Ta strona używa ciasteczek (plików cookies), dzięki którym może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem i akceptuję
PCB.center
Spis robotów
Poniższa lista przedstawia skrócone opisy wszystkich robotów opublikowany na Forbot.pl. Jeśli chcesz zobaczyć tutaj swoją konstrukcję musisz opisać ją w dziale Nasze sukcesy. Aktualnie na liście znajduje się : 360 robotów, podzielonych na 10 kategorii.

Przeglądasz roboty oznaczone tagiem: Line follower, znalezionych konstrukcji: 124.
Wybierz kryterium sortowania: ascAutordesc ascIlość wyświetleńdesc ascIlość komentarzydesc ascOcenadesc ascData publikacjidesc
Line followery, to roboty startujące w zawodach, na których rozgrywana jest kategoria Follow The Line (FTL). Przeważnie są to małe i szybkie konstrukcje (najszybsze Polskie roboty osiągają prędkości powyżej 1m/s), których zadaniem jest przejechanie wyznaczonej trasy w jak najkrótszym czasie, roboty ścigają się na białym podłożu z wyznaczoną czarną trasą (lub odwrotnie). Do zawodów przeważnie dopuszczane są roboty nieprzekraczające swoimi rozmiarami kartki formatu A4. Jest to jedna z najbardziej popularnych konkurencji w Polsce jak i na świecie. Dodatkowo od pewnego czasu rozgrywane są zawody Follow the Line Enhanced (z przeszkodami), podczas których roboty dodatkowo wyposażone są w czujniki odległości, dzięki którym mogą wykrywać przeszkody znajdujące się na trasie omijać je i powracać na właściwy tor.

Zobacz też roboty z innych kategorii:
Line followerySumoMinisumoNanosumoMicromouseManipulatoryKrocząceWielozadanioweBEAMInne

