Skocz do zawartości

Zaproponuj swój kalkulator dla robotyka - podsumowanie!


Treker

Pomocna odpowiedź

Po długim czasie oczekiwania nadszedł moment podsumowania konkursu na kalkulatory przydatne w robotyce. W czasie jaki był przeznaczony na nadsyłanie prac trafiło do mnie 9 skryptów. Zdecydowana większość autorów postanowiła wykorzystać możliwości programu MS Excel. Pojawiły się jednak również kalkulatory stworzone od razu w PHP.

Do wygrania były dwa zestawy składające się z książki „Mikrokontrolery LPC1100. Pierwsze kroki” oraz zestawu LITEcompLPC1114 z mikroprocesorem LPC1114. Ufundowane przez KAMAMI.pl

Wybierając dwa kalkulatory, które nagrodzę kierowałem się głównie tym, czy będą one przydatne i co ważne, wykorzystywane przez dużą ilość użytkowników.

Mój wybór padł na „Kalkulator minisumo”, czyli skrypt pozwalający obliczyć prędkości kątowej, mocy oraz momentu i prędkości robota. Autorem tej pracy jest użytkownik Gall Anonim, który nie wykluczył, że kalkulator będzie później rozbudowany o charakterystyki konkretnych silników. Drugą nagrodzoną pracą jest prosto wyglądający, ale realizujący ważne zadania kalkulator PWM przesłany przez użytkownika ProrokWielki. Skrypt ten pozwala na wyliczenie parametrów odpowiednich do uzyskania wybranej częstotliwości PWM.

Wszystkim, którzy zdecydowali się przesłać swoją pracę dziękuję za zaangażowanie – w ramach nagrody pocieszenia do wszystkich przesłane zostaną rabaty do firmy SatlandProtype na wykonywanie obwodów drukowanych. Zwycięzców proszę o przesłanie swoich danych do wysyłki nagród na konkurs[malpa]forbot.pl

Wszystkie kalkulatory zaczną być udostępniane od następnego tygodnia. Zdecydowałem, że sporo rzeczy wymaga jeszcze przebudowania, wiec nie chciałem na szybko publikować prowizorycznych rozwiązań.

Dziękuję za zainteresowanie, a już niedługo ostatnia szansa do zdobycia zestawów nagród składające się z książki „Mikrokontrolery LPC1100. Pierwsze kroki” oraz zestawu LITEcompLPC1114 z mikroprocesorem LPC1114!

Przypominam również o konkursie wakacyjnym: http://wakacje2012.forbot.pl

winner_176.jpg

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.