Ta strona używa ciasteczek (plików cookies), dzięki którym może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem i akceptuję
Znalezionych wyników: 8965
Forbot.pl Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Kurs lutowania - #7 - przerzutnik bistabilny, tranzystory
Treker

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 1783

PostForum: Komentarze do artykułów   Wysłany: Wczoraj 15:19   Temat: Kurs lutowania - #7 - przerzutnik bistabilny, tranzystory
wilq_89, jak rozumiem na wstawionych przez Ciebie zdjęciach układ jest jeszcze "przed zmianami"? Nie widzę żadnego błędu w montażu. Dziwna sprawa, bo nikt wcześniej nie zgłaszał takiego problemu. Jest jakaś szansa, że uszkodziłeś tranzystory wcześniej? Używałeś je w jakiś innych układach?

karol2003, to standardowe działanie przycisków tego typu - zawsze zwierają wyprowadzenia parami. Płytka jest tak zaprojektowana, że raczej nie da się włożyć przycisków odwrotnie (chyba, że ktoś bardzo mocno wygnie nóżki).
  Temat: Kurs Raspberry Pi - #10 - kamera, zdjęcia, transmisja obrazu
Treker

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 1126

PostForum: Komentarze do artykułów   Wysłany: Wczoraj 15:04   Temat: Kurs Raspberry Pi - #10 - kamera, zdjęcia, transmisja obrazu
klaphson, witam na forum :) Z której wersji systemy korzystasz? Do tej pory nikt nie zgłaszał podobnego problemu, więc ciężko od razu podać jakieś konkretne rozwiązanie.

Edycja: Sprawa została wyjaśniona przez autora kursu. Źle przepisałeś polecenie z kursu. Powinno być "sudo modprobe bcm2835-v4l2", a Ty wpisałeś "sudo modprobe bcm2835-V4_L_2". Mam nadzieję, że teraz obejdzie się bez problemów ;)
  Temat: Zmiany w działalności forum i jego tematyce
Treker

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 628

PostForum: O wortalu   Wysłany: Wczoraj 13:26   Temat: Zmiany w działalności forum i jego tematyce
ethanak napisał/a:
Jeśli feature to chciałbym znać powód.

Teoretycznie jest to feature, który sprawdza zarówno IP, jak i ciasteczka. Zalogowanie się na danym komputerze jest obecnie traktowane jako jednoczesne wylogowanie z innych (chociaż nie u wszystkich tak to działa - to już bug...). W nowej wersji będzie to działało tak jak powinno. Dodatkowo będzie można po zalogowaniu podejrzeć inne urządzenia, na których jest się zalogowanym i zdalnie z nich wylogować.

Mam nadzieję, że w ciągu 1-2 tygodni będzie gotowa niepubliczna wersja beta, w której będą zmigrowanie wszystkie dane. Jeśli ktoś jest zainteresowany uzyskaniem dostępu do takiej bety i znajdzie czas, aby trochę po niej "poklikać" i wyłapać ewentualne błędy to chętnie dam taki dostęp. Jak tylko będę gotowy wyślę informacje na PW z danymi do bety do osób, które klikną "postaw piwo" przy tej wiadomości (potraktuję to jako listę osób zainteresowanych betą).
  Temat: Zmiany w działalności forum i jego tematyce
Treker

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 628

PostForum: O wortalu   Wysłany: Wczoraj 1:33   Temat: Zmiany w działalności forum i jego tematyce
deshipu napisał/a:
Pisanie dokumentacji na tym forum wymagałoby jednak dość dużego samozaparcia — niezbyt nadaje się ono do czegokolwiek dłuższego niż kilka zdań, a jak jeszcze trzeba to jakoś formatować i wstawić ilustracje, to już samo wpisanie jest projektem na cały dzień.

Na szczęście już niedługo. W nowej wersji będzie edytor WYSWIG + bezproblemowe wstawienie wielu zdjęć za jednym razem :)
  Temat: Kurs lutowania - #5 - las rezystorów, plecionka, topnik
Treker

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 2860

PostForum: Komentarze do artykułów   Wysłany: 16-07-2018, 13:43   Temat: Kurs lutowania - #5 - las rezystorów, plecionka, topnik
wilq_89 napisał/a:
teraz to zwyczajnie wygląda brzydko i każda nóżka jest docięta trochę inaczej co wygląda okropnie.

