Skocz do zawartości

fizzysky

Użytkownicy
  • Zawartość

    18
  • Rejestracja

  • Ostatnio

1 obserwujący

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

Osiągnięcia użytkownika fizzysky

Starszy odkrywca

Starszy odkrywca (5/19)

  • Za 5 postów
  • To już rok!
  • To już 5 lat!

Odznaki

2

Reputacja

  1. 1, potencjał jest mierzony względem jakiegoś punktu odniesienia który przyjmuje się jako 0V, nie ma pomiaru bezwzględnego w przypadku obwodów elektrycznych. Można sobie przyjąć, że jeden biegun ma -100V a drugi -97V, nadal będzie panować różnica potencjałów na poziomie 3V i to ma znaczenie bo z prawa Ohma można wyznaczyć jaki prąd popłynie w obwodzie. 2. Zapewne tak, ale po co? poza tym przy podawaniu wzorów opisuj co w nim się znajduje 3. Na R1 masz spadek 1V więc na (+) będzie 1,5V a na (-) będzie 0.5V. 4. Ze spadku napięcia na łącznej rezystancji wszystkich rezystorów (najpierw suma szeregowych a później równolegle), znając to napięcie możesz policzyć prąd w każdej z gałęzi (z prawa Ohma) a znając prąd gałęzi można wyznaczyć spadki napięć na poszczególnych rezystorach i tak wyznaczysz potencjał A i B 5. Prąd płynie jeżeli istnieją różnice napięć więc równe potencjały oznacza brak różnicy napięć więc prąd nie płynie 6. Nie, nie będzie 7. strzałki napięcia są do oznaczanie wyższego potencjału więc też spadków napięć.
  2. fizzysky

    Programowanie obiektowe

    w .hpp brakuje #include <iostream> #include <math.h> oraz podając argument string zapisać albo jako std::string albo na początku zapisać using namespace std::string. W definicji funkcji float funkcja (int n) brakuje return
  3. Zakres można rozumieć jako "nie więcej niż ...(200 ohm)" można zmierzyć. Wtym przypadku oznacza to 0,31 ohma
  4. Ustawienia sieci w RPi są realizowane za pomocą programu np. netplan
  5. Możliwe, że coś nie styka. Bez zadęcia układu można jedynie zgadywać
  6. Z tego co zrozumiałem to chcesz zasilić pasek LED z arduino?? Jeśli tak to nie ma to szansy powodzenia, arduino służy jedynie do sterowania…
  7. fizzysky

    Solar tracker

    https://forbot.pl/blog/kurs-stm32-l4-wstep-spis-tresci-dla-kogo-jest-ten-kurs-id48575 Przede wszystkim dobrze ogarnąć CubeMX bo w nim sporo rzeczy można włączyć za pomocą GUI a żeby pójść dale trzeba mieć jakieś pojęcie czym będzie sterować - inna sytuacja będzie dla serwomechanizmów inna dla silników krokowych a inna dla silników BLDC
  8. fizzysky

    Solar tracker

    A tok coś więcej? bo sam STM32 może służyć do sterowania czegoś na podstawie pomiarów za pomocą jakiegoś czujnika. Jakiś szerszy obraz całego rozwiązania by się przydał ale poza tym to tak jest to bardzo proste wystarczy wgrać funkcję opisującą położenie słońca w czasie dla danego położenia geograficznego. Wersje serii 'L' powinny mieć wbudowany zegar czasu rzeczywistego więc nie powinno być z tym żadnego problemu
  9. fizzysky

    Android na jaką malinę?

    generalnie na RPi Zero nie instaluje się niczego z grafiką a nawet jeśli się uda uruchomić to będzie to działać bardzo wolno. Jak już instalować Androida na RPi to w wersji RPi4
  10. Zgodnie ze schematem masz, że PWM steruje transoptorem i jednocześnie go zasila więc w tym przypadku po stronie zasilania wiatraczka się nic nie zmieni. W celu podłączenia do malinki sprawdzasz pinout i podłączasz pod te same piny co w arduino z tym, że RPi może mieć 3.3V na PWM zamiast 5V ale to nie powinno wiele zmienić (chyba, że masfet zacznie się bardzo grzać, wtedy będzie trzeba podbić PWM do wyższego napięcia)
  11. Z rpi łączysz się przez ssh czy podpinasz monitor? Jak wygląda bashrc?
  12. C1 nie jest potrzebny i nie do końca rozumiem czemu tam się znajduje akurat tantalowy ale na początek możesz sprawdzić czy na pewno wytrzymuje napięcie 12V (bezpośrednio podłączyć pod źródło bez układu), później dołożyć diodę przy IN. Innym problemem mogą być elementy indukcyjne w obwodzie (wywala go z obciążeniem czy bez?).
  13. Szukałem std do f1 ale na stronie st.com znalazłem jedynie do pozostałych, teraz bardziej mnie interesuje gdzie mogę znaleźć informacje na temat CMSIS.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.