Skocz do zawartości

Początek z mikrokontrolerami


Box_PL

Pomocna odpowiedź

Witam wszystkich!

Jest to mój pierwszy post na forbot.pl . Przeglądam to forum już kilka miesięcy. Jak każdy początkujący mam już za sobą Waldka.

Teraz czas na coś bardziej zaawansowanego. Mam jednak niezły dylemat. Nie wiem co wybrać :

-Arduino

-Anduino(klon produkowany przez firmę and-tech)

-zrobić płytkę z jakimś uC

-złożyć całość na płytce stykowej

Jako uC myślałem nad attiny2313 lub atmega8 lub atmega48(m8 jest coraz droższe).

Jeżelibym wybrał pierwszy lub drugi punkt to bym jeszcze musiał dokupić inne częsci(typu mostek H , czujniki linii itp.). Nie wiem co wybrać . Proszę was o pomoc.

Pozdrowienia, Box_PL.

Link do komentarza
Share on other sites

Box_PL, wszystko zależy od tego co chcesz z tym zrobić. Jak chcesz uczyć się tylko programować to kup jakąś gotową płytkę, jak chcesz żeby ta płytka prędzej czy później służyła do napędu robota to zaprojektuj i wykonaj ją sam, umieścisz na płytce wszystko to co będziesz uważał, że jest ci potrzebne. Spójrz na moją płytkę Stridera2, jest na niej w zasadzie wszystko co jest potrzebne do budowy robota.

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Już nie raz o tym pisałem i powtórzę raz jeszcze - w sklepie AVT jest dostępne PCB do zestawu ZL3AVR w cenie ok 50zł. Do tego kupujesz mikrokontroler (Atmega16, 32 lub 64 - wedle potrzeb lub zasobów portfela). W sieci można znaleźć gotowe listy podzespołów, można je też odczytać ze schematów. Kupujesz części potrzebne do uruchomienia samego mikrokontrolera (złącze ISP, kondensatory, dławik, listwy goldpin do wyprowadzeń portów), które kosztują grosze. Następnie wedle uznania kupujesz to, co aktualnie masz zamiar opanować. Czyli np. tact-switch'e, diody i rezystory. Cenowo wyjdzie Ci nawet taniej niż samo "gołe" Arduino, nauczysz się zdecydowanie więcej. Koszty rozkładasz sobie na raty i jak opanujesz podstawy, to np. kupujesz wyświetlacze LED segmentowe z tranzystorami, LCD albo układ MAX232 z drobnicą...

@edit

Ta płytka stykowa mnie nieco zmyliła. Jeśli potrzebujesz płytki do nauki, to moje rady aktualne. Jeśli chcesz płytkę do robota, to ta będzie nieco za obszerna i bez mostka - najlepiej zrobić sobie samemu PCB od podstaw z dowolnymi peryferiami.

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.