Skocz do zawartości

Raf11

Użytkownicy
  • Zawartość

    7
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

Osiągnięcia użytkownika Raf11

Młodszy odkrywca

Młodszy odkrywca (3/19)

  • Za 5 postów
  • To już rok!
  • To już 5 lat!

Odznaki

1

Reputacja

  1. Tak dla zainteresowanych, to przez VNC można włączyć podgląd kamery. Wystarczy w oknie dialogowym VNC Server -> Menu -> Options -> Troubleshooting, włączyć 'Enable experimental direct capture mode'
  2. Świetny artykuł jak zawsze. Troszkę się tylko czepnę do terminologii. Wiem, że w artykule został użyty skrót myślowy i mam nadzieję, że nikt nie pomyśli, że fala podczerwona ma częstotliwość 36 kHz 😉 Pozdr.
  3. To się cieszę i czekam z niecierpliwością 🙂
  4. Zainspirowany Elektroprzewodnikiem (https://www.youtube.com/user/ElektroPrzewodnik) zmodyfikowałem trochę mojego potwora, a mianowicie dodałem możliwość sterowania smartfonem. Choć "dodanie" to może niewłaściwe słowo, gdyż musiałem najpierw odjąć Arduino i Shielda i dodać ESP8266 oraz sterownik silników DRV8835 (nie wiem jeszcze jak do Arduino dodać WiFi a Bluetootha nie mam w swoich zasobach). Jak widać na filmiku takie połączenie działa, lecz wymaga jeszcze kalibracji bo czasami potwór jest trochę zrywny (muszę wypróbować jeszcze inny smartfon lub tablet gdyż to może być wina akcelerometru). Może Autor kursu zrobiłby dodatkowy odcinek o tym jak do shielda dołączyć WiFi lub Bluetooth i sterować nim zdalnie (ze smartfona)? To tylko taka mała sugestia, gdyż może to kogoś zainteresować (mnie akurat interesuje).
  5. Czy ktoś bawił się może z obrotami tego potwora? U mnie to działa tak sobie więc chciałbym się dowiedzieć czy ktoś sobie z tym poradził i może mógłby dać jakąś podpowiedź jak to zrobić. Aby zrobić obrót w miejscu o zadany kąt napisałem poniższą funkcyjkę. Drogę obrotu wyliczyłem z uwzględnieniem rozstawu osi a współczynnik a (wsp_a) z przeliczenia prędkości (zadawanej w skali 0 do 100) i pokonywanej fizycznie drogi. Ze względu na nieidelaność układów trzeba było te współczynniki trochę dostroić (eksperymentalnie). Efekt działania dla prędkości V=40 umieściłem na filmiku. Nie jest idealnie. Dla wyższych prędkości trochę się to rozsypuje (głównie ze względu na szybkie