Skocz do zawartości

[Kurs] Kurs programowania STM32 część 1 - narzędzia


lukpep

Pomocna odpowiedź

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

A ja polecę książkę STM32 w praktyce wydawnictwo BTC. No i na początek też nie trzeba kupować tak drogiego zestawu ewaluacyjnego. Bo w zupełności wystarczy STM32 Discovery za niecałe 50zł z wbudowanym programatorem 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Darmowym środowiskiem do współpracy z STM jest również Ride7 firmy Raisonance , co prawda potrzebny jest też programator R-link żeby to chodziło.

Przy tych prockach warto i należy wspomnieć o bibliotekach od ST i dużym supporcie z ich strony, dużo przykładów, co ułatwia pracę na początku, ale najpierw trzeba i tak przebrnąć przez manuala, datasheety itp, to już nie byle atmega 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Nawyk,

uVision testowalem i mialem problem z ST-linkiem (ZL30PRG) - zawieszal prace. Postapilem wedlug porad ze strony stm32.eu - zmienilem firmware programatora, zrobilem update biblioteki keila i byla poprawa - maly projekt sie debugowal... ale duzy juz nie chcial. Poza tym z tego co pamietam to uVision w wersji darmowej ma ograniczenie do 32kb kodu co u mnie odpada.

skowron,

Tak wystarczy Discovery ale ze ja akurat mam taki zestaw to na nim bede opisywal co i jak 😉

regrom,

owszem... ale R-link w wersji podstawowej to 99 euro a w profesjonalnej 750 euro... w zwiazku z tym podarowalem sobie to srodowisko.

Opis biblioteki i pierwszy program przewidziany jest na kolejna czesc.

Link do komentarza
Share on other sites

z niecierpliwością czekam na pokazanie konfiguracji i pracy w True Studio ... używałem bardzo wygodnego uVision, ale projekt szybko doszedł do 32kB i powstał problem znalezienia nowego środowiska ... ponieważ także posiadam ZL30PRG wybór padł na True Studio ... lecz po 2h walki z przenoszeniem kodu i próbą odpalenia w TS odpuściłem sobie, ale mam wielką nadzieję, że ten kurs/poradnik mnie zainspiruje do ponownej próby 🙂 ... czekam na kolejne części !!!

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.