Najlepiej minimalnie nad lutem. Z czasem wszystkie luty będą u Ciebie coraz "równiejsze", więc łatwiej będzie zachować tą samą wysokość ucinanych nóżek. Oczywiście w przypadku grubszych elementów (jak złącza ARK) nie trzeba ich wcale odcinać.
  Temat: Kurs lutowania - #7 - przerzutnik bistabilny, tranzystory
Treker

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 1783

PostForum: Komentarze do artykułów   Wysłany: 16-07-2018, 13:40   Temat: Kurs lutowania - #7 - przerzutnik bistabilny, tranzystory
wilq_89, jaki symbol mają tranzystory, które tam wlutowałeś?
  Temat: Zmiany w działalności forum i jego tematyce
Treker

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 628

PostForum: O wortalu   Wysłany: 16-07-2018, 13:39   Temat: Zmiany w działalności forum i jego tematyce
Tak jak wcześniej wspomniałem - na ten moment czytam i analizuję, aby nic nie sugerować. Odniosę się do kwestii technicznych:
Elvis napisał/a:
przydałoby się jakieś miejsce na przechowywanie kodów programów. Wklejanie dłuższych programów nie jest zbyt wygodne, pliki .zip to też niezbyt nowoczesny system kontroli wersji...

Zapisuję na listę pomysłów, jednak na początku nie będzie takiego rozwiązania. Postaram się jednak, aby mechanizm wklejanie kodów do wiadomości był wygodniejszy (zwijanie/lepsze kolorowanie etc).

Elvis napisał/a:
fajnie byłoby rozwinąć system nagród / kar / osiągnięć - może dałoby to trochę więcej motywacji do pisania na forum?

W nowej wersji forum dostępny będzie system oceny postów. Każdy-każdemu będzie mógł przy wiadomości kliknąć jedną z kilku ikonek typu "Pomogłeś", "Ciekawe", "Nie zgadzam się", "Nie lubię" (nazwy przykładowe). W powyższym przykładzie dwie pierwsze liczyłyby się jako dodatnie punkty reputacji dla autora wiadomości, dwie kolejne jako negatywne/neutralne. Nie chciałbym, aby system ten był wykorzystywany do "minusowania" postów osób, których ktoś nie lubi, więc z tymi "negatywnymi" będę ostrożny. Wydaje mi się jednak, że takie negatywne oceny też są potrzebne, aby można było odpowiednio oznaczać posty osób, które udzielają nieodpowiednich rad (np. w związku z brakiem odpowiedniej wiedzy). System ten też pozwoli na lepsze wyświetlanie postów (np. wyróżnianie kolorem najlepszych postów) i tworzenie rankingów. Do nowego systemu zostaną przeniesione aktualnie zebrane punkty pomógł/piwa.

deshipu napisał/a:
Z drugiej strony może to być kwestia tego, że nie jest wcale takie oczywiste, jak się przychodzi na to forum, jak z niego korzystać. Strategicznie umieszczone i opisane pola formularza mogą zdziałać cuda komunikując czego dana społeczność oczekuje od nowego postu.

Tak, zgadzam się. Aktualnie forum pod tym względem kuleje - w nowej wersji wszystko będzie przyjaźniejsze.
  Temat: Kurs lutowania - #5 - las rezystorów, plecionka, topnik
Treker

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 2860

PostForum: Komentarze do artykułów   Wysłany: 16-07-2018, 00:59   Temat: Kurs lutowania - #5 - las rezystorów, plecionka, topnik
wilq_89, lutowanie takich złącz często sprawia problemy - trzeba znaleźć sobie sposób na ich ustawienie. Można przytrzymywać trzecią ręką, opierać płytkę o blat roboczy itd. Z czasem wyrobisz sobie jakiś swój sposób, bo raczej nie ma "jednego słusznego".
  Temat: Kurs lutowania - #3 - pierwszy raz z lutownicą, częste błędy
Treker

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 3046

PostForum: Komentarze do artykułów   Wysłany: 16-07-2018, 00:54   Temat: Kurs lutowania - #3 - pierwszy raz z lutownicą, częste błędy
wilq_89, powodzenia :)
  Temat: Kurs STM32 F4 - #8 - Zaawansowane funkcje liczników
Treker

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 3949

PostForum: Komentarze do artykułów   Wysłany: 15-07-2018, 15:48   Temat: Kurs STM32 F4 - #8 - Zaawansowane funkcje liczników
magnez, witam na forum! Widzę, że to Twoje pierwsze kroki na Forbocie, jeśli chcesz przywitać się z innymi członkami naszej społeczności możesz skorzystać z tego tematu: Wątek zbiorczy: powitania użytkowników :)

Dziękuję za sugestię - właśnie dodałem tę informacje do artykułu!
  Temat: Zmiany w działalności forum i jego tematyce
Treker

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 628

PostForum: O wortalu   Wysłany: 15-07-2018, 15:38   Temat: Zmiany w działalności forum i jego tematyce
ethanak, dziękuję za sugestie :)
Cały czas czekam również na opinie innych osób!

