Skocz do zawartości

Książki do nauki mechaniki


Cahir

Pomocna odpowiedź

Hmm, to o czym piszesz to dla mnie trzy oddzielne sprawy (to znaczy powiązane, ale na poziomie podstawowym opisane w oddzielnych książkach).

Jeśli chodzi o

Chciałbym aby w tych książkach były poruszane takie tematy jak np.przekładnie, sprzęgła itp.

To spróbuj "Konstrukcja mechanicznych zespołów sprzętu elektronicznego" Oleksiuka lub "Drobne mechanizmy i przyrządy precyzyjne" Trylińskiego.

Jak widzisz jest pewne ukierunkowanie na przyrządy precyzyjne, ale biorąc pod uwagę charakter forum na którym zadałeś to pytanie (robotyka głównie mobilna), to właśnie tego typu książki mogą Ci najwięcej pomóc.

Jeśli nie precyzyjne mechanizmy, to po prostu poszukaj książki o podstawach konstrukcji maszyn.

Rysunek techniczny - u mnie na studiach używana jest książka "Zasady zapisu konstrukcji" Paprockiego. Chociaż za pomocą książki załapiesz tylko podstawy, samo wykonanie poprawnego rysunku to niełatwa droga, nie wspominając o samym zaprojektowaniu układu.

Mechanika - książek jest pełno, ja korzystałem z Leyko, ale tak szczerze to we wszystkich książkach od mechaniki jest opisane mniej więcej to samo - zmieniają się przykłady i sposób prezentacji tematu.

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.