Skocz do zawartości

Jaka stacja do 150 MAX na drobne prace, nie tylko lutowanie PCB


młody_nierob

Pomocna odpowiedź

Witam Przeszukałem całe forum i jeszcze trochę innych i nie znalazłem tematu dla siebie. Otóż moja irytacja dnia dzisiejszego sięgnęła zenitu i postanowiłem zakupić stację lutowniczą. Otóż oprócz elektroniki robotów itp. naprawiam znajomym telefony. Dziś chciałem przylutować pop-port w w890i, ale moją krową nie idzie tego zrobić. Nie dość, że jest wielka to grot chyba z suszonego g**na jest bo się już ukruszył. Przechodzę do tematu. Poruszyłem niebo i ziemię i zakręciłem ok 150 zł. Może jeszcze jakieś wałki na rodzicach i dyszkę gdzieś w koszta wrzucę. Żeby zmniejszyć koszta zacząłem nisko :

stacja 1

ale jakaś taka nie za bardzo. Więc postanowiłem szukać wyżej

stacja2

stacja3

stacja4

stacja5

ta ostatnia ma to coś. Ten bajer. Najbardziej mi się podoba. Szukam na allegro bo tu są konkurencyjne ceny. Możecie mi coś konkretnego doradzić? Może coś innego? Za wysoko szukam? Proszę o pomoc.

__________

Komentarz dodany przez: Nawyk

_allegro

Link do komentarza
Share on other sites

Co do stacji to polecam Solomon SL10 ESD - mam od pół roku i nie narzekam - bardzo fajnie się z nią pracuje albo kup na allegro XYTRONIC 369 wersję analogową (Dosyć ceniona na forach) bo te co pokazałeś to lekki badziew.

Jak dla mnie wyświetlacz jest niepotrzebny, a tylko zwiększa cenę.A na bajery nie warto się kusić bo tylko zwiększają szanasę na to, że coś się schrzani.

EDIT: Ja na początku chciałem kupić lutownicę do 100 zł a skończyło się na 250 zł także lepiej trochę doskładać i mieć coś lepszego 😎

45W stanowczo wystarcza do domowych prac.Patrz aby stacja miała regulację temeratura a nie mocy jak to bywa w tańszych lutownicach.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Jak dla mnie wyświetlacz jest niepotrzebny, a tylko zwiększa cenę.

A po za tym, czym jest prostsza stacja (czyt. analogowa), tym jest mniej rzeczy do popsucia.

Ja mam Zhaoxin 936A, również wersję analogową. Również polecam, tylko przydaje się dokupić dodatkowy grot, bo ten fabryczny podobno szybko się niszczy (mi to się jeszcze nie przydarzyło, ale tak czytałem).

Kupiłem tutaj, 24miesiące gwarancja: http://www.programatory.com.pl/sklep/index.php?p250,stacja-lutownicza-zaoxin-936a

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Z swojej strony bym dorzucił WELLER TCP 24V, moją udało mi się znaleźć za 170zł ( bardzo wielka okazja ), i do tego trzeba sobie sprawić trafo 230/24V. Regulacja temperatury za pomocą zmieniania grotów, nie do zdarcia.

Link do komentarza
Share on other sites

Sam używam zhaoxin 936d dokładnie tak to wygląda : http://allegro.pl/cyfrowa-stacja-lutownicza-936d-led-orginal-zhaoxin-i2322706027.html (sprzedający: hotair-pl aukcja:Cyfrowa stacja lutownicza 936D LED orginał Zhaoxin) i z całego serca mogę ją polecić ,szybko się nagrzewa ,kolba jest bardzo wygodna ,za tą cene jest to świetny wybór ,jedyne co to polecałbym dokupić do niej kilka grotów (do lutowania smd polecam ten najscieńszy owalny ) ,więc w cenie 150 zł byś się zmieścił spokojnie

__________

Komentarz dodany przez: Treker

_allegro

Link do komentarza
Share on other sites

Z swojej strony bym dorzucił WELLER TCP 24V, moją udało mi się znaleźć za 170zł ( bardzo wielka okazja ), i do tego trzeba sobie sprawić trafo 230/24V. Regulacja temperatury za pomocą zmieniania grotów, nie do zdarcia.

Napisałem że 150 to całkowity max, czy nie widać tego?

Też myślałem nad tą z wyświetlaczem. Ale to kolejny bajer, za który należy dopłacić. Czy potrzebny? Nie wydaje mi się.

Link do komentarza
Share on other sites

misiek1784, nie opłaca się, lepiej kupić osobno. Te chińskie kombajny są bardzo badziewne, a jak kupisz już taki lepszy to i tak wyjdzie tyle samo albo drożej co osobna kolba i HA w podobnej jakości.

Link do komentarza
Share on other sites

Zhaoxin 936D jest o tyle fajna, że ma czytelny wyświetlacz i daje piknięcie jak się nagrzeje. Zwykła 936A też jest sympatyczna.

A co myślicie na temat stacji YH 852D, używa ktoś??

Nie używam, ale czytałem porównanie Yihua i bodajże Zhaoxin. W tej pierwszej nie było nawet pomiaru temperatury kolby(!!!) mimo wyświetlacza.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.