Skocz do zawartości

Rutusowiec

Użytkownicy
  • Zawartość

    11
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna

Osiągnięcia użytkownika Rutusowiec

Odkrywca

Odkrywca (4/19)

  • Za 5 postów
  • To już rok!
  • To już 5 lat!
  • Młodszy Juror

Odznaki

0

Reputacja

  1. uint32_t kolor = 0; domyślam się, że to jest jakas zmienna, może mi ktoś wyjaśnić dokładniej co to jest i dlaczego zostało zastosowane? dzieki
  2. oki, chyba rozumie...chodziło Ci o coś jak by zaokrąglenie tego czasu do najbliższej krotności dziesiątki?!
  3. Treker, bardzo dziękuję za przygotowanie kursu. Kurs bardzo fajny. Raz jeszcze dziękuję i pozdrawiam. [ Dodano: 23-03-2017, 12:39 ] Nie rozumie tylko jednej rzeczy z całego kursu a mianowicie. "długość świecenia ma wahać się od około 100ms do 990ms. Natomiast czas, gdy dioda jest wyłączona będzie w granicach 50-490ms. Obie wartości powinny zmieniać się w odstępach, co 10 ms." nie rozumie gdzie program ma czekać te 10ms? czy jest to czas: dioda świeci przez czas t1-10ms; ale przez te 10ms program nie przechodzi do wiersza poniżej dioda gasnie na czas t2-10ms; ale przez te 10ms program nie przechodzi do wiersza poniżej
  4. Marku, źle zadałem pytanie. Przy pomocy Serial.read() nie da się tego zrobić nie korzystając z funkcji toInt() ale poszło tak: long x; long y; void setup() { Serial.begin(9600); } void loop() { Serial.println("Podaj liczbe"); while (Serial.available() == 0) {} x = Serial.parseInt(); Serial.print("Twoja liczba to "); Serial.println(x); y=++x; Serial.println(y); }
  5. Dzięki za odpowiedź. Nie boli, pytam bo myślałem, że mozna 🙂
  6. Witam. Czy można liczbę wprowadzoną z klawiatury przez Serial.read przypisac do typu int bez przekształcania typu String na int?
  7. marek1707 dzięki za wyjasnienie temat z czasem (miganiem) był poruszany w pierwszych ćwiczeniach 🙂 pozdrawiam
  8. boolean stan = false; void setup() { pinMode(7, OUTPUT); } void loop() { stan = !stan; digitalWrite(7, stan); } Tak napisany kod spowoduje, ze dioda będzie swieciła cały czas. Jednak jesli zmieie na true: boolean stan = true; void setup() { pinMode(7, OUTPUT); } void loop() { stan = !stan; digitalWrite(7, stan); } dioda świeci nadal. Proszę o interpretację zapisu: boolean stan = false; oraz boolean stan = true; Dzięki
  9. Treker dzięki za odpowiedź ale mam jeszcze jedno pytanie...🙁 Tranzystory T1 oraz T2 są to tranzystory pnp a więc zostają zamknięte wtedy gdy potencjał emitera względem bazy jest większy i różnica ta wynosi co najmniej 0.7V?! Na schemacie mamy napięcia: dla T1 Ue=2.7V Ub=2V czyli w tym przypadku różnice mamy 0.7V dla T2 Ue=2.7V Ub= 2.5V w tym przypadku różnice mamy 0.2V Dla T1 osiągnięto różnicę Ube=0.7V czy jest to ten potencjal który otwiera ten tranzystor czy różnica potencjałów między bazami tranzystorów T1 oraz T2 steruje/decyduje który ma się otworzyć? Jeszcze jedno..a co jeśli różnica potencjałów Ube dla T1=0.7V a dla T2 Ube=1.5V czy oba zostaną otwarte "dzieląc" się prądem dostarczonym przez R1 zgodnie z prawem Kirchhoffa?! Czy tam gdzie jest większa różnica potencjałów tranzystor otworzy się wcześniej zasysając z układu cały prąd do masy i nie pozwoli się otworzyć drugiemu?!
  10. Treker, troszku się zakręciłem. Jeżeli schemat z rysunku Prosty komparator – droga prądu w pierwszej sytuacji. można potraktować jako wewnętrzny schemat komparatora to na wejściu "+" ma on większe napięcie niż na wejściu "-" wtedy ten koparator powinienie mieć na wyjśiu napięcie 6V? Natomiast jesli prąd popłynie przez tranzystor T1 do masy to czy załe napięcie się nie odłoży tylko na R1. Proszę o wyrozumiałość...kurs czytam od piątku 🙂
  11. Witam. Jestem tu nowy i troszku nie rozumię tego: "Jeżeli napięcie na bazie T1 jest niższe niż na bazie T2, to ten pierwszy otwiera się, a drugi zatyka. Wynika to z własności tranzystora PNP: do jego otwarcia potrzebny jest potencjał bazy niższy niż emitera, w przeciwieństwie do tranzystorów typu NPN. Baza T1 ściągnie potencjał emiterów niżej niż baza T2, przez co T2 zatka się. Cały prąd z rezystora popłynie przez kolektor T1" Czy nie powinno być odwrotnie? Drugie. Napięcia mierzone są między Bazą i GND. Proszę o odpowiedź zwłaszcza na to pierwsze pytanie.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.