Na razie zajmuję się migracją forum na nowy skrypt. Niestety wymaga to całkiem sporo pracy, ponieważ w związku z różnymi własnymi modyfikacjami aktualnego forum nie ma prostej metody na przeniesienie danych. Muszę napisać dedykowane narzędzia do migracji. Na ten moment moja "wizja" jest taka, aby przygotować wszystko do migracji i przenieść forum w obecnej formie na nowe oprogramowanie (prawdopodobnie druga połowa sierpnia). ~Miesiąc później (jak większość osób już się przyzwyczai do nowego skryptu) będzie można rozpocząć zmiany w kategoriach i tematyce. Nie chce robić tego równocześnie, aby nie wywoływać nadmiarowego zamieszania :)
  Temat: Kurs STM32 F1 HAL - #12 - I2C w praktyce, akcelerometr
Treker

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 64

PostForum: Komentarze do artykułów   Wysłany: 15-07-2018, 15:30   Temat: Kurs STM32 F1 HAL - #12 - I2C w praktyce, akcelerometr
Zealota, witam na forum! Widzę, że to Twoje pierwsze kroki na Forbocie, jeśli chcesz przywitać się z innymi członkami naszej społeczności możesz skorzystać z tego tematu: Wątek zbiorczy: powitania użytkowników :)

Miło słyszeć, że się podoba :)
  Temat: Kurs lutowania - #3 - pierwszy raz z lutownicą, częste błędy
Treker

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 3046

PostForum: Komentarze do artykułów   Wysłany: 15-07-2018, 15:29   Temat: Kurs lutowania - #3 - pierwszy raz z lutownicą, częste błędy
wilq_89, jak na pierwszy raz wszystko wygląda bardzo fajnie :) Faktycznie łatwo wyczuć, że goldpin już się "luzuje" w obudowie - niestety najczęściej jest już za późno. Jeśli chodzi o strzelanie cyny to dość dziwne zjawisko, nie spotkałem się z tym wcześniej. Może po prostu "strzelała" kalafonia/topnik? Od tego mogą zostawać takie małe kropki na PCB (które daje się łatwo usunąć).
  Temat: Kurs Arduino - #2 - podstawy programowania, porty I/O
Treker

Odpowiedzi: 133
Wyświetleń: 14266

PostForum: Komentarze do artykułów   Wysłany: 15-07-2018, 15:27   Temat: Kurs Arduino - #2 - podstawy programowania, porty I/O
Grzesiek napisał/a:
Mam pytanie - nie bardzo rozumiem dlaczego wciśnięty przycisk generuje sygnał typu LOW, przecież właśnie zwarcie (wg mnie) powinno powodować przesłanie sygnału HIGH do Arduino i trochę to zaburzyło moje dotychczasowe rozumowanie, tj : jakikolwiek sygnał = HIGH, jego brak = LOW.


Jeśli wciśnięcie przycisku miałoby wywoływać stan wysoki (HIGH), to musiałby zwierać wejście Arduino z VCC, a nie z masą. W tej chwili przycisk zwiera wejście z masą, czyli właśnie po wciśnięciu na wejściu mamy wtedy "brak napięcia" (LOW).
  Temat: Kurs elektroniki - #6 - diody krzemowe oraz świecące (LED)
Treker

Odpowiedzi: 143
Wyświetleń: 14434

PostForum: Komentarze do artykułów   Wysłany: 15-07-2018, 15:24   Temat: Kurs elektroniki - #6 - diody krzemowe oraz świecące (LED)
Grzesiek, potwierdzam słowa karol2003, po prostu wykorzystałeś złe ścieżki w płytce stykowej. Sprawdź linkowany artykuł - wszystko powinno być jasne :)
 
Strona 1 z 598
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Popularne kursy: Arduinopodstawy elektroniki