Skocz do zawartości

nowy1234

Użytkownicy
  • Zawartość

    1
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna

Osiągnięcia użytkownika nowy1234

Debiutant

Debiutant (1/19)

  • To już rok!
  • To już 5 lat!

Odznaki

0

Reputacja

  1. Witam Moim problemem to potrzeba wykorzystania 16 pinów cyfrowych, ale brak umiejętności i wiedzy uniemożliwia mi realizacje tego celu. Wyprzedzając odpowiedzi "Kup Arduino Mega" odpowiem szybko, nie mam tyle czasu a dostępne mam tylko Arduino Uno oraz Leonardo . Zacznijmy od początku, czyli moich prób użycia ekspandera pcf8574n. Został on podpięty zgodnie ze schematem, program do zczytywania adresu ekspandera działa, ale sam ekspander już nie do końca: 1)W momencie instalacji biblioteki ekspandera pcf8574 wysypuje kilkanaście linijek błędów(w przypadku IDE 1. 8.2) 2)W przypadku 'ręcznej' instalacji biblioteki w momencie kompilacji wyskakuje błąd kompilacji związany z biblioteką 3)Próbowałem również przenieść jeden z elementów mojego projektu wyświetlacz lcd 2x16 na porty od A1 do A5, co również zakończyło się porażką. Błąd: Podany folder/plik zip nie zawiera poprawnej biblioteki. Kod tego programu : #include <LiquidCrystal.h> // initialize the library with the numbers of the interface pins LiquidCrystal lcd(14, 15,16,17, 18,19); void setup() { // set up the LCD's number of columns and rows: lcd.begin(16, 2); // Print a message to the LCD. lcd.print("hello, world!"); } void loop() { // set the cursor to column 0, line 1 // (note: line 1 is the second row, since counting begins with 0): lcd.setCursor(0, 1); // print the number of seconds since reset: lcd.print(millis()/1000); } 4)Zastanawiam się również jak 'przełączyć' piny RX i TX oraz SDA SCL na zwykłe porty, gdyż w przypadku gdy mam je wpięte do np. lcd to program nie chce się wgrać. Przepraszam że zaśmiecam forum ale nie znam innego miejsca, gdzie ktoś rzetelnie odpowie na głupie pytania które mnie nurtują. Dziękuje za wszelką pomoc
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.