Skocz do zawartości

sebekA4

Users
  • Zawartość

    45
  • Rejestracja

  • Ostatnio

  • Wygrane dni

    2

sebekA4 zajął 1. miejsce w rankingu.
Data osiągnięcia: 6 lutego 2012.

Treści użytkownika sebekA4 zdobyły tego dnia najwięcej polubień!

O sebekA4

  • Urodziny 02.04.1990

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Łódzkie
  • Moje zainteresowania:
    Mechanika i elektronika samochodowa

Osiągnięcia użytkownika sebekA4

Entuzjasta

Entuzjasta (7/19)

  • Za 5 postów
  • Za 25 postów
  • Wschodząca gwiazda
  • Lokalna gwiazda
  • Młodszy roboty

Odznaki

40

Reputacja

  1. Witam, czy aby dodać kilka robotów trzeba tworzyć nową drużynę?
  2. Witam, mnie również zawody się bardzo podobały, organizacja może nie koniecznie się udała, ale nie było źle, tak jak koledzy wyżej pisali- za mało sędziów i za mało ringów. Nagrody fajne bo praktyczne, ale mała ciekawostka: w sumo nagroda za 3 miejsce była lepsza od tej za 2?! Jakby ktoś miał jakieś filmiki z walk sumo to wrzućcie bo ja nie miałem możliwości nagrywania.
  3. sebekA4

    T-BOT 2012

    Mi również się podobało;) Wyniki sumo: 1. Elektra 2. Konieczko 3. Czesio
  4. sebekA4

    Anusiak

    Przekładnie jak się dotrą to ucichną w Czesiu są bardzo ciche 😉 a co do uderzania w nieodpowiedni cel to dlatego że kręciłem się wokół ringu, a normalnie na zawodach nic takiego się nie dzieje. Przedni/tylny czujnik jest ważniejszy od bocznych
  5. sebekA4

    Anusiak

    Dodałem filmik w pierwszym poście
  6. sebekA4

    Anusiak

    Więc tak, Old Skull -w pozostałych robotach też mam po jednym czujniku z przodu i jakoś nie czułem potrzeby montować więcej -niestety niewielkie podniesienie robota odrywa koła od ziemi, ale jest to konsekwencja widełek - linijki nie są po to aby podważać roboty tylko po to żeby wsuwać się pod ich koła - filmiku jeszcze nie mam, ale niedługo nakręce, bo mam już swój pełnowymiarowy ring troszyn - większość robotów ma te linijki są bardzo wytrzymałe - kąt patrz wyżej - wnętrze już zabudowane - fotki na razie nie zrobię bo nie chce już przed zawodami w Wałbrzychu wyciągać przekładni, a jak jest w robocie to nic nie widać - sprężynki kupione na giełdzie, są to sprężyny ściskające a ja je skręciłem i wykorzystałem w ten sposób Skoro wytrzymałość prądowa przekaźnika jest kilka razy większa od poboru to styki też dłużej przeżyją
  7. sebekA4

    Anusiak

    Projektu nie było, kilka razy próbowałem używać driverów do silników itp, ale wszystko strasznie się grzało-pewnie dlatego że używam silników z wkrętarek, które są prądożerne. W tym robocie też takie były ale musiałem "znaleźć" 0,5kg masy więc zmieniłem na modelarskie, a sterowanie pozostało stare. Przekaźniki mają 80A więc tak szybko nie padną🙂 Co do płytki to nie uznaję przelotek i zworek- dlatego dwustronna:) A pakiet 1s pewnie ku Waszemu zdziwieniu służy do zasilania silników:) przy tym napięciu mam prędkość robota 1,2m/s, 3s do zasilania elektroniki.
  8. Anusiak: Robot stworzony w większości z aluminium, metalowe przekładnie, widły wykonane z linijek metalowych blokowane dźwigniami poruszanymi serwem- otwierają się za pomocą sprężyn. Program najprostszy z możliwych napisany w Bascomie. Koła toczone z rury stalowej, oklejone gumą. Elektronika: uC- ATMEGA16 2x SHARP 150cm 2x SHARP 80cm 4x TRCT5000 sterowanie silników-przekaźniki Mechanika: silniki 4x GRAUPNER SPEED 480 RACE 7,2V przekładnie planetarne z wkrętarek serwo Zasilanie: pakiet 1s 3000mAh pakiet 3s 500mAh Kilka fotek:
  9. Mam do sprzedania zestaw jak w temacie jest nowy więcej info tutaj: http://kamami.pl/index.php?ukey=product&productID=45696. Cena 200zł
  10. Wypadałoby zapytać dlaczego wcale nie dają dyplomów, bo Wy też za 3 nie dostaliście dyplomu, a miło tak coś powiesić na ścianie...
  11. Rico i Black Hole, zadały sporo ran podczas próby ich zatrzymania. Już się śmiali że 2 ostatnie plastry zostały w Wałbrzychu. Raczej nie Rico i Black Hole, tylko Czesio i Konieczko pokaleczyły nesa i timonka. Co do zawodów to organizacja jak najbardziej w porządku. I na tym koniec tego co było w porządku. Organizatorzy powinni się wstydzić tego co zrobili (albo czego nie zrobili). Jak wcześniej napisał Darek, w dwóch konkurencjach wszystkie miejsca zostały nagrodzone, a w dwóch tylko pierwsze-pytanie dlaczego? A wyczytanie tylko 1 miejsca to już maksymalnie mnie wkurzyło. Po co robili tą kategorię sumo? Pewnie ktoś napisze, że ludzie byli chętni i dlatego... Mogli napisać na stronie, żeby przyjechał tylko jeden robot bo 2 i 3 miejsce nie istnieje. Trzeba by chyba mieć pretensje do sponsorów, że tak "mało" kasy dali i nie mieli za co dyplomów wydrukować...
  12. Jeśli podium jest za przejazd to może i ja się załapię 😃 orientujecie się jakiej średnicy jest to najmniejsze kółko? patrząc na filmik to wygląda na <20cm
  13. Wiadomo już coś na temat harmonogramu? A konkretnie o której planowany jest koniec imprezy?
  14. sebekA4

    Konieczko

    Jeśli masz trochę wyobraźni to poradzisz sobie z programem, tutaj jest nic innego jak program typu zapal zgaś diodę (załącz wyłącz przekaźniki), tylko uzależniony od kilku czynników w zasadzie to dwóch 🙂 Gorzej będzie z mechaniką, bo dobry sumo potrzebuje porządnej konstrukcji i dobrego napędu. Co do kosztów to: 3xSHARP, 2xCNY70, uC, komparator, ULN, przekaźniki i inna drobnica, więc możesz sobie w przybliżeniu policzyć. Resztę robiłem we własnym zakresie 😉
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.