Skocz do zawartości

Zagraniczny sklep tanie serwa


SeerKaza

Pomocna odpowiedź

Właśnie wczoraj zamówiłem 6 serw Turnigy MG90S Metal Gear po 20zł, te same na allegro kosztują 40zł. Ciągle coś tam zamawiam, ale nie opłaca się robić zbiórek po więcej osób ze względu na ryzyko zapłacenia cła, podatku itp. oraz na rosnące koszty wysyłki.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

O której firmie chcesz wiedzieć? Hobbycity, Sparkfun, Dagu? I w sumie mam pytanie również ja. W jaki sposób płacicie za takie zakupy (międzynarodowe i w $) - paypal, z banku przelew jakiś czy jak?

Link do komentarza
Share on other sites

Tak jak napisał treker, płaci się PayPal'em, lub np. bezpośrednio kartą kredytową (nie polecam). Aktualnie nie trzeba mieć karty kredytowej aby płacić przez PP, wystarczy założyć u nich konto i wpłacić powiedzmy 100zł, to będą środki, które PP będzie przeliczał na walutę, w której zrobimy zakupy. Dodatkowo PP ubezpiecza zakup powyżej pewnej kwoty, gdy zamawiałem zegarek z ebay'a miałem ubezpieczoną transakcję. Co do hobbycity, ceny są tam dość konkurencyjne, nawet doliczając przesyłkę do Polski, dodatkowo za każde zakupy zbiera się punkty, a po każdym zakupie dochodzą jakieś zniżki na wybrane towary (różnice w cenie przy np towarze za 5$ mogą być nawet 0,5$). Jeśli chodzi o przesyłkę do Polski to są koszty:

Shipment Type Cost (USD)

International Air Mail ($20 limit) 0 - 100gr $2.99

International (Registered) Air Mail 0 - 100g $4.79

International Air Mail ($79 limit) 100 - 250gr $5.95

International (Registered) Air Mail 101-200g $7.80

International (Registered) Air Mail 201-250g $9.97

International (Registered) Air Mail 251-500g $12.12

International (Registered) Air Mail 501-750g $14.99

International (Registered) Air Mail 751g - 1kg $19.95

O ile się nie mylę aktualnie w Polsce z cła i podatku są zwolnione towary o wartości poniżej 30 euro. Zamykając zamówienie można wybrać wartość i typ przesyłki jaki ma być umieszczony na paczce (można podać mniej niż rzeczywista wartość towaru). Ale już miałem przypadek, że moja paczuszka o wartości poniżej 30$ poszła na cło, skąd wróciła z pieczątką Zwolnione z cła (czy coś w tym stylu). Wszystko zależy od pracownika na poczcie, czy odda przesyłkę na cło (co wydłuża oczekiwanie na paczkę ponad dwukrotnie). Z hobbycity przesyłki dochodzą do mnie (Warszawa) w około 3-4 dni po zmianie statusu paczki na wysłane. Jeśli coś jeszcze chcecie wiedzieć pytajcie, pewnie zapomniałem o czymś 🙂.

Link do komentarza
Share on other sites

No to już dużo informacji, nigdy w ten sposób nie kupowalem i dla własnego bezpieczeństwa lepiej zapytać ludzi zorientowanych w temacie.Jescze jedno pytanie, ten PayPal to jest w kraju i rejestracja użytkowników to po polsku, może durne pytanie ale jescze błądzę i dlatego pytam. Czy wystarczy np. www.paypal.com.pl czy jescze inaczej?

Link do komentarza
Share on other sites

Trochę odkopię temat, ale mam pytanie.

Sabre, jako przesyłkę wybrałeś którąś z "International (Registered) Air Mail", czy opcję bez rejestracji?

Link do komentarza
Share on other sites

Wszystko zależy od wagi, jeśli przesyłka waży mniej niż 250g to zawsze brałem tą za 5,95$, nie wiem dlaczego, ale zawsze ta jest jako pierwsza do Polski, nigdy nie ma tych tańszych. Kilka dni temu znów zamówiłem u nich, ale wagowo już mi wyszło ponad 250g, więc musiałem wziąć przesyłkę za 12,12$ i dostałem ją po 10 dniach od zamówienia, co biorąc pod uwagę dzień wysyłki (1 luty) to dostałem paczkę po 3 dniach łącznie z wizytą paczki na cle 🙂 z dopiskiem zwolniona.

Link do komentarza
Share on other sites

Właśnie wczoraj zamówiłem 6 serw Turnigy MG90S Metal Gear po 20zł, te same na allegro kosztują 40zł.

Na allegro po 23 zł

http://allegro.pl/item914402693_serwo_turnigy_mg90s.html

W momencie jak kupowałem, na allegro były identyczne za 40zł/szt. Ja zapłaciłem za 6 sztuk i przesyłkę 122,35zł więc i tak wyszło mnie mniej za sztukę (20,39zł) niż aktualnie na allegro.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.