Skocz do zawartości

Jak ugryźć goldpiny - domowy sposób na robienie złącz BLT


Mihau

Pomocna odpowiedź

Macie jakieś patenty na sprawne i proste zaciskanie terminali na kabelkach?

Pytam, bo już mnie trafiło, jak zniszczyłem 15 terminal bezowocnie próbując go zacisnąć.

Czytałem, że zaciskacz się nie przydaje, ma ktoś jakieś doświadczenie?

Link do komentarza
Share on other sites

Ja zaciskam to w ten sposób, że wsadzam sobie tą blaszkę w kombinerki (ale tak, żeby nie zgnieść części która wchodzi na golda), wsadzam kabelek, zaciskam, obracam o 90* i znowu zaciskam. Potem jeszcze można popoprawiać małymi szczypcami, żeby wlazło ładniej do obudowy. Inną możliwością, bez zaciskania i tylko do prototypów jest kawałek drucika i termokurczka na nim. przykładam druta to golda, na to termokurcz, zaciskam i wtyczka gotowa. Działa, ale nie ufałbym temu bezgranicznie. Najlepiej jeesst jednak imo zaopatrzyć się w a) zaciśnięte kabelki w elektronicznym b) zaciśnięte kabelki z obudowy komputerowej. Drugi koniec lutować. Ewentualnie, można też wykorzystać listwy żeńskie.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Strasznie mnie na początku wkurzało zaciskanie tych konektorów. Rozwiązaniem problemu ukazał się zakup mini-kombinerek (koszta 5-10zł), których szerokość szczęk pozwala złapać jedną parę zacisków na raz. W górne zaciski łapie przewód w izolacji, w dolne goły, najpierw zaciskam górny. Robię też tak (co sporo ułatwia sprawę), że nie odcinam samego konektorka, ale konektorek z kawałkiem blaszki. Trzymam jedną ręką przewód i blaszkę, a drugą zaciskam. Bez lutowania, przycinania zacisków itp. Wychodzi całkiem nieźle. Blaszkę odcinam po zaciśnięciu.

Link do komentarza
Share on other sites

Ja używam najprostszej (cena około 20 zł) zaciskarki firmy YATO. Póki co nie mam powodu do narzekań, choć na początku trzeba było nabrać nieco wprawy.

Link do komentarza
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi.

Jak na razie zaciskam szczypcami precyzyjnymi, ale wprawa jest niestety konieczna. Potem dolutować i trzyma naprawdę świetnie.

Jeszcze się nad zaciskarką zastanowię, choć, jak już mówiłem, podobno na niewiele się przydaje.

Jeszcze raz dzięki 😃

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.