Skocz do zawartości

Jaki zestaw uruchomieniowy


misiek1784

Pomocna odpowiedź

Witam serdecznie wszystkich:) Chciałbym zacząć przygodę z programowaniem i potrzebuję porady dotyczącej wyboru zestawu startowego znalazłem coś takiego:

EvB 4.3v4 ATMega644P PROFESIONAL

EvB 4.3v4 ATMega32 DELUX

Co myślicie o tych zestawach?? Może polecicie mi coś innego ponieważ jestem otwarty na propozycje i sugestie za które z góry dziękuje:)

Link do komentarza
Share on other sites

To już jest zależnie od tego, co Ci będzie potrzebne, ja zaproponuję zajrzeć na zestaw ATB jest trochę droższy, ale wydaje mi się bardziej bogaty no i sam go używam, więc mogę polecić. Możesz także zbudować własny zestaw i wtedy zrobisz go sobie tak jak Ci najlepiej odpowiada.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Po wybraniu zestawu, zapytaj osobiście sprzedawcę (producenta), czy jest możliwość wstawienia dwóch kołków pinowych (pojedynczych pinów żeńskich) pod kwarc.

Ja tak zrobiłem i nie żałuję, bo mam możliwość wymiany kwarcu do różnych zastosowań.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zgadzam się na pewno jest to przydatne dodam, że zestaw, który poleciłem ma właśnie tak to rozwiązane a te zestawy, do których podałeś linki z tego, co widzę mają kwarc w obudowie smd.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Ja osobiście posiadam ten drugi model (z twojego linku) i nie żałuję. Służy mi b.dobrze od 4miesięcy i nie mam z nim jak narazie żadnego problemu. Polecam.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

W takim układzie nie ma co popsuć 🙂

Newralgiczne układy (uP, pamięć, zegar, ULN) są wpinane w podstawki - to też zaleta.

Istnieje jeszcze możliwość uwalenia FTDI, jak ja to zrobiłem, ale myślę, że wtedy producent to naprawi (jak i mnie naprawił).

ATB sprawia lepsze wrażenie. Ma wyjście 3,3V (EvB nie ma), termometr i odbiornik podczerwieni więcej. No i zaletę z wymiennym kwarcem.

Gdybym ja miał wybierać, brałbym ATB.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

misiek1784 na Tiny2313 dużo niestety nie zdziałasz. Przy większych projektach ten procek wymięknie. Poza tym AVT naciąga ceny strasznie. Według mnie nie opłaca się taki zestaw. Już koledzy wyżej wspominali co będzie najlepsze. Osobiście posiadam tylko zestawy-samoróbki, ale czasami żałuję, że nie kupiłem gotowego zestawu uruchomieniowego.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

UP Przeglądałem tą stronę ale jednak na to się nie skusze...

Taki strasznie zielone z elektroniki nie jestem, kilka lat temu miałem nawet podstawy programowania (może coś się z tego w końcu przyda ) na układzie

Więc interesuje mnie już gotowy zestaw uruchomieniowy.

Link do komentarza
Share on other sites

Ja posiadam zestaw firmy gotronik.

Jestem z niego zadowolony, cały czas jest sprawy, i oferuje peryferia na których dobrze można nauczyć się programować AVR. Cena jest również przystępna.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Ja posiadam zestaw firmy gotronik.

Jestem z niego zadowolony, cały czas jest sprawy, i oferuje peryferia na których dobrze można nauczyć się programować AVR. Cena jest również przystępna.

Też mam ten zestaw, dorobili mi do niego wymienialność kwarca. Problem tylko był taki, że istniały błędy w montażu pamięci i zegara (słabo pamiętam, pomylone chyba linie adresowe). Bałbym się go kupować drugi raz.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.