Skocz do zawartości

k750i

Użytkownicy
  • Zawartość

    5
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

Osiągnięcia użytkownika k750i

Młodszy odkrywca

Młodszy odkrywca (3/19)

  • Za 5 postów
  • To już rok!

Odznaki

0

Reputacja

  1. Poszukuje układu którego praca polegać ma monitorowaniu napięcie ogniwa lion 18650 -4,2v. Włączenie przekaźnika jak napięcie spadnie poniżej 3v i wyłączenie tego samego przekaźnika przy napięciu 4,2v. Czyli jest zasilacz wpięty do sieci i jak ogniwa są naładowane to przekaźnik odłącza zasilanie sieciowe do ładowarki, jakspadnie poniżej 3v to na nowo je włącza i ładuje do pełna. Potrzebuję to do tableta którego sporadycznie używam ale jest cały czas włączony i nie chcę uszkodzić baterii ciągłym doładowywaniem bo jedną już wymieniłem po ok. 1,5roku takiego stosowania. Pozdrawiam
  2. k750i

    CNY70 +lm358 zliczanie impulsów

    Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc. Temat bardzo się rozwinął dlatego nie jestem w stanie każdego zacytować i odpowiedzieć za co przepraszam ale postaram się opisać moje zmagania. kol. @elvis w piewszej kolejności zwrócił mi uwagę aby zamiast wzmacniacza operacyjnego użyć komparatora- zacząłem oglądać i czytać na ten temat i faktycznie lm358 to zły wybór- trzeba było iść od razu w komparator., następnie propozycja kol @marek1707 była strzałem w 10 i zmiana rezystora na wartość 100kΩ spowodowała że różnica w odczytach czarna/srebrna tarcza znacznie wzrosła. Kolejna rzecz jaką znalazłem na zagranicznych forach - to ramka na czujniku cny70 mogła powodować że czujnik był odsunięty od szyby o kilka milimetrów i to juz mogło wpływać na odczyty i należało ja usunąć co tez uczyniłem. Po tych modyfikacjach odczyty na czarnej tarczy wynosza ok. 2v na srebrnej poniżej 1v z różnymi oscylacjami- niemniej jednak jest duża. Zacząłem szkicować schemat i trafiłem w sieci na gotowy schemat który był podobno zamieszczony w jakiejś zagranicznej gazecie elektronicznej. Niestety nie zdążyłem go dzisiaj w nocy złożyć i przetestować działania ale mam już posegregowane elementy. mam jednak dwa pytanie odnośnie tego schematu- Po co łączy się wejścia komparatora? Czy do pinu 5 komparatora jest podpięty tylko kondensator? jakie jest jego zadanie? Po okiełznaniu zliczania impulsów układ zostanie podłączony do esp8266 i dane będą wysyłane do thingspeak. Podaję zródło schematu ale żadnych szczegółów więcej nie ma. Pozdrawiam [ Dodano: 01-03-2018, 11:04 ] Potwierdzam działanie układu zgodnie z założeniami. Po ustawieniu progu zadziałania dioda radośnie mruga na widok czarnej kreski. Obudowę do czujnika zrobiłem z kartonu i czarnej taśmy- brak wpływu światła na zlicznie impulsów. Jak ukończę cały układ razem z posyłaniem danych pochwalę się na forum. Pozdrawiam
  3. Witam! Od jakiegoś czasu próbuję okiełznać zliczanie impulsów z licznika energii elektrycznej za pomocą cny70. Pierwsze testy wypadły pomyślnie ale utknąłem w jednym miejscu. Podłączyłem cny70 wg schematu (nie sugerujcie się napisem do atmegi-schemat ściągnięty z sieci) W trakcie gdy przed czujnikiem znajduje się srebrna część tarczy to na mierniku wartość oscyluje w granicach 4,45V. Po pojawieniu się czarnej części na tarczy napięcie wzrasta do 4,50V. i to jest wartość powtarzalna. Zbudowałem układ którego zadaniem jest zapalenie diody jak czarna tarcza wykona obrót przed czujnikiem. schemat: wg. tego schematu tak jak pisze- napięcie odniesienia ustawione na 0,45V- kręcąc potencjometrem dioda gaśnie i zapala się zgodnie z oczekiwaniami- czyli jest ok. Po zmianie rezystorów tak aby napięcie odniesienia wynosiło 4,47v (zastosowane rezystory 20kΩ i 170kΩ) dioda się zaświeca po przekroczeniu 3,85V.i oczywiście gaśnie poniżej. Czego ja nie wiem albo nie widzę, żę ten próg jest 3,85V a nie ustalony 4,47V? Pozdrawiam k750i
  4. k750i

    Czujniki PM2.5 i PM10

    coś tam pokazuje ale do najbliższej stacji Wioś ponad 100km, nie mam z czym porównać dlatego zdaję się na opinie przeczytane w internecie.
  5. k750i

    Czujniki PM2.5 i PM10

    na blogu jokielowie zrobili mierniki jakości powietrza, podobno lepsze są novafitness, pms zawyżają odczyty, u mnie w miejscowości mają kupny miernik jakości powietrza i tam jest właśnie pms5003.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.