Skocz do zawartości

Atta

Użytkownicy
  • Zawartość

    12
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Polska

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

Osiągnięcia użytkownika Atta

Odkrywca

Odkrywca (4/19)

  • Za 5 postów
  • To już rok!
  • To już 5 lat!
  • Młodszy Juror

Odznaki

0

Reputacja

  1. Treker, dzięki za pomoc 😃 podłączyłem rapberry pi do monitora, myszki oraz klawiatury i zauważyłem, że malinka nie łączy się z wifi. Ustawiłem to ręcznie z poziomu pulpitu i po ponownym włączeniu mogę połączyć się z raspberry pi przez komputer. Teraz wszystko przebiega bezproblemowo. Jeszcze raz dziękuję za pomoc.
  2. Co mogę zrobić, gdy mam problem z połączeniem raspberry pi w/w metodami? Próbowałem wszystkich 3 metod wraz z użyciem wiersza poleceń oraz Advanced IP Scannera i za każdym razem mam problem z odnalezieniem adresu IP malinki. Jedyne co zauważyłem to to, że po włączeniu malinki z przygotowanym system i ponownym podłączeniu microsd do komputera, pliki, które utworzyłem jak ssh i wpa_supplicant.conf znikają. Czy ma to wpływ na mój problem? Z wcześniejszymi częściami kursu nie miałem żadnych problemów.
  3. Przy serwomechanizmie są 2 błędy. W kroku 6. zamiast C5 powinien być C3 oraz między 4, a 5. krokiem pojawia się połączenie 8 nóżki z plusem chociaż nic o tym nie jest napisane. Mam nadzieję, że poprawicie to dla przyszłych osób, mi chwilę zajęło, aby do tego dojść. 🙂
  4. Właśnie chodzi mi o to, aby ktoś mógł pokazać taki kod i ewentualnie wytłumaczyć jakieś komendy z którymi będę miał problem. Nie wiem nawet jak mam do tego podejść, a nie zależy mi na szybkim przekopiowaniu kodu do siebie i "odhaczenie" tego jako zrobione tylko na zrozumieniu tego.
  5. Mam problem z napisaniem kodu do 2 układów ze zdjęć, chcę aby wartości z wejść A0 i A1 z płytki Arduino UNO były wysyłane do Arduino MEGA, wyświetlane na monitorze portu szeregowego i nadające się do dalszej pracy, np. aby wartość A0 na Arduino UNO, czyli oś Y joysticka, sterowała napięciem PWM jednej diody podpiętej do Arduino MEGA, a wartość z wejścia A1 (oś X) sterowała napięciem PWM drugiej diody. Korzystam z modułu radiowego RF: https://abc-rc.pl/RF-FS100A oraz z biblioteki VirtualWire: http://www.airspayce.com/mikem/arduino/VirtualWire/ Korzystam z tej biblioteki od około 3-4 dni i umiem przesyłać wiadomości o konkretnej treści (z pomocą wspaniałego internetu), ale mam problem z przesyłaniem wartości analogowych z wejść i "wyciągnięcie" ich z wiadomości na drugiej płytce. Arduino UNO jest zasilane z 9V, Arduino MEGA jest podpięte przez USB do komputera. NADAJNIK: ODBIORNIK:
  6. Okej, wydaję mi się, że rozumiem już i poradzę sobie sam. Dziękuję za poświecenie mi Twojego cennego czasu. Domyślam się, że dla Ciebie rzeczy wyżej opisane są banalne, ale dla kogoś kto dopiero zaczyna przygodę z elektroniką nie jest to takie proste (bez Twojej pomocy musiałbym poświęcić znacznie więcej czasu, aby rozwiązać ten problem). Dzięki temu, że tak skrupulatnie wszystko opisywałeś dużo się od Ciebie nauczyłem 🙂 .
  7. Rozumiem już to. W moim przypadku (jeżeli mam 4x akumulatorki AA, 1,2V 2600mAh) będzie korzystniej (lepiej) dokupić jeszcze 2 takie baterie i koszyk na 6 właśnie takich baterii czy kupować jedną 6F22 (np. z tych wyżej wymienionych)?
  8. Czy ten byłby dobry? everActive 6F22/9V Ni-MH 320 mAh lub Vipow Ni-MH 9V 200mAh . Od czego jest zależne, że takie akumulatory 9V mają ok. 500 mAh (taki największy znalazłem), a typu AA są 2100mAh lub 2600mAh? To ze względu na budowę czy po prostu nie potrafię znaleźć innych?
  9. Rozumiem. W takim wypadku akumulator 9V będzie dobry do zasilenia mojego układu? Jeżeli tak to czy mam zwrócić w szczególności uwagę na jakiś model, producenta, itp. albo czego na pewno nie mam kupować?
  10. Po 8 godzinach znowu zmierzyłem napięcie tych baterii. Czyli w moim przypadku strata wynosi 3.5V?
  11. marek1707, Czy zasilanie mogę obliczyć z proporcji: 5,5V - 2V xV - 6V x = 16,5V •5,5V to zasilanie, które mam teraz. Z opisu baterii powinno być 4,8V, ale po zmierzeniu był wynik 5,5V. •2V to napięcie, które teraz otrzymuje jeden kanał układu scalonego. •6V to maksymalne napięcie dla moich silników. Czy dobrze myślę, że największe zasilanie, które mogę podłączyć to 16,5V? A jeżeli chciałbym uzyskać 4,5V to muszę mieć zasilanie ok. 12V?
  12. Tak jak w temacie mam problem z zasileniem robota 4WD z wykorzystaniem L298N. Silniki obracają się bardzo wolno lub wcale i nie są w stanie poruszyć całego robota. Cały układ podłączyłem dokładnie tak samo jak na filmie: (kod też jest ten sam). Korzystam dokładnie z tej samej podstawy jak ta użyta w filmie. Części:• Arduino UNO, • 4x silnik DC do 6V i bez obciążenia pobierają 0,5A (nigdzie nie potrafię znaleźć wartości pod obciążeniem), • 4x akumulator AA, 1,2V, Ni-MH, 2100mAh (zasilanie silników), • bateria 9V do zasilania Arduino, • płytka z układem scalonym L298N. Niestety nie mam pojęcia czy winę ponoszą silniki, układ scalony, kod lub zasilanie. Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.