[Line follower] Line follower
Autor konstrukcji: mskojon, opublikowano: 04 Kwi 09, przeczytano 13,006 razy, skomentowano 51 razy.
Witam, Chciałbym przedstawić mojego nowego line followera, przygotowałem go głównie na zawody w Rybniku. Podwozie tego robota to laminat, wszystko oprócz diod LED i czujników jest w montażu przewlekanym. Zastosowałem 5 czujników. Procesor to Atmega8, do odczytywania linii używam przetwornika AD. Robot posiada autokalibrację, dzięki której mogę odczytywać linię nawet gdy jest mały kontrast między linią i podłożem. Znalazło się nawet miejsce na odbiornik podczerwieni, dzięki któremu nie muszę latać za robotem, żeby go złapać i wyłączyć
Czytaj całość
[Line follower] Mój pierwszy line follower z uC - SkateBot
Autor konstrukcji: Kangurek, opublikowano: 26 Mar 09, przeczytano 9,607 razy, skomentowano 21 razy.
Witam, dziś odbyły się zawody Follow The Line w Rybniku. W związku z tymi zawodami skonstruowałem robota. Nazwałem go SkateBot. Dlaczego?? Sam nie wiem ;p Powstawał około miesiąca, ale i tu jest jedno ale: mianowicie nie miałem czasu żeby go sklecić w jeden dzień, choć wiem, że to jest możliwe... Takie życie ,,Mózgiem" robota jest ATtiny2313. Program pisałem w BASCOMIE a właściwie przerabiałem, bo uczę się języka C a BASCOM'a poznałem bliżej wł...
Czytaj całość
[Line follower] Supertrash
Autor konstrukcji: Supertrash, opublikowano: 19 Mar 09, przeczytano 6,721 razy, skomentowano 29 razy.
Mój pierwszy robot. Wystartuje w jutrzejszych zawodach Follow the Line w Rybniku. Uaktualnię potem jak sobie poradził. Czujniki IR ustawione jak strzałki na klawiaturze koła na serwach (początkowo były na zwykłych silnikach na 6V ale nie wyrabiał na skrętach bo za duża bezwładność kół była. Procek Atmega8l i rezonator 8MHz. Zasilanie to 1-3 aku żelowych 6V 1.3Ah (im więcej tym szybciej jedzie, ale nie można przesadzić;-)) aha właśnie ...
Czytaj całość
[Line follower] mini Line Follower
Autor konstrukcji: grabo, opublikowano: 18 Mar 09, przeczytano 17,314 razy, skomentowano 33 razy.
Witam, konstrukcja została już zaprezentowana co prawda na innym forum ale pochwalę się i tutaj powstała przez jeden jesienny weekend. Nad poprawną pracą czuwa jeden z najmniejszych mikrokontrolerów w ofercie Atmela - 8-pinowy ATTiny13. Rolę czujników linii pełnią 3mm czerwone diody LED sprzężone z fototranzystorami. Konstrukcja napędzana jest dwoma przerobionymi serwami klasy micro, a jako trzeci punkt podparcia użyłem ślizgu w postaci plastikow...
Czytaj całość
[Line follower] LineFollower by Johny
Autor konstrukcji: hometuning, opublikowano: 11 Lut 09, przeczytano 6,064 razy, skomentowano 10 razy.
Jest to mój pierwszy projekt robota mobilnego. LineFollower dzięki użyciu przetwornika ADC posiada algorytm kalibracji jasności podłoża oraz linii (duża czułość jest dobrze widoczna na filmie). Jak na razie używam tylko trzech czujników bo dobrze się spisuje i nie widzę potrzeby włączania 2 pozostałych. Dodatkowym elementem jest zderzak, robot po dotknięciu przeszkody odwraca się i jedzie z powrotem (niestety nie mam jeszcze filmu). Elektronika: -uC atmega8 -driver silników l298 -czujniki linii CNY70 Mechanika: -obudo...
Czytaj całość
[Line follower] Line follower robot.
Autor konstrukcji: Kaytec, opublikowano: 26 Sty 09, przeczytano 19,144 razy, skomentowano 30 razy.
Przedstawiam opis robota który posłużył jako prototyp przy budowie innego robota. Moją konstrukcją jest line follower oparty o µC-attiny2313 i mostek-L293D. Cały robot ma budowę łatwo rozbieralną, wszystko można wyjąć, zmienić. Robot teoretycznie jest stworzony na potrzeby konkursu "elektronicznego" Miał wystartować w ubiegłym roku, lecz nie był w stanie. Chciałbym podziękować sponsorowi za oddanie w moje ręce silników, pozdrawiam, przydadzą się jeszcze nie raz
Czytaj całość
[Line follower] Mietek, który lubi kreski
Autor konstrukcji: juras5, opublikowano: 16 Sty 09, przeczytano 6,106 razy, skomentowano 9 razy.
Jest to prototyp i zarazem mój pierwszy robot, ale jak widać radzi sobie całkiem nieźle. narazie ma przełożenie 200:1 żeby był wolniejszy, zamierzam nauczyć się obsługiwać PWM, udoskonalić kod i wtedy zmienię przełożenie na 50:1. atmega8 - uC l298 - do sterowania silnikami CNY70 - czujniki lini lm324 + potek - regulacja czułości
Czytaj całość
[Line follower] Linefollower
Autor konstrukcji: 1kizin, opublikowano: 18 Gru 08, przeczytano 7,990 razy, skomentowano 5 razy.
Witam Przedstawiam moją konstrukcję, jest nią robot typu linefollower. Robotem steruje Atmega 8, na razie pracuje na wewnętrznym układzie taktującym. Program napisałem w asemblerze. Wszystkie elementy robota są zamocowane na płytce z tekstolitu Napęd: Są to dwa silniki na 3V z własnoręcznie zrobionymi przekładniami ślimakowymi z części od magnetowidów. Sensory to fotodiody i fototranzystory wyciągnięte z myszki komputerowej. Schemat czujników: Zasilanie to chwilowo zasilacz. Poniżej filmiki z pr...
Czytaj całość
[Line follower] Psotek - mój pierwszy robot
Autor konstrukcji: Sabre, opublikowano: 18 Gru 08, przeczytano 16,303 razy, skomentowano 20 razy.
Jest to robot podążający za linią, zrobiłem go na zawody w Olsztynie, które odbyły się 4 kwietnia tego roku. Mój "Psotek" zajął 2 miejsce w łącznej klasyfikacji robotów. Schemat mojego "Psotka": Szkielet robota stanowią dwa kawałki laminatu skręcone razem przez tulejki dystansowe. Cała elektronika znajduje się na górze, silniki również są przyklejone do górnej części, spód jest tylko nośnikiem dwóch akumulatorków Li-ion oraz ślizgacza wykonanego z kawałka teflonu. Wymiary: lamina...
Czytaj całość
[Line follower] Nowy linioszukacz !
Autor konstrukcji: jamtex, opublikowano: 18 Gru 08, przeczytano 5,578 razy, skomentowano 11 razy.
Taki jakiś straszny wysyp różnego typu Robocików followtheline, postanowiłem się i ja czymś skromnym pochwalić. Schemat znany i już niejednokrotnie prezentowany. Tworzyłem go koszmarnie długo, i popełniłem parę większych i mniejszych błędów. Proponowałbym nie sugerować się nim, przy własnej konstrukcji. W chwili obecnej tworzę zupełnie nowy i jeżeli zima pozwoli (czytaj będzie trochę czasu), na pewno się nim pochwalę. Elektronika: Robot składa się z 2 płytek drukowanych: - płyty głównej - pły...
Czytaj całość
Wybierz inne: