Skocz do zawartości

rafal232

Users
  • Zawartość

    7
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Głogów

Osiągnięcia użytkownika rafal232

Młodszy odkrywca

Młodszy odkrywca (3/19)

  • Za 5 postów
  • To już rok!
  • To już 5 lat!
  • To już 10 lat!

Odznaki

0

Reputacja

  1. rafal232

    Problem z wydrukiem 3D

    Zmieniłem filament na PLA i puściłem wydruk okazało się że zaczął się rozwarstwiać. Problemem był nie skalibrowany extruder i podawał o 1,6 mm za mało filamentu, po kalibracji zacząłem drukować ponownie. Najpierw wydrukowałem sześcian 20x20x20 i okazało się że jest fajnie ale ściany są nie równo są delikatnie chropowate (moim zdaniem jest to brak chłodzenia wydruki) i lekko rozjechany wymiar o 0,2 mm jeśli chodzi o wymiary podstawy zrobiłem korektę na panelu drukarki i jest fajnie teraz. Powiedzie czy podczas druku z PLA jest wymagane chłodzenie wydruku ? Odpowiadając na pytanie użytkownika wn2001, drukuje na szkle pokrytym sokiem z ABS-u, myślę że ta kalibracja powinna rozwiązać problem tego podwijania i rozwarstwiania w ABS-ie, ale czy rozwiąże "przypalanie rogów wydruku" Ja również jestem zadowolony z drukarki jeśli chodzi o wydruk, nie zajmuje się tym zawodowo. Kalibracja stołu jest czasem wredna i trzeba się trochu na ścierać aby wykalibrować stół ale później już idzie z górki. Ktoś z was myślał o auto leveling-u stołu (jakoś tak to się pisze) może ktoś ma coś takiego zamontowanego Pozdrawiam
  2. rafal232

    Problem z wydrukiem 3D

    A może to być przez słabą jakość filamentu A mam jeszcze pytanie od czego mogą się zawijać ostre rogi w tym spinnerze podczas drukowania
  3. rafal232

    Problem z wydrukiem 3D

    Coś takiego wychodzi Też podczas tego druku zdzierają się rogi Ustawiona jest temperatura na głowicy 240 stopni i na stole 100 po zmniejszeniu temperatury (230 stopni) na głowicy przypalenie jest ale już mniejsze ale z to warstwy się nie trzymają PS. Mam zrobioną komorę
  4. Witam, Posiadam drukarkę 3d firmy PROPOX, i mam ostatnio z nią problem bo w czasie drukowania spinnera z białego filamentu zaczyna przypalać rogi te wewnętrzne i nie wiem od czego. Pozdrawiam
  5. Patrzyłem dzisiaj do lsusb i pokazuje coś takiego "Bus 001 Device 004: ID 093a:262a Pixart Imaging, Inc." Pozdrawiam
  6. Dziękuję za odpowiedz Czyli pozostaje wymiana kamery na jakąś markową . Polecacie jaką kamerę i nie mówię tu o dedykowanej Z góry dzięki Pozdrawiam
  7. Witam, Mam problem z kamerą podłączoną do USB. Po podłączeniu do USB nie wykrywa jej w katalogu /dev/video0 tylko wykrywa /dev/v4l i nie wiem co dalej. Doczytałem się że brakuje jakiegoś sterownik. Z góry dziękuję PS. Kamerka jest No-Name Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.