Skocz do zawartości

SOYER

Użytkownicy
  • Zawartość

    2 399
  • Rejestracja

  • Ostatnio

  • Wygrane dni

    26

SOYER zajął 1. miejsce w rankingu.
Data osiągnięcia: 28 czerwca 2023.

Treści użytkownika SOYER zdobyły tego dnia najwięcej polubień!

4 obserwujących

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Kryry

Ostatnio na profilu byli

5 657 wyświetleń profilu

Osiągnięcia użytkownika SOYER

Inspirator

Inspirator (14/19)

  • To już 5 lat!
  • Stały wizytator
  • Regularny bywalec
  • Za 25 postów
  • Za 5 postów

Odznaki

557

Reputacja

  1. SOYER

    Częstotliwość PWM

    Fade up all LED Zamykanie bramy, LED Otwieranie bramy, LED Alarm, LED
  2. SOYER

    Częstotliwość PWM

    Tylko, że kluczowym miejscem jest słupek z kamerą, videodomofonem, ściemnianą lampą, fotokomórką i puszką gdzie schodzą się wszystkie przewody od tego. Także jakbym tego nie wymyślił to ten słupek jest piętą. Wiecie kogo.
  3. SOYER

    Częstotliwość PWM

    Nikt nic nie doradzi? Może jakiś filtr specjalizowany do eliminacji w.cz., może same kondensatory tylko gdzie wpięte? Ktoś coś?
  4. Moim radiolinkiem zrobisz to bez problemu, ma aż za tyle kanałów, trymery i inne bajery. W pełni ustawialny. W powietrzu miał zasięg ok 800m.
  5. Jak byś potrzebował to mam na zbyciu aparaturę i odbiornik Radiolink. Model zdaje się AT9S. Całkowicie sprawny, działający, w środku duży sprawny lipol zasilający.
  6. SOYER

    Częstotliwość PWM

    Kondensatory na liniach wejściowych krańcówek działają super. Żadnych fałszywych wywołań od wczoraj. Pozostaje linia zasilania lub sygnałowa kamery. Co tutaj spróbować i jak? Kamera zasilana z 12V z osobnego zasilacza niż cały układ z esp i mosfetami. Linia sygnałowa obrazu to skrętka i transformatorki z BNC do skrętki(kamera AHD).
  7. SOYER

    Problem z tcrt5000, prośba o pomoc

    Ja muszę zamówić. Gdzie tak „po naszymu czyli po śląsku” poczytam dlaczego takie 100nF filtruje zakłócenia. Poczytam lub zobaczę… Jak to działa.
  8. SOYER

    Problem z tcrt5000, prośba o pomoc

    Nawiązując do tematu z PWM, chyba zamienię ten rezystor znowu na 500kOm i dodam kondensator na linii 100nF;). Zobaczymy czy fałszywe litry staną się historią. Jednak to jutro. P.S. elektrozaczep wymieniony. 86PLN w plecy.
  9. SOYER

    Częstotliwość PWM

    Faktycznie, jakoś o rezystorach pamiętałem, a o kondensatorach nie. Dzięki @jand. Do mnie zawsze trzeba pisać jak do przedszkolaka, weź to, daj tam, za rączkę i do przodu. Postaram się wieczorem nagrać krótki filmik z działania oświetlenia. Coś może doradzcie. Dziękuję.
  10. SOYER

    Częstotliwość PWM

    Dokładnie takie miałem, chyba jeszcze z kursu Forbota;) Powiem tak. DZIAŁA!! @ethanak moja miłość do Ciebie znowu jest w szczytowej formie. Dziękuję. Będę testował, ale działa:)
  11. SOYER

    Częstotliwość PWM

    Ok, idę. Jaka wartość nF, uF czy pF?
  12. SOYER

    Częstotliwość PWM

    Jeszcze jedno, dołożyłem po rezystorze 4.7kOm jako dodatkowy PULLUP, bez efektu. Zamieniłem na 1kOm, też bez efektu.
  13. SOYER

    Częstotliwość PWM

    Nie znam się to się zapytam. Transoptor zniweluje takie zakłócenia? Przecież przekazuje tylko dalej co dostanie. Tego typu „rzeczy” nie przekaże? Nie znam się to zapytam. Co to znaczy „dać dwa rezystorki żeby wymagany prąd był dość wysoki”? Chodzi o zewnętrzny PULLUP?
  14. SOYER

    Częstotliwość PWM

    Trochę posprawdzałem. Po odpięciu przewodów od krańcówek i sterowaniu ledami, problem nie występuje. Esp ma stabilny odczyt, czyli zakłócenia z przewodów. Po odpięciu zasilania 24V i sterowaniu modułami(ale zasilanie nie wychodzi z modułów do taśm led) problemu brak. Stabilne odczyty na esp. Ewidentnie problemem są jakieś zakłócenia na lini krańcówek pojawiające się kiedy idzie zasilanie pwm do taśm led. Pytanie, zamawiać już nowy przewód zasilający taśmy, czy jest na to inny sposób.
  15. SOYER

    Częstotliwość PWM

    Jako że, eufemistycznie mówiąc, nie jestem biegły w czytaniu schematów i wyłapywaniu tego co ważne, opisz proszę pokrótce czego mi brakuje. Moduł który stosuję jest podany, wklejałem wyżej linka. Do modułów doprowadzam zasilanie z zasilacza, sygnał z esp, GND wspólne z esp, z modułów idzie zasilanie prosto do taśm led.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.