Skocz do zawartości

mog123

Users
  • Zawartość

    492
  • Rejestracja

  • Ostatnio

  • Wygrane dni

    10

mog123 zajął 1. miejsce w rankingu.
Data osiągnięcia: 1 stycznia 2017.

Treści użytkownika mog123 zdobyły tego dnia najwięcej polubień!

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Wejherowo

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

Osiągnięcia użytkownika mog123

Innowator

Innowator (10/19)

  • Za 25 postów
  • Za 5 postów
  • Za 100 postów
  • Lokalna gwiazda
  • Wschodząca gwiazda

Odznaki

34

Reputacja

  1. komponenty które zbierałem przez parę lat, zawsze do jakiegoś projektu, wielu z nich nie ukończyłem a nawet nie zacząłem 😋 Teraz tylko leży w kartonie i tylko zabiera miejsce. Z chęcią się tego pozbędę po okazyjnych cenach. Najlepiej jakby ktoś całość chciał wziąć. Lista tutaj: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1OK67Qk1c4gl0SnLZs-MUBSiGMw7yhfAwmruBDq2B6-U/edit?usp=sharing Nie bójcie się pisać z pytaniem o cenę, im więcej weźmiecie tym lepsze ceny, chcę tylko małego grosza dorobić 😉 [ Dodano: 31-08-2016, 15:11 ] napomknę tylko że jeżeli nie pisze nic przy komponencie że jest z odzysku, to nie był montowany 😉
  2. Silniki krokowe w połączeniu z drukowanymi elementami to nie jest najlepszy pomysł. Pierwszy upadek i masz po kończynie/dwóch
  3. Cło nalicza się dopiero od 40 albo 45 euro, nie od 22. Źle napisałem, cło nalicza się od 150 eur, natomiast import tax od 22, ale to dlatego że jak to załatwiałem mój niemiecki jeszcze nie był taki dobry i było to dla mnie jedno i to samo. Źródło: http://www.zoll.de/DE/Fachthemen/Zoelle/Zollbefreiungen/Aussertarifliche-Zollbefreiung/Sendungen-mit-geringem-Wert/sendungen-mit-geringem-wert_node.html Nie pozdrawiam.
  4. Wziąłbym gdyby nie: - koszty wysyłki. (w niemczech niestety wszystko przechodzi przez urząd celny i wysyłka niestety też wlicza się w cenę produktu!) 29$ to akurat 22eur i od tej kwoty urząd celny dowala cło 😋 - nie podali jaki linux na tym będzie. Czy stary debian, czy jakiś minimalowy ubuntu, a może snappy core? Dla mnie w tym momencie to istotne 😋
  5. mog123

    Robot Nano

    Spytałem o odpytywanie czujnika, a nie jego częstotliwość pomiarową 😋
  6. mog123

    Robot Nano

    jaka jest maksymalna częstotliwość z jaką rzeczywiście można odpytywać ten czujnik? pomijając oczywistości typu 400kHz na linie clk i2c.
  7. mam obudowy z przekładniami po mg958, bez silników i elektroniki.
  8. mog123

    Robot Pi807

    Z drugiej strony ludzie mogą chcieć budować sobie markę na własnych stronach, blogach, kanałach wideo itp. i to też trzeba uszanować.
  9. Zaizoluj te kondensatory bo oczy bolą jak się patrzy 😋
  10. mog123

    Silniki krokowe do mini CNC

    dremel właśnie mam z przedłużką, coś podobnego jak tutaj (model inny, ale foto pokazuje ocb): http://fanbiedronki.pl/files/g/2_Promocje_2012.07.30_9.jpg Dremel sobie będzie leżał obok cnc, gdzieś tam przymocowany, a brama będzie samą końcówkę wozić, więc tyle co nic 😉
  11. Siemano 🙂 będę budował malutkie cnc o polu roboczym 8x8x8cm, udało mi się załatwić fajne prowadnice i możliwość budowy calej konstrukcji w pracy. Na elektronikę zdecydowałem się użyć grbl + arduino + stepsticki. Docelowo chciałem rzeźbić w wosku i robić odlewy jak w poradniku lcamtuf'a. Wrzeciono będzie z dremela z przedłużką(dremel będzie leżał z boku tak by silników nie męczyć). Samym dremelem, który posiadam udało mi się ciąć aluminium, więc liczę że w nagłych wypadkach uda mi się też i ten materiał pociąć. Jako że wszystko ma być mega lowcostowe to szukam tanich krokowców na allegro. Chciałem znaleźć coś z jako takim momentem do ~10PLN/sztuke. Znalazłem coś takiego: http://allegro.pl/silnik-krokowy-stp-43d1016-02-cnc-i5065378697.html ale nie wiem czy nie ma obecnie lepszej opcji. Może ktoś bardziej obcykany coś dobrego poleci? Pozdro 🙂
  12. widzę że praktycznie piszesz silnik graficzny do jakiegoś rts'a 🙂 ładnie idą pracę. Tak trochę spytam offtopem 🙂 Chcę zrobić cnc po taniości. Zastanawiam się nad zestawieniem softu z elektroniką. Chciałem jakąś kombinację arduino + grbl + stepstick. Tylko jaki soft do tego żeby wysyłać g-code dla arduino? Tutaj nie mam pomysłu. Pewnie jesteś w tym już obcykany, więc mógłbyś pomóc 😉 Powodzenia z projektem!
  13. A i C określa Ci twój system - jednym słowem musisz nauczyć się modelować systemy za pomocą state-space a V i W to zakłocenia procesowe i pomiarowe. Zarówno jedne jak i drugie nie muszą zawsze być obecne. No i ich rozmiary również wynikają z tego gdzie co i jak się zakłóca.
  14. polecam to: http://botland.com.pl/moduly-rozszerzajace-raspberry-pi-/2447-sterownik-serw-adafruit-16-kanalowy-12-bitowy-pwm-i2c.html www.kamami.pl/index.php?productID=199856 pewnie znajdziesz gdzies taniej. (normalna cena to ~50, bardzo tanio to 40). Podpinasz się 4'ma pinami i wystarczy 😉
  15. To i ja dorzucę kolejny element 🙂 Ile razy żałowałem że nie miałem drogich serw przeznaczonych do robotyki, z mocowaniami po przeciwnej stronie orczyka - nie zliczę. Dorzucam wydaje mi się przydatny element, który rozwiąże ten problem. Jest to "spód" obudowy serwa MG995 która pozwala na wkręcenie śruby M3 po przeciwnej stronie serwa. Oprócz tego można też serwo przymocować tą podstawą do innej powierzchni za pomocą śrubek M2. Rozwiązanie jakie zastosowałem wymaga zastosowania 4x niskoprofilowych nakrętek M2 i 1x niskoprofilowej nakrętki M3, najlepiej jest je wkleić w obudowę, ale można też złożyć serwo po przykręceniu docelowych śrubek z nakrętkami. Zostawienie małych otworów do "rozwiercenia" przy druku 3d nie jest dobrym pomysłem(gwint jest strasznie słaby, a samo rozwiercanie narusza strukturę druku), stąd rozwiązanie jakie użyłem(zyskujemy "odrobinę" sztywności dzięki nakrętkom). Poniżej rysunki: Projektowanie w Autodesk Inventor 2012 MG995NewBaseipt.zip MG995NewBase.zip
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.