Skocz do zawartości

majkip3001

Users
  • Zawartość

    26
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Pszczyna
  • Zawód
    Technik Mechatronik
  • Moje zainteresowania:
    elektronika,robotyka

Osiągnięcia użytkownika majkip3001

Starszy odkrywca

Starszy odkrywca (5/19)

  • Za 5 postów
  • Za 25 postów
  • Młodszy Juror
  • Junior DIY
  • To już rok!

Odznaki

0

Reputacja

  1. pętla do loop się nie liczy na nią nie pacz program jest wykonywany w "Subie "
  2. Witam Dawno nie pisałem na forum 🙂 mam mały problem z moim robotem a konkretnie z programem do robota chcę dopisać do programu funkcję diody żeby migała. Gdzieś popełniłem błąd ponieważ albo dioda miga a robot nie jeździ albo robot jeździ ale dioda nie miga $regfile = "m8def.dat" $crystal = 1000000 Declare Sub Jedz(byval J As Byte) '----------------------------------------------------------------------- Config Lcdpin = Pin , Db4 = Portb.5 , Db5 = Portb.4 , Db6 = Portb.3 , Db7 = Portb.2 , E = Portb.6 , Rs = Portb.7 Config Lcd = 20 * 2 Cls Cursor Off Config Portd.4 = Output Config Portd.5 = Output Config Portd.6 = Output Config Portd.7 = Output Config Pind.0 = Input Config Portd.1 = Output '----------------------------------------------------------------------- S1 Alias Pind.0 L1 Alias Portd.1 Motor_lp Alias Portd.6 'Określenie portów sterujących silnikami przez mostek Motor_lt Alias Portd.5 Motor_pp Alias Portd.4 Motor_pt Alias Portd.7 Motor_lp = 0 Motor_lt = 0 Motor_pp = 0 Motor_pt = 0 '----------------------------------------------------------------------- Do Cls Call Jedz(1) Wait 5 Call Jedz(2) Wait 2 Call Jedz(3) Wait 2 Call Jedz(4) Wait 2 Call Jedz(5) Call Jedz(6) Wait 2 Call Jedz(0) Wait 2 Loop End '----------------------------------------------------------------------- Sub Jedz(j As Byte) If J = 0 Then Motor_lp = 0 'stoi Motor_lt = 0 Motor_pp = 0 Motor_pt = 0 Locate 1 , 5 Lcd "STOP " L1 = 0 Elseif J = 1 Then 'przod Motor_lp = 1 Motor_lt = 0 Motor_pp = 1 Motor_pt = 0 Locate 1 , 5 Lcd "DO PRZODU " L1 = 1 Elseif J = 2 Then 'tyl Motor_lp = 0 Motor_lt = 1 Motor_pp = 0 Motor_pt = 1 Locate 1 , 5 Lcd "DO TYLU " L1 = 0 Elseif J = 3 Then 'prawo Motor_lp = 0 Motor_lt = 1 Motor_pp = 1 Motor_pt = 0 Locate 1 , 5 Lcd "W PRAWO " L1 = 1 Elseif J = 4 Then Motor_lp = 1 'lewo Motor_lt = 0 Motor_pp = 0 Motor_pt = 1 Locate 1 , 5 Lcd "W LEWO " L1 = 1 Elseif J = 5 Then 'prawo na jednej gasienicy Motor_lp = 1 Motor_lt = 0 Motor_pp = 0 Motor_pt = 0 Locate 1 , 5 Lcd "W PRAWO1 " L1 = 1 Elseif J = 6 Then 'lewo na jednej gasienicy Motor_lp = 0 Motor_lt = 0 Motor_pp = 1 Motor_pt = 0 Locate 1 , 5 Lcd "W LEWO1 " L1 = 1 End If End Sub '----------------------------------------------------------------------- nie znalazłem tego programu z diodą ale może ktoś powie gdzie wpisać diodę żeby dobrze działało jak będę miał zdjęcia to prześlę
  3. już mam kamerkę 🙂 prześlę świeże fotki jak najszybciej się da witam czy ktoś z was wie gdzie można kupić najtaniej czujniki sharpa do wykrywania przeszkód witam mam nadzieje że robot się podoba czekam na wasze opinie gdy dorobię czujniki to wyślę zięcia
  4. witam która kamerka waszym zdaniem będzie najlepsza do robota moim zdaniem 1: http://www.modele.sklep.pl/pl/Katalog/KAMERY/Kamery-FlyCamOne/Kamera-FlyCamOne3-V2.html czy http://24a-z.pl/kamera-bezprzewodowa-ip-obrotowa-dznocna-z-fonia-p-1244.html __________ Komentarz dodany przez: Treker Poprawiłem link.
  5. witam czytelników 🙂 dawno nie byłem na forum w moim robocie poprawiłem trochę program teraz jeździ w kształt prostokąta 🙂 nie jest w pełni skończony co jakiś czas wymyślam coś nowego 🙂 w październiku jeśli dobrze pójdzie to przyjadę na zawody do Wrocławia z moim robotem 🙂 jeśli się nie mylę to będzie jakoś 6 października. Serdecznie zapraszam i do zobaczenia na zawodach 🙂 witam co nowego mogę napisać to to że do mojego robota dodam czujniki i kamerkę na we-fe będę widział obraz z kamerki na telefonie 🙂 i będzie sterowany podczerwieniom
  6. witam mam zrobioną płytkę z IR problem polega na tym że płytka z pilota gdzieś się zapodziała więc nie wiem na które nóżki ma przyjść zworka żeby zaczęło działać lub w jaki inny sposób to zrobić mianowicie na przykład za miast scalaka z pilota podłączyć do Atmegi8 jeśli ktoś ma pomysł jak to zrobić to piszcie witam z tego co mi mówił kuzyn lepiej jest kupić gotowy moduł np ultradźwiękowy 🙂 jak się nie zainwestuje w robota to....
  7. witam teraz mam mało czasu na zabawę z robotem bo chodzę do pracy ale uruchomiłem go ponownie i poprzerabiałem go 😃 myślę kupić do niego sensory dźwiękowe takie jak w mini sumo. pozdrawiam 🙂
  8. konstrukcja ciekawa 😎 gratuluje pomysłu 🙂 oby tak dalej 🙂
  9. Witam wszystkich w tym tygodniu kiedy znajdę trochę czasu to porobię coś z robotem, bo od poniedziałku powrót do pracy 🙂 postaram się informować na bieżąco co i jak 🙂
  10. z okazji nadchodzących świąt chciałbym życzyć wszystkim zdrowych i wesołych świąt wielkanocnych 🙂. po świętach morze znajdę trochę czasu na prace przy robocie będę informował was na bieżąco
  11. ja będę robił na foto rezystorze ale dzięki za pomysł 🙂
  12. witam 🙂 teraz mam trochę czasu wolnego więc postanowiłem dać z przodu robota czujnik zmierzchu i pod spodem diody led zobacze co z tego wyjdzie 🤣
  13. mam już programator teraz muszę znaleźć trochę czasu żeby poprawić program lub napisać nowy 🙂 będę na bieżąco informował was o postępach 🙂
  14. majkip3001

    Latający robot

    narazie wstrzymam się z zrobieniem robota latającego ponieważ nie mam teraz czasu nad nim myśleć dużo pracy 🙂
  15. witam wszystkich dawno nie byłem na forum co do robota nie mam narazie gotowego programatora na usb żeby zaprogramować you2 ale kiedy go skończę postaram się coś napisać 🙂
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.