Skocz do zawartości

Klasyfikacja Konstruktorów 2011/2012 - podsumowanie


Treker

Pomocna odpowiedź

Powoli kończy (lub dla niektórych już się skończył) rok akademicki, więc nadszedł czas na podsumowanie naszej „Klasyfikacji Konstruktorów”. Dla osób, które o niej nie słyszały, przypominam, że była to inicjatywa wysunięta z mojej strony, którą następnie omówiliśmy na forum, a jej celem było stworzenie czegoś w rodzaju klasyfikacji, w której każdy konstruktor dostawał punkty za występy swoich robotów.

Łącznie do czterech kategorii aktywnie swoje wyniki zgłaszało 21 drużyn z 9 ogólnopolskich zawodów – co można uznać za dobry wynik, tym bardziej, że był to pierwszy sezon tej zabawy.

Pierwsze miejsca, w poszczególnych kategoriach, zajęli:

- Linefollower: BotlandTeam

- Minisumo: GROM

- MicroMouse: Grabo

- Sumo: Mortos Team

Pełne wyniki dostępne są na stronie klasyfikacji

Biorąc pod uwagę małą popularność kategorii sumo, postanowiłem odstąpić od punktu regulaminu, na mocy którego powinienem teraz anulować rozgrywki sumo z powodu zbyt małej ilości zawodników. Wszystkie powyżej wymienione zespoły otrzymują LaunchPady, przekazane przez Farnell element14:

Miałem 5 zestawów, dlatego ostatni zestaw postanowiłem przyznać drużynie Trifle Team, ponieważ to oni zebrali największą ilość punktów zaraz za wyżej wymienionymi zwycięzcami poszczególnych kategorii.

Co dalej z klasyfikacją?

Na pewno będę chciał kontynuować to przedsięwzięcie, teraz będę miał więcej czasu na przygotowania, dlatego mam nadzieję, że uda się zachęcić jeszcze więcej osób do udziału w klasyfikacji.

Co na pewno chciałbym zmienić?

System punktowania, wydaje mi się, że należałoby zmniejszyć trochę różnice punktowe między poszczególnymi miejscami, co więcej chciałbym punktować również sam udział w zawodach oraz ich organizację (przez co niektórzy są przymusowo wykreśleni z danej imprezy).

Zdecydowanie chciałbym również, aby do klasyfikacji liczyły się zawody w Wiedniu – zaraz sporo osób, powie, że to kawał drogi, że drogo itd. oczywiście rozumiem ich obawy, ale obserwując tegoroczną edycję zawodów w Wiedniu miałem wrażenie, że można było na niej spotkać więcej polaków niż na niektórych polskich zawodach. Zmiany na pewno wprowadzę również w systemie punktowania opisów robotów.

Przebuduję na pewno również system obsługujący klasyfikację, co pozwoli na automatyzację i przyspieszenie wielu czynności.

Na tym chciałbym zakończyć aktualne rozważania nad dalszym losem klasyfikacji. Powrócę do niej w lipcu, gdy przedstawię już konkretne zmiany jakie chcę wprowadzić. Do tej pory wyjaśni się również kilka spraw, od których mogą zależeć dalsze losy naszych rozgrywek. Wtedy będziemy mogli na forum otwarcie przedyskutować wiele nowych spraw - jeśli będzie taka potrzeba. Jeśli ktoś ma jakieś sugestie, którymi chciałby się ze mną teraz podzielić, to zapraszam na PW lub mail'a.

Zwycięzców, którzy nie otrzymali ode mnie jeszcze zestawów proszę o przesłanie danych adresowych na PW. Zestawy wyślę do Was w ciągu 14 dni roboczych.

Fotolia_21023398_XS.jpg

Link do komentarza
Share on other sites

Klasyfikacja jest za nami, jednak zostaje jeszcze sprawa dyplomów za miejsca 1-3 w każdej konkurencji. Prosiłbym o informację komu zależy, aby otrzymać dyplom w wakacje pocztą (przykładowo na początku sierpnia)? Wszystkie dyplomy i tak zrobię, ale wolałbym je rozdać przykładowo na jakiś zawodach. Wysyłka dyplomów pocztą niestety wiążę się z ich pognieceniem, nie ważne jak mocno byłyby zabezpieczone... Maile z danymi do wysyłki prosiłbym przesyłać na konkurs[malpa]forbot.pl, dopisując w tytule maila drużynę i KK 2011/2012.

Link do komentarza
Share on other sites

Nam zależało aby zdobyć podium w KK Forbot'a i aby otrzymać dyplom. Będzie godnie zdobił nasze antyramy. Wielkie dzięki Treker. Już teraz ruszają przygotowania do nowego sezonu mam nadzieje, iż będzie jeszcze bardziej zażarta walka o pudło w tym sezonie!

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Kolejna aktualizacja wyników w sezonie 2012/2013, zachęcam do przesyłania kolejnych!

Oficjalne informacji na temat nowej klasyfikacji oraz drobne zmiany w regulaminie pojawią się jeszcze w tym tygodniu 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.