Skocz do zawartości

Moduły radiowe


mictronic

Pomocna odpowiedź

Witam!

Potrzebuje modułów nadawczo - odbiorczych do robota,mogą być transceiver'y .

Główne zamierzenia:

-By dały sie oprogramować w bascom'ie

-Zasięg min. 100m

-Przesyłanie danych cyfrowych(przez uart...)

-TANIE (50zl szt.)

Chodzi mi po prostu o doradzenie w tej tematyce.Jest tego wiele ale trudno wybrać ,chodzi mi właśnie o wskazanie tego który by mi pasował.Jeśli nie to o wymienienie tych znanych i lubianych : )

Link do komentarza
Share on other sites

Zobacz na Moduły radiowe CC1000PP na częstotliwości 433 MHz i 868 MHz firma Soyter, CC1100EM firma Aries oraz moduły CC1111 już firmy TI (ciężko dostać tylko duża ilość)

http://ars.info.pl/produkt/cc1100em/cc1100em.html

http://www.soyter.com/index.php?pid=53

Witam,sprawa wygląda interesująco z cc1100EM ponieważ komunikacja odbywa sie za pomaca SPI i jest gotowy program do pc by sterować tym urządzeniem co ułatwia rozpoznanie sie w tym układzie!Co do CC1000PP ,ponoć obsługa jego jest bardzo trudna .

Dzięki ale proszę o jeszcze jakieś propozycje, na pewno takie moduły przydały by sie jeszcze wielu innym osoba!

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Takie rzeczy to chyba tylko bluetooth, ale jak ma być użyty telefon komórkowy to ciężko będzie uzyskać te 100m, wystarczy napisać prostą aplikację java i obsługę odbierania danych przez robota, jeżeli chodzi o aplikację java to mogę podrzucić link do wideo tutoriala który pokazuje jak zrobić prostą aplikacje w stylu takiego formularza, z wysyłaniem danych przez bluetooth tez nie powinno być problemów ponieważ biblioteka używana do pisania aplikacji na telefony posiada już classy które zawierają implementację obsługi bluetooth.

Link do komentarza
Share on other sites

Elo, elo. Czyta ktoś jeszcze ten wątek?

Posiadam modem GSM mini-PCI-e Sierra Wireless MC8775. Podłączałem go do takiego routerka z gniazdem mini-PCI. Wiem też, że da się go wstawić do niektórych laptopów.

Teraz moje pytanie: da się go jakoś wykorzystać w elektronice amatorskiej? Potrzebna byłaby jak rozumiem szyna PCI. Da się to zmontować ze zwykłego mikroprocesora? Konieczne by też było napisanie odpowiedniego sterownika. Czy sprawa jest warta zachodu?

Jeżeli nie da się tego zrobić samemu, to czy są jakieś mikrokomputery na tyle lekkie, żeby dało się ich użyć w maszynach latających?

Link do komentarza
Share on other sites

żeby dało się ich użyć w maszynach latających?

Jasne - np. w wojskowych helikopterach często wożą laptopy 🙂 Sprecyzuj trochę o jakim maks. udźwigu mowa, bo trudno tak w ciemno coś doradzić. Laptopy można dosyć mocno "odchudzić" - wywalić matrycę, klawiaturę (konfiguracja np. przez SSH, Telnet czy nawet HTTP), napęd optyczny, dysk twardy zastąpić SSD/kartę CF, usunąć akumulator i podłączyć do wspólnego źródła zasilania, oczywiście podocinać obudowę itd.

Link do komentarza
Share on other sites

Nvidia ION? Dajcie spokój z tym złomem. Teraz brazos się tylko liczy w nettopach.

Z małych płyt szukaj albo coś VIA pico itx itp, albo jakiś nettop na amd brazos.

Ogólnie jednak taki modem się Tobie za bardzo do niczego nie przyda (poza wsadzeniem do laptopa).

Link do komentarza
Share on other sites

Ogólnie jednak taki modem się Tobie za bardzo do niczego nie przyda (poza wsadzeniem do laptopa).

Przyda się, oj przyda.

Na wysokości kilkudziesięciu metrów zasięg GSM powinien być dobry. Sam modem waży parę gram i już się z nim bawiłem w zdalną konfigurację urządzeń.

Sprecyzuj trochę o jakim maks. udźwigu mowa, bo trudno tak w ciemno coś doradzić.

Nie więcej niż 2kg. A tak w ogóle to im mniej tym lepiej.

Chodzi mi o pełnoprawny komputer posiadający złącze mini-PCI-e, na którym pójdzie Linux, bo to załatwia problem sterowników. Sporo logiki też można wrzucić w główny procesor.

Producenci lubią zwykle pakować w swoje płyty jak najwięcej śmieci. Być może trzeba będzie wylutować część niepotrzebnego plastiku.

Ale ma tu ktokolwiek doświadczenie z umieszczaniem pełnoprawnych komputerów w robotach?

EDIT:

Znalazłem coś takiego.

http://arm.mini-box.com/index.php?title=Main_Page

Ma wszystko, co trzeba i jeszcze w dodatku ekran dotykowy 🙂. Tylko te 24W poboru mocy brzmią cokolwiek zatrważająco.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.