Skocz do zawartości

Quadropod Rupercik


xls

Pomocna odpowiedź

Podoba Ci się ten projekt? Zostaw pozytywny komentarz i daj znać autorowi, że zbudował coś fajnego!

Masz uwagi? Napisz kulturalnie co warto zmienić. Doceń pracę autora nad konstrukcją oraz opisem.

Niestety elektroniki nie dało się zabudować w robocie. Przestrzeń 8 cm x 8 cm x 5 cm (body robota) wystarczyła jedynie na zabudowanie 2 sterowników serw, 2 włączników, akumulatora, i prawie wszystkich kabelków. A i tak upychałem kabelki przez 5 minut zanim "domknął" się robot.

Robot jest naprawdę mały.

Co do sterowania za pomocą rękawicy to na rękawicy będzie czujnik przyspieszeń z którego sygnały (x,y,z) są przekazywane do kontrolera, a następnie w zależności od programu bezprzewodowo do robota - wszystko jeszcze w fazie testów ale wygląda obiecująco 🙂

Możliwe będzie sterowanie ruchem robota w nawiązaniu do ruchów ręki.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Jaki słodki 😅😋 Czekam na filmiki. Prezentuje się świetnie, elektronika na wierzchu nie przeszkadza, jest estetycznie zamontowana i nie ma plątaniny kabli.

Link do komentarza
Share on other sites

Gratuluję robota, dzięki pomalowaniu wygląda bardzo estetycznie. Malowany zwykłym sprayem? Lakier z aluminium nie odpryskuje?

Poza wyczekiwanym filmikiem prosiłbym o zdjęcia mocowania serwa oraz "stawu " z przeciwnej strony niż orczyk serwa. myślę nad budową humanoida i nie mem pomysłu na stawy 🙁

Link do komentarza
Share on other sites

Malowany zwykłym sprayem? Lakier z aluminium nie odpryskuje?

To je amelinium tego nie pomalujesz. Musisz mieć farbe amelinowo. ;D. Wracając do robota to ładny. Wrzuć jakiś filmik.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Malowany zwykłą farbą w sprayu z marketu budowlanego.

Natomiast przed malowaniem należało lekko zmatowić powierzchnię - ale naprawdę delikatnie + kąpiel w spirytusie i działa 🙂

Natomiast zauważyłem następującą sprawę. Kabelki od serw rozpuszczają farbę.

Robot przez ponad rok leżał złożony (część mechaniczna z serwami) w szafce i w niektórych miejscach widać odbicia kabelków, które dotykały farbę. Ciekawostka 🙂

Co do łączenia serw to standardowe rozwiązanie często spotykane na zagranicznych forach oraz w sklepach sprzedających aluminiowe części do robotów - tu zostało w zasadzie zaprojektowałem do moich małych serw. Z uwagi na niewielkie wymiary robota oraz brak dużych obciążeń nie stosowałem też specjalnych łożysk (ot po prostu dziura w aluminium + zwykła śrubka i mamy już łożysko 🙂 )

Link do komentarza
Share on other sites

Aluminiowe części wycinałeś na CNC?

Nie części aluminiowe ( konstrukcja robota) zostały zaprojekowane w CAD'dzie, a następnie zlecone do wycięcia laserowego - akurat miałem dostęp do takiej możliwości cięcia.

Link do komentarza
Share on other sites

Wreszcie znalazłem kilka chwil na nakręcenie i wgranie filmików na youtube.

film 1 - kilka programów pracy robota - 2 rodzaje kroku ( z przesuwaniem środka ciężkości i nie) + program demo odwróconej kinematyki.

film 2 - prezentuje wyrównywanie robota przy pomocy odczytów z czujnika przyspieszeń.

Życzę miłego oglądania 🙂.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.