Skocz do zawartości

robert10

Użytkownicy
  • Zawartość

    10
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Zawód
    nauczyciel
  • Moje zainteresowania:
    informatyka

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

Osiągnięcia użytkownika robert10

Odkrywca

Odkrywca (4/19)

  • Za 5 postów
  • To już rok!
  • To już 5 lat!
  • Młodszy Juror

Odznaki

1

Reputacja

  1. Witam, dotyczy Kurs Raspberry Pi, mam zestaw zakupiony w ubiegłym roku /dedykowany do kursu/ w ubiegłym roku instalowałem i działało bez problemu, dzisiaj postanowiłem odświeżyć sobie kurs i są problemy. Zrobiłem aktualizację systemu i krok po kroku wykonuję zadania Aktywowałem kamerę, zainstalowałem sudo apt install motion i postanowiłem zainstalować sterowniki kamery mam problem z instalacją sterownika do kamery pojawia się taki komunikat Proszę o pomoc
  2. Interesowało mnie czy to prawidłowe działanie, obecnie testuje rożne rozwiązania. Szybki dostęp do kamery przez przeglądarkę mogę wykorzystać np. na monitorze interaktywnym jako podgląd dla uczniów do budowy robotów Pozdrawiam
  3. Witam, zauważyłem, że po instalacji Domoticza, aby korzystać z kamery w przeglądarce muszę za każdym razem dogrywać sterowniki sudo modprobe bcm2835-v4l2 wcześniej oczywiście uruchamiam sudo motion –b Po dograniu sterowników kamery / sudo modprobe bcm2835-v4l2/ mogę uruchmać kamerę w przeglądarce ale przestaje wtedy działać kamera w Domoticzu. Muszę zatrzymać usługę działania kamery poleceniem sudo systemctl stop motion.service Aby korzystać z kamery w Domoticzu, ale wtedy znowu nie działa kamera w przeglądarce po uruchomieniu polecenia sudo motion –b muszę dograć sterowniki. Czy tak ma być, że nie można jednocześnie korzystać z kamery w przeglądarce i z tej samej kamery w Domoticzu Czy zawsze muszę dogrywać sterowniki kamery po korzystaniu z Domoticza.
  4. Serdecznie dziękuję działa!!! Treker najlepszy
  5. Witam serdecznie Dotyczy Kurs Raspberry Pi – #15 – czujnik temperatury DS18B20. Mam zestaw zakupiony na forbocie ponieważ od lat staram się z wami rozwijać zainteresowania. Najpierw były kursy Ardiuno, następnie budowa robotów a teraz Kurs Raspberry Pi. Obecnie przebrnąłem do #15 i mam problem ponieważ podłączam zgodnie z instrukcją czujnik temperatury DS18B20 /i nawet zmieniłem czujnik DS18B20 na inny ze wcześniejszych zestawów/ Ale nie jest widoczny - zmieniałem rezystory, przewody ale nic. Jak wcześniej opisałem testowałem na dwóch czujnik temperatury DS18B20. Czy GPIO4 może być uszkodzone tylko na nim próbowałem? Po wywołaniu polecenia lsmod na wyświetlanej liście znajduje się moduł sterownika w1_gpio ale brak jest w1_therm Nie wiem dlaczego system nie wykrywa czujnika. Sprawdzałem wielokrotnie sposób podłączenia. Jak inaczej sprawdzić czujnik temperatury DS18B20 na Raspberry Pi?
  6. W folderze RC5 jest podfolder RC5 a w nim pliki Poniżej załączam zrzut ze ścieżką dostępu Tak restartowałem środowisko Spróbuję przenieść pliki do folderu RC5 z podfolderu Pozdrawiam [ Dodano: 03-03-2017, 10:59 ] Chyba rozwiązane tak jak podawałem we wcześniejszej wiadomość przeniosłem pliki z podfolderu RC5 do folderu RC5 i przeszedł proces kompilacji prawidłowo. Niem mam możliwości wgrania kodu na Arduino ponieważ jestem w pracy, ale proces kompilacji przeszedł prawidłowo Serdecznie pozdrawiam i dziękuję serdecznie użytkownikom Treker i leepa79
  7. Tak instalowałem już biblioteki. Mam wersje Arduino 1.7.10 Zainstalowałem bibliotekę, ponownie uruchomiłem program, ale nie działa. Próbowałem instalować jeszcze raz, ale pojawia się informacja, że biblioteka jest zainstalowana - Biblioteka RC5 już istnieje. W internecie znalazłem, że mogą być problemy z biblioteką z nazwą RC5-master.zip. Jako wskazówkę podano aby po rozpakowaniu usunąć człon nazwy w folderach -master. Próbowałem, ale i to nie działa poniżej prezentuje zrzuty
  8. Problem z biblioteką RC5 zainstalowałem bibliotekę jak w instrukcji i przy kompilacji błąd Test_RC5.ino:3:17: fatal error: RC5.h: No such file or directory compilation terminated.
  9. Witam, Pozdrawiam autora Trekera - super kursy - świetny opis i grafika. Sam dzisiaj walczyłem z brakującą zworką polecam rozwiązanie stara płyta główna od komputera - jest ich kilka można wykorzystać. Miałem problem z niedziałającym prawym silnikiem - już byłem pewny że nie działa wielokrotne próby nic nie pomagały. Liczy się dokładność patrząc z boku należy precyzyjnie zamieść nie osłonięty izolacją przewód we wtyczce i dokręcić. Najczęstsze błędy to przewód przykręcony z izolacją oraz przewód nie przymocowany - nie widać tego błędu przez ograniczoną przestrzeń
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.