Skocz do zawartości

[Dla początkujących] 10 porad dla początkującego robotyka i nowego użytkownika Forbot.pl


Treker

Pomocna odpowiedź

Zapraszam do zapoznania się, z zaktualizowaną wersją artykułu. Mam nadzieję, że nie zniechęcę tym wielu osób. Tak jak wspomniałem jest to moje prywatne zdanie i nie trzeba się z nim zgadzać 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Wydaje mi się że to jest problem nie tylko Robotyki. Wszędzie na początku są duże ambicje a potem długo długo nic.

Pierwszy punkt mnie strasznie rozbawił bo to dokładnie moja historia. I mogę powiedzieć że przeszedłem naprawdę długą drogę od zrozumienia że to tylko filmy i telewizja. Jednak wszystko jest możliwe, polecam obejrzeć skrót z Darpa Robotics Challange http://www.theroboticschallenge.org/

tam roboty za grube miliony czy miliardy wykonują proste dla człowieka czynności. Tak więc przyszłość w was, zacznijcie od czegoś prostego, pozwoli wam to na pewno zdobyć w pewnym sensie motywację i pieniądze na kolejne projekty bo już nie będziecie anonimowymi marzycielami 🙂 i będziecie mogli pochwalić się np. swoim rodzicom lub jako studenci swoim wykładowcom albo rektorom żeby wyłożyli kasę na kolejny projekt.

Link do komentarza
Share on other sites

Pierwszy punkt mnie strasznie rozbawił bo to dokładnie moja historia.

Zapewniam, że to nie tylko Twoja historia. Pewnie większość z nas tak zaczynała 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Takie pytanie po części do tych błędów: Czy błędem i rzeczą wprost żałosną będzie, jeśli zgłoszę się do zawodów z robotem, który powiedzmy, bardziej wywoła śmiech niż uciechę, że ktoś kto w rękach nigdy lutownicy nie miał, także chce brać udział w zawodach?

Link do komentarza
Share on other sites

Zależy czy chodzi o coś co sam zbudowałeś i wygląda kiepsko, czy kupiłeś w sklepie coś, co ktoś nazwał robotem i chcesz z tym jechać na zawody. Jeśli to ten drugi przypadek, to lepiej nie startuj, jeśli pierwszy to dlaczego nie, każdy kiedyś zaczynał 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Tak jak mówili poprzednicy, jeśli to coś spełniającego regulamin, to startuj. Poznasz nowych ludzi, podpowiedzą jak poprawić robota itd. 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Dzięki wielkie za odpowiedź 🙂 W takim razie postaram się skleić pierwsze maszynki, mogące się zaprezentować na zawodach no i cóż, mam nadzieję, że mnie nie oszukujecie i faktycznie okaże się, że społeczność "robotyczna" jest o niebo lepsza od tej chociażby piłkarskiej 😋

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.