Skocz do zawartości

RoboticDivision

Użytkownicy
  • Zawartość

    44
  • Rejestracja

  • Ostatnio

  • Wygrane dni

    2

RoboticDivision zajął 1. miejsce w rankingu.
Data osiągnięcia: 20 lutego 2013.

Treści użytkownika RoboticDivision zdobyły tego dnia najwięcej polubień!

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Polska
  • Moje zainteresowania:
    elektronika

Osiągnięcia użytkownika RoboticDivision

Wynalazca

Wynalazca (6/19)

  • Za 5 postów
  • Za 25 postów
  • Aktywny twórca
  • Młodszy Juror
  • To już rok!

Odznaki

6

Reputacja

  1. Długi zimny start może być skutkiem tego że Twój strop jest z żelbetu lub masz solidne ściany i stropy;) u mnie w domu nie złapie dalej niż 1m od okna. Niedokładność może być spowodowana tym że źle liczysz współrzędne. Czasami są to po kolei: stopnie, godziny, minuty itd a czasami inaczej np stopnie, części dziesiętne stopni, części setne stopni itp albo i nawet stopnie, godziny, części dziesiętne godziny itd. Upewnij się że to nie w tym jest błąd.
  2. No tak.. To tylko ustawia się wyjścia przez PORTn.x a przez PINn.x odczytuje stan pinu. Namieszałem. To zostaje pobawić się ustawieniem parametru Noss.
  3. MOSI-MISO MISO-MOSI nie tak się to czasem podłącza? Druga sprawa config pin robi się dla wejść config port dla wyjść. Trzecia sprawa to parametr Noss w configu śpi. w niektórych wersjach bascoma był jakiś błąd i trzeba było ustawić 0 zamiast 1 albo 1 zamiast 0. Nie pamiętam teraz co wlaczalo ss a co wylaczalo. sprawdź obie możliwości.
  4. Miało być o podłączeniu 3,3V na linie danych wyświetlacza a skończyło się na programatorach i opiniach o sklepie:D Wracając do tematu... właśnie kilka dni temu podłączyłem do płytki z atmegą 16L i LCD 3,0V i o dziwo wyświetlacz działał. Były tylko problemy z kontrastem, nie był tak ostry jak powinien ale działał😉 więc jak widać wszystko zależy od LCD.
  5. Jakbym dostal plik pdf a nie eagle to bym mogl zrobic. Wiercenia robie niechetnie ale jak nie mam wyjscia to robie;) Daj pdf i cene na pw to sie okresle. Sory za brak polskich znakow. Telefon nie chce poprawiac.
  6. Pracownika moze i znajda ale nie fachowca znajacego sie na tym wszystkim czego oczekuja.
  7. Witam. Mam kilkanaście płytek z akcelerometrem MMA7455L o wymiarach 14x21mm. Interfejs I2C lub SPI. Pozostało mi po większym zamówieniu. Płytka wykonana w profesjonalnej firmie. Do tego mam oczywiście opis i krótką dokumentację z podstawami komunikacji przez SPI. Użyłem tego m.in. do poziomowania swojego hexapoda;) Cena na PW. Pozdrawiam.
  8. Nie ma co robić zagadnienia z byle powodu;)do lutowania przewlekańców i SMD najlepiej nadaje się grot cienki i lekko spłaszczony na końcu. Lutuję takim od zawsze i jest ok. Nigdy żadnych problemów nie ma. wg mnie posiadanie kilku(nastu) rodzajów grotów to przerost formy nad treścią. Zwykłym cienkim lekko spłaszczonym na końcu da się lutować bez problemu SMD 0603, czy tqfp100. Kwestia wprawy.
  9. Nigdy się nie bawiłem łączeniem z internetem przez SE. Używałem kiedyś siemensa do połączenia TCP. Spróbuj może przed tym adresem www wpisać jeszcze APN, dla plusa jest to po prostu "internet". Próbujesz robić to z atmegi czy z komputera przez terminal? Nie wnikałem w to nigdy bo mnie nie interesowało ale jesteś pewny że da się tak zrobić jedną komendą?
  10. Ta kamera to pewnie kamera IP a to trochę inna bajka. Natomiast jeśli interesuje Cię połączenie GPRS to w załączniku jest PDF z komendami m.in do T290. Gdzieś tam są te od GPRS. dg_at_2003_r4a.pdf
  11. Nie no ta teoria jest nieco dziwna. ISP znaczy In System Programming więc to by wykluczało Twoją teorię. Nie raz programowałem właśnie Tiny13 na polutowanej już płytce, zrobiłem kilka takich projektów i nigdy problemów nie było. Nie da się zaprogramować ponieważ albo jest źle podłączone albo wyłączony został reset przez nieodpowiedni zapis fuse bitów.
  12. Ja preferuję nakładanie cyny kolbą na płytkę posmarowaną pastą do lutowania a potem zbieram plecionką. Efekty conajmniej zadowalające.
  13. Schemat to przecież żaden problem. Wystarczy podpiąć klawisze między port a np + zasilania i skonfigurować te piny jako wejście. Troszkę więcej inwencji twórczej i pomyślunku życzę😉 Co do programu to nawet jeśli ktoś chce pomóc to i tak nie wie w jakim języku miało to by być. Ogólnie wygląda to jak: powiedzcie mi jak to zrobić bo mi się nie chce pomyśleć a najlepiej jakby ktoś dał gotowca.
  14. RoboticDivision

    attiny13

    4,8MHz 9,6MHz 128kHz albo te wartości dzielone przez 8 przez ustawienie bitu Divide Clock by 8.
  15. RoboticDivision

    attiny13

    To jest proste. Nie da się. Niestety.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.