Skocz do zawartości

Szalony kwadrokopter w akcji


Treker

Pomocna odpowiedź

Mam mieszane uczucia, gdy patrzę, z jaką szybkością i precyzją jest w stanie wykonać najróżniejsze akrobacje w powietrzu to cudo. Z jednej strony jest to świetny przykład geniuszu ludzkiego umysłu, z drugiej strony - kolejny bezzałogowy robot z ogromnymi możliwościami, które za jakiś czas zostaną wykorzystane przez wojsko.

Quadrotor Unmanned Aerial Vehicle został skonstruowany przez inżynierów Daniela Mellingera, Nathana Michaela oraz Vijaya Kumara z GRASP Lab na Universytecie Pensylwanii.

Źródło: gizmodo.pl

Link do komentarza
Share on other sites

Z tym wykorzystaniem przez wojsko to nie wiem zbytnio, chyba że w tej właśnie formie do fotografowania. Bojowego zastosowania to nie znajdzie, bo czasy gdzie liczyła się zwrotność dawno minęły (już gdzieś w połowie IIWŚ), teraz liczy się szybkość. Maszyny załogowej tez z tego nie zrobisz, bo nie przypuszczam żeby ktoś wytrzymywał przeciążania podczas takich manewrów, a jest to najważniejsza zaleta tego projektu - bez niego to zwykły śmigłowiec.

Tak jak pisałem, tylko bezzałogowa mała maszynka szpiegowska.

Link do komentarza
Share on other sites

Nawet niekoniecznie biologicznej - zwykły ładunek konwencjonalny by wystarczył. Przecież ile na niego mozna zapakować - domowe konstrukcje bez problemu przeniosą 1kg, co prawda kosztem zwrotności, ale mocniejsze silniki powinny temu zaradzić. Taki quad może wlecieć do pomieszczenia i... BUM 😃

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Taki quad może wlecieć do pomieszczenia i... BUM 😃

E tam, takie rzeczy to się załatwia po Amerykańsku, po co niszczyć jedno pomieszczenie jak można zniszczyć cały budynek? I wtedy zwykła rakieta styknie 😋

Link do komentarza
Share on other sites

Ale załóżmy, że budynek ma pozostać, a konkretni ludzie, w konkretnym pomieszczeniu mają przestać istnieć - nieco semtexu na czterosilnikowym powietrznym pojeździe i gotowe. Cena w porównaniu z jakąś rakietą/bombą wielokrotnie niższa, a i cichsze toto, i tak na prawdę nie wiadomo skąd następuje atak.

Link do komentarza
Share on other sites

czy ktoś z Was słyszał o czymś takim jak UAV?

Nawet wojsko z tego korzysta...

A takie małe coś wleci niezauważone do budynku i mamy

wywiad lub zwiad (w zależności od potrzeb) jak znalazł

W razie czego schowa się na szafie czy coś i przeczeka stan zagrożenia

a grupa szturmowa wie gdzie są cele i zakładnicy...

Ale jak coś nie strzela/razi piorunami/świeci laserem po oczach/inne fantazje [you]'a na temat zabijania ludzi*

to widzę nie jest dla Was ekscytujące...

A ta zabawka ma naprawdę niesamowite możliwości.

* - niepotrzebne skreślić

Link do komentarza
Share on other sites

Zainteresował mnie ten kwadrokopter ciekawe czy można zrobić go na własną rękę, przynajmniej takiego żeby się chociaż uniósł w powietrze. Może ktoś z forumowiczów by spróbował ja na pewno też spróbuje ciekawe czy silniczki z walkmana dały by sobie rade są lekkie i może by się nadały, jak myślicie?

Link do komentarza
Share on other sites

Nie nadałyby się, choćbyś nie wiem jak byś się starał. Zobacz na elektrodzie w dziale robotyka/modelarstwo, tam jest baaaardzo obszerny (16 chyba stron) jak zrobić takie latadło, oczywiście nieautonomiczne.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.