Skocz do zawartości

szczawiosław

Użytkownicy
  • Zawartość

    247
  • Rejestracja

  • Ostatnio

  • Wygrane dni

    1

szczawiosław zajął 1. miejsce w rankingu.
Data osiągnięcia: 3 października 2018.

Treści użytkownika szczawiosław zdobyły tego dnia najwięcej polubień!

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

Osiągnięcia użytkownika szczawiosław

Stały bywalec

Stały bywalec (9/19)

  • To już 5 lat!
  • Regularny bywalec
  • Za 25 postów
  • Za 5 postów
  • Za 100 postów

Odznaki

77

Reputacja

  1. Po co w pierwszym while watch dog? Uprość całość, bez sensu jest w pętli wywoływać nazwę sieci i tą całą resztę. Najpierw sprawdź czy zadziała tobie połączenie z kodem jak poniżej. Jak zadziała to rozwijaj to dalej, zamiast komplikować prostą pętlę. WiFi.begin(ssid, pass); while (WiFi.status() != WL_CONNECTED) { delay(1000); Serial.print("."); }
  2. A napisz może więcej o drukarce. Przesunięcie wydruku to przeważnie wina przeskoku przy posuwie, za mocno napięte paski też mogą szkodzić.
  3. Jak dobrze rozumiem ty chcesz pisać firmware do kamer?
  4. A ja jak zawsze pod prąd, nie rozumiem wykorzystywania komend AT w przypadku użycia ESP. Nie próbowałeś programować bezpośrednio ESP, często rozwiązuje to wiele problemów, czasem tworzy nowe 🙂
  5. Przy takim rozwiązaniu zostaw Arduino i zainteresuj się ESP8266 albo ESP32. Na forum jest sporo tematów i postów które pomogą tobie zrealizować cel i rozjaśnią co z czym i dlaczego.
  6. Ale co chcesz osiągnąć, bo nie rozumiem.
  7. szczawiosław

    Nauka języka C w 2020/21

    W sumie to jest masa darmowych kursów w necie, na YT i Udemy. Jeżeli koniecznie chcesz książkę to jest ANSI C (chyba średnio na start się nadaje), Język C. Szkoła programowania, musisz poszukać i poczytać opisy co się tobie spodoba, z czym uważasz że dasz radę. Tylko wybieraj najnowsze wydania.
  8. szczawiosław

    Nauka języka C w 2020/21

    Znowu robicie kałosztorm o nic, nie wnosząc nic do tematu. @Querto Jest sporo języków w których możesz programować mikrokontrolery (niby można nawet w JS, ale wolę nie wyobrażać sobie jak to działa). Pytanie do czego chcesz dojść ostatecznie, jeżeli tylko pod kątem studiów to wpierw zorientuje się jak to wygląda na wybranym przez ciebie kierunku i uczelni. Jeżeli myślisz o tym przyszłościowo to ja bym polecał na ten moment C. Nie musi być to od razu "Język C dla mikrokontrolerów AVR", możesz zacząć od nauki pisania programów konsolowych w C i nie będzie to jakieś złe, albo niewłaściwe.
  9. A wprowadziłeś ją w boot mode? https://github.com/espressif/esptool/wiki/ESP32-Boot-Mode-Selection
  10. Ciągły odczyt z czujnika. Wykrycie dłoni powinno "zablokować" odczyty z czujnika do czasu zabrania dłoni (może być to stała wartość którą po prostu zmierzysz).
  11. Skoro w robocie korzystasz z dobrego sprzętu i wiesz na co się piszesz to mój poprzedni post jest nietrafiony 🙂 Sporo osób poleca Quick, tylko jak dobrze pamiętam jest to "chińczyk" od A do Z. Sam tylko jeden raz z niej korzystałem i zastrzeżeń żadnych nie miałem. Tylko cenowo wychodzi chyba podobnie do tańszych modeli Wellera.
  12. Ja korzystam z Wellera (nie pamiętam modelu) i z takiej no name za 60zł. Różnica jest 😄 Weller nagrzewa się w 5 sekund do 400 stopni, ta za 60zł w 5 minut. Tańsza służy mi głównie do cynowania płytek, nie wiem czemu lepiej nią idzie. A co do Wellera to fajnie nią się lutuje, szybko grzeje, lekka kolba z bardzo elastycznym przewodem nie utrudnia manipulowania, jest trwała (groty też, kosztują po 40zł/szt. ale od 3 lat nie wymieniałem nic) tylko jeżeli nie masz zamiaru używać jej codziennie, nie będziesz jej wykorzystywał w pracy zawodowej to szkoda kasy. Jest masa tańszych stacji (chociażby te wspomniane wcześniej) które doskonale się sprawdzą do amatorskich zastosowań. Bez sensu kupować lutownicę która wytrzyma kilka lat codziennej, kilkugodzinnej eksploatacji, aby odpalić ją na kilka godzin w tygodniu, tutaj sprawdzi się taka za 200zł 🙂 Fajna jest TS100 (albo jej następcy, bo chyba coś się zmieniło), dosyć dobrze się sprawuje i ma kilka bajerów, na pewnym wschodnim portalu za niecałe 200zł. No chyba że nie wiesz co z $ robić, to przekaż na cele charytatywne 🙂
  13. Czym jest OUT? Jaki jest sposób komunikacji? Analogowy czy cyfrowy? Jaki protokół wykorzystuje? Próbujesz stworzyć jakieś rozwiązanie nie mając pojęcia o elementach które chcesz wykorzystać.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.