Skocz do zawartości

[Kurs] Tworzenie własnej aplikacji Android do sterowania przez Bluetooth Cz. 4


Naelektryzowany

Pomocna odpowiedź

Po dłuższej przerwie związanej z budową robota na zawody w łodzi, wracamy do kursu.

Jako, że z wolnym czasem u mnie średnio, postanowiłem, że następna część będzie najprawdopodobniej ostatnią.

Tu pytanie do WAS!!

O czym chcielibyście poczytać w następnej części. Jeśli będzie to w zakresie moich umiejętności postaram się zgłębić temat i przedstawić w ciekawej formie.

Myślałem nad użyciem okienek informacyjnych, przetwarzaniu mowy, może wydawanie jakiś dźwięków, obsługa kompasu, gps (choć z racji pewnych ograniczeń miałbym problemy z testami).

A może coś bardziej wprost robotycznego? Z komunikacją w drugą stronę niż to robiliśmy dotychczas? Wyświetlanie odczytów, rysownie wykresów (taki debugging LineFollowera)? A może macie inne pomysły?

Link do komentarza
Share on other sites

Hej!

Wielkie dzięki za tą serię poradników, bardzo się przydały 🙂

A co w następnej części?

To wszystko co wymieniłeś + obsługa kamery (cudownie by było gdyby dało się wysyłać obraz, poprzez wifi ale domyślam się że to już dużo bardziej skomplikowane 🙂)

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Chciałbym gorąco podziękować autorowi, dzięki niemu powstał mój pierwszy pół-profesjonalny robot sterowany bt 🙂

A co do mojego przedmówcy, cóż trochę późno ale może innym się kiedyś przyda.

Ja to zrealizowałem w ten sposób że mierzę czas od ostatniego otrzymanego bajta i jeśli jest większy od np 500ms to uznajemy że połączenie zostało zerwane. U mnie działa bardzo dobrze 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Poradnik super.

Kilka dni temu przeczytałem i sam zacząłem tworzyć bo potrzebuje coś do sterowania nowym robotem.

Mam pytanie.

Otóż w ramach nauki potworzyłem kilka aplikacji.

Chcąc zrobić właściwą chciałbym powstawiać to co już mam jako screeny i dorobić screen główny.

Nie mam pojęcia jak to zrobić.

W sieci są jakieś opisy żeby exportować i do rar'ów coś dokładać ale wogóle takich opcji nie widzę. W ogóle to jakoś inaczej wszystko graficznie wygląda mi niż jest w kursie czy tutkach na YT.

Podpowie ktoś jak połączyć np 2 projekty?

Link do komentarza
Share on other sites

Witam wszystkich!

Naelektryzowany... złoty człowieku :] Co do poradnika to chyba tylko maciupkie zastrzeżenie - nie podałeś gdzie jest "najmniejszy bloczek". Za zrobienie całego poradnika właściwie bez błędu: GRANDE SZACUN

Moją propozycją na kolejną część jest dokładniejsze omówienie komunikacji dwustronnej. Wysyłanie było opisane dosyć zacnie, ale odbierania (poza gotową funkcją od akcelerometru) nie było. Było by super gdybyś dał radę przybliżyć nieco tą materię. Na przykład odbieranie jakichś parametrów, tekstu oraz obróbka danych przychodzących z bluetootha i może wyjaśnienie co się z nimi dzieje.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.