Skocz do zawartości

rezystorownia

Użytkownicy
  • Zawartość

    23
  • Rejestracja

  • Ostatnio

O rezystorownia

  • Urodziny 25.09.1997

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Wadowice
  • Zawód
    uczeń
  • Moje zainteresowania:
    elektryka , mechatronika

Osiągnięcia użytkownika rezystorownia

Starszy odkrywca

Starszy odkrywca (5/19)

  • Za 5 postów
  • To już rok!
  • To już 5 lat!
  • Młodszy Juror

Odznaki

0

Reputacja

  1. Więc jak TO działa ? http://www.spryciarze.pl/zobacz/jak-wykonac-prosty-pojazd-typu-line-follower
  2. Tolo a mogę użyć tranzystory bc 331 ? bo takie mam pod ręką ? P.S. Wielkie dzięki za pomoc !
  3. Mój pomysł na budowę line follower : na płytce znajdującej się przed linią umieszczę po lewej diodę IR i fototranzystor , tak samo po prawej . podłączę do silników (też lewy i prawy) Jak lf zjedzie z linii to do foto tranzystora nie będzie docierało promieniowanie diody IR , więc silnik się zatrzyma . obroty tylko jednego silnika spowodują że pojazd zacznie skręcać . Gdy czujnik wróci na linię , obydwa silniki (z przekładniami) zaczną równo kręcić i lf pojedzie przed sibie po linii i tak na każdym zakręcie . Czy to zadziała , czy pokręciłem coś z elektroniką ? Jeśli tak proszę mnię poprawić 😉
  4. aha tamten silnik co o wcześniej wkleiłem pobiera 60 mA bez obciążenia i 1 A z zatrzymanym wałem , przy zasilaniu 4 V
  5. dzięki chyba się skuszę 🙂
  6. rezystorownia

    Saper

    jaki masz stopień przełożenia 🙂 ?
  7. Możesz powiedzieć jaki masz stopień przełożenia przekładni ?
  8. rezystorownia

    nanoHaker

    Na czymś takim będę się wzorował - daje 5 🙂
  9. jakie zasilanie proponujesz ?
  10. A no dałem 4 paluszki 😳 . No ale 8 baterii AA to troche nieekonomiczne... więc jaki akumulator proponujesz ? P.S. Co sądzicie o drugim pomyśle ?
  11. Zasilanie 2 x 3V baterie takie jak są w kalkulatorze . (wiecie o co chodzi czy dać zdjęcie ?) SOSNUS dla czego będę miał problem z przyczepnością ?
  12. Już to załatwiłem , dodałem 4 koła z przodu osi , ale robot dalej jest wolny 🙁 Kolejny pomysł : w zabawkowych autkach na napęd - (te co nim jeźdi się po ziemi do przodu , puszcza i one jadą przed siebie) - można by ten napęd wyciągnąć , do największej zębatki w napędzie przymocować silniczek . Mamy przekładnie na moment obrotowy o przełożeniu o ok. 15 :1 . Próbowaliście ? Co o tym sądzicie ? Poinformuje was po zakończeniu prac co jak z tą przekładnią 🙂
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.