawodów, bo nikt nie pomyślał o tych nielicznych dziewczętach. Ale przynajmniej bracia mają w czym chodzić 😉

Będzie coś z mojej prośby na końcu zawodów? Nie zapomniałam, dziewczyny też nie 😉

Link do komentarza
Share on other sites

natoska,

jeżeli chodzi o koszulki - to nie były męskie koszulki. To były koszulki unisex - czyli teoretycznie dla każdej płci. Cóż, też nie wiem jak to sie ma rzeczywiście do rozmiarów skoro męskie i damskie sa inne - zakładam, że to może być poś pośredniego. Zdecydowały.. finanse oraz dostępność Fruit of the Loom. Przez poprzednie dwa lata był podział na koszulki męskie i damskie, o ile będzie impreza za rok, to wrócimy do podziału na te męskie i damskie, bo tak to rzeczywiście jest niejasne. Więc - częściowo przyznaje Ci rację co do tego punktu. 🙂

Co do Twojej prośby, ja wiem, że kobiety są pamiętliwe. 🙂 Sprawa rozwojowa. 🙂

spartakus, problem ze stroną www jest taki, że żeby wrzucić wyniki na serwer muszę być na terenie Politechhniki, a bywam rzadziej teraz - ale wyniki wkrótce się pojawią, obiecuję. 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Już doszedłem do siebie po zawodach, więc dorzucę co nieco.

Trochę polemizowałbym z natoska, mi akurat praca ekipy sędziowskiej w naszej konkurencji (LEGO Sumo) przypadła do gustu, zwłaszcza że żywo mam w pamięci ROBOMATICON z marca (tam to się działo, tzn. nic się nie działo). Konkurencja została przeprowadzona rzetelnie, a sędziowie byli naprawdę zaangażowani w dopilnowanie jej prawidłowego przebiegu. Pomimo dwugodzinnego poślizgu (dużo zawodników i długie walki) obyło się bez pośpiechu i popędzania, bez żadnych skrótów, pomyłek. Naprawdę solidnie do ostatniej walki w grupie - takie odniosłem wrażenie. . Nie było problemu z uwzględnieniem uwag ze strony zawodników dotyczących np. rys na planszy, czy zbyt bliskiego ustawienia publiczności. Trochę zdziwił mnie fakt braku losowania ustawienia zawodników przez rzucanie krzyżyka, ale pozwoliło to na dyskretne 🙂 umieszczanie robota z dala od poważniejszych defektów powierzchni planszy.

Koszulki miło nas zaskoczyły, zwłaszcza że znalazły się dla wszystkich członków ekipy, nie tylko dla kapitana - mamy dzięki temu bardzo miłą pamiątkę po imprezie.

W strefie serwisowej rzeczywiście było ciasno, ale obawiam się że to chyba jedyne dostępne i w miarę odizolowane od tłumu miejsce. Na szczęście w naszej konkurencji nie musimy rozkładać się z całym warsztatem, więc jedno krzesełko i kawałek podłogi wystarczą.

Trochę siermiężnie wypadła prezentacja wyników: w zeszłym roku był wielki ekran LCD, w tym sztaluga i ręcznie wyrysowywane tabele, ale za to czytelne i zrozumiałe.

Konkurencja była w tym roku bardzo silna, znacznie silniejsza niż w poprzednim. Przybyły naprawdę profesjonalne ekipy i już nie widziało się samotnych dzieciaków z rachitycznymi potworkami. Pozdrawiam tu ekipę z Rybnika którą zapamiętałem przez kontrastowy obrazek: wszędzie wokół na stołach pootwierane laptopy, a u nich - opiekacz do grzanek (coś trzeba zjeść po 4 godzinach podróży).

Niestety nic nie udało się wygrać, ale w pamięci pozostaje miło przebyta impreza i pełne emocji walki. Jeśli chodzi o te ostatnie to było co podziwiać: wzajemne pościgi na planszy, mordercze zwarcia, epickie upadki i bezwzględne nokauty. Nic dziwnego, że wokół planszy było naprawdę ciasno od publiczności, a dzieciaki głośno dopingowały swoich faworytów. Podtrzymuję opinię, że LEGO sumo jest naprawdę widowiskowe. W odróżnieniu od innych odmian sumo tutaj walka nie kończy się po 2 sekundach, lecz trwa na tyle długo, żeby można było śledzić jej przebieg - z pożytkiem dla publiczności.

Podobnie jak natoska wyjeżdżałem przygnębiony wynikami, lecz z poczuciem dobrze spędzonego czasu w miłej atmosferze i udziału w fajnej, porządnej imprezie.

[ Dodano: 25-11-2014, 21:20 ]

Link do komentarza
Share on other sites

Trochę polemizowałbym z natoska, mi akurat praca ekipy sędziowskiej w naszej konkurencji (LEGO Sumo) przypadła do gustu, zwłaszcza że żywo mam w pamięci ROBOMATICON z marca (tam to się działo, tzn. nic się nie działo).

Bo na naszej grupie szło to już niemal sprawnie 😉 Pierwsza nie miała tyle szczęścia. Chociaż u nas też się działy dziwne rzeczy, połówki punktów itp. 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.