Skocz do zawartości

solark

Użytkownicy
  • Zawartość

    8
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna

Osiągnięcia użytkownika solark

Odkrywca

Odkrywca (4/19)

  • Za 5 postów
  • To już rok!
  • Młodszy Juror

Odznaki

0

Reputacja

  1. solark

    Integrator Arduino

    Dzięki za odpowiedz Sprawdziłem to co mówisz i nie zupełnie o to mi chodziło ponieważ tu nie chodzi o średnią (wykres dalej zachowuje się jak poprzednio tylko wolniej) a o jakby łączenie wierzchołków tego wykresu czyli trzeba by było uwzględnić prawdopodobnie jakoś czas ale jak to zrobić to kompletnie nie mam pojęcia Proszę dalej o pomoc
  2. solark

    Integrator Arduino

    Dzięki deshipu za zainteresowanie i odpowiedz ale jak to zrobić za pomocą kodu Dodaje że jestem początkujący więc bardzo proszę o pomoc
  3. Witam Wszystkich Mam następujący problem : Chciałbym osiągnąć coś w rodzaju Integratora sygnału Mam na wejściu taki oto sygnał (Pomiar ADC z częstotliwością około 1kHz) : A chciałbym osiągnąć coś w rodzaju sygnału takiego jak poniżej Pró bowałem coś kombinować z PID ale albo coś żle robię ? ale wydaje mi się że PID nie do tego służy Bardzo proszę Was o pomoc Bardzo proszę o przykładowy kod pozdrawiam Arek
  4. Witam Wszystkich ponownie Bardzo proszę o pomoc w temacie ponieważ już pomału mi ręce opadają Dodaje że studiuje już od pewnego czasu datasheet ale może coś ważnego pominąłem dlatego napisałem tutaj Otóż mam układ AS5040 (zaprogramowany w Mode 3 czyli jako czujnik Halla) który wydaje mi się że działa prawidłowo ponieważ po podłączeniu MagInCn i MagDECn do pinu 16 przez rezystory po 1 MOhm układ odpowiada i na oscyloskopie pojawia się stan wysoki po zbliżaniu magnesu. Jednak po podłączeniu fazy U oraz V (pin 3, 4) do oscyloskopu i mimo kręcenia magnesem cały czas jest stan wysoki na pinach i teraz nie wiem czy trzeba jeszcze podać jakiś sygnał na któryś z pinów aby pojawił się przebieg czy może po prostu nic nie zobaczę kręcąc tak na sucho magnesem nad układem?
  5. Witam Wszystkich ponownie Mam następujący problem Otóż dzięki Chumaniście mam właściwe magnesy do sterowania AS5040 ale teraz nie wiem czy dobrze sobie zaprogramowałem układ. Wiem że można to sprawdzić poprzez odczyt napięcia z poszczególnych bitów rejestru. Mi chodzi raczej o to że chciałbym podłączyć odpowiednio układ do sprawdzenia przebiegu napięć przy AS5040 jako sterownik BLDC. W związku z tym czy mógłby ktoś zamieścić schemat podłączenia zasilania oraz faz U, V, W a może trzeba jeszcze jakiś inny pin odpowiednio podłączyć? Niestety nie zdołam podłączyć trzeciej fazy do oscyloskopu bo mam tylko dwa wejścia więc czy trzecia faza też jakoś musi być podłączona niekoniecznie do oscyloskopu? Proszę o pomoc pozdrawiam Arek
  6. Oczywiscie wiem o tym ułożeniu biegunów Tylko skąd wziąć taki magnes o dobrych, wymaganych parametrach?
  7. Witam Wszystkich ponownie Zwracam się z prośbą do forumowiczów bo już nie daję rady w odpaleniu AS 5040 Zaprogramowałem wcześniej układ w tryb 3 czyli jako czujnik Halla 1 polowy Chciałem sprawdzić układ ale jest zero reakcji Podejżewam więc że mam chyba zły magnes Sprawdziłem więc magnes Zgodnie z datasheet podciągnąłem wyjście 1 i 2 przez rezystor 1 kOhm do zasilania i próbowałem zbliżać magnes który posiadam i nic - żadnej reakcji a powinny przecież oba wyjścia zmienić stan na zero? Stąd moja prośba o pomoc przy tym układzie Czy niezależnie czy jest on zaprogramowany czy nie powinny działać te wyjścia i zmieniać swój stan? Próbowałem również szukać odpowiedniego magnesu w internecie ale bez skutku ponieważ większość sprzedawców nie podaje ich parametrów a przecież zgodnie z datasheet powinien mieć (to chyba jest indukcja magnetyczna) Bv na poziomie 45...75mT a magnesy neodymowe które znalazłem mają chyba to Bv na poziomie około 280mT Proszę o pomoc w znalezieniu takiego magnesu a może coć źle podłączam ? Już sam nie wiem pozdrawiam Arek
  8. Witam Wszystkich Jestem nowy więc proszę o wyrozumiałość Mam następujący problem: Zaprogramowałem sobie układ AS5040 w tryb 3 czyli jako czujnik Halla ale teraz chciałbym sprawdzić czy poprawnie działa próbowałem łączyć wyjścia poszczególnych faz z diodami przez rezystory około 50 Ohm ale się nie zapalały i nie wiem czy dobrze kombinuję bo wydaje mi się że napięcie podawane na wyjścia U, V, W wynoszą 3,3V. Ale nie wiem czy nie muszę użyć na wyjściach U, V, W jakiś wzmacniaczy? Proszę o pomoc w odpaleniu tego układu pozdrawiam Arek
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.