Skocz do zawartości

[Kurs] BASCOM - lekcja1-wstęp


Ikar

Pomocna odpowiedź

Bardzo dobry artykuł. Jakiś czas temu opracowałem mobilną platformę dla mojego robocika, niestety zniechęciłem się kosztem programatora do mikrokontrolera 😕

Myślę że taki wstęp pomoże mi wrócić do tej tematyki 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Bardzo dobry artykuł. Jakiś czas temu opracowałem mobilną platformę dla mojego robocika, niestety zniechęciłem się kosztem programatora do mikrokontrolera 😕

Myślę że taki wstęp pomoże mi wrócić do tej tematyki 😉

Taa te ceny przerazają wszystkich poczatkujacych. Sam sie przekonalem i przez chwile myslalem czy warto wydac tyle pieniedzy. Np Czy musze kupowac płytke testowa czy wystarczy mi sam programator i scalak aby zaczac programowanie i czy to ze umiem projektowac strony www jezyki: css , html , php mi w tym pomoga ?

Komentarz dodany przez: treker:

Jeśli możesz używaj znaków diakrytycznych.

§3.g

Link do komentarza
Share on other sites

Taa te ceny przerazają wszystkich poczatkujacych. Sam sie przekonalem i przez chwile myslalem czy warto wydac tyle pieniedzy.

Koszt programatora na LPT to 5zł, na USB 15zł.

Czy musze kupowac płytke testowa

Nie

wystarczy mi sam programator i scalak aby zaczac programowanie

Tak

czy to ze umiem projektowac strony www jezyki: css , html , php mi w tym pomoga ?

Nie, ale na pewno pomoże znajomość angielskiego 😉

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

czy to ze umiem projektowac strony www jezyki: css , html , php mi w tym pomoga ?
Nie, ale na pewno pomoże znajomość angielskiego 😉

Hmm przejrzalem pare skryptow z jezyka c i bascom i bardziej przypadl mi do gustu c

Przypomina mi teorie

<?php

if(warunek){ 
dzialanie
} 

?>

ale takze i zmienne 🙂

Dzieki Daniel93 za konkretna odpowiedz 😃 cenie to u ludzi wiec stawiam "browca".

Link do komentarza
Share on other sites

...Czy musze kupowac płytke testowa czy wystarczy mi sam programator i scalak aby zaczac programowanie i czy to ze umiem projektowac strony www jezyki: css , html , php mi w tym pomoga ?

Jeśli programujesz w php to język C będzie Ci najłatwiejszy do opanowania. Składnia jest taka sama, musisz się tylko przyzwyczaić do jawnego deklarowania typów zmiennych oraz poznać komendy. Na początek na pewno pomoże Ci ten link

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

a co do tego usbasp to po co jest te 2 gniazdo z 6 pinami ?? Do programowania nie wystarczy sam port usb ?

Po to, żeby podlączyć do programatora procesor, który będziesz programować. Procesor w programatorze jest elementem wykonawczym, programuje się go raz na starcie, żeby później on mógł programować inne procesory. Zresztą żeby go zaprogramować musisz użyć innego programatora. Dopiero wtedy programator usbasp zadziała

Link do komentarza
Share on other sites

O.o no to kolejne "klody pod nogi". Czyli aby zrobic usbasp musze kupic programator aby zaprogramowac inny programator i moc programowac za pomoca tego usbasp. Prawie jak skomplikowane O.o

P.s

A wystarczy do zaprogramowania sam stk200 o ktorym czesto tu mowa i czy do niego moge wlozyc scalaka aby juz zaczac programowac ?

Link do komentarza
Share on other sites

Nie łączy się wyjść z STK200 z wyjściami z USBasp. Programator STK200 podłącza się bezpośrednio do wyprowadzeń mikrokontrolera, który ma być w USBasp, odpowiednio miso->miso w µP, mosi ->mosi w µP, sck-> sck w µP ... itd. Można zaprogramować go nawet przed złożeniem USBasp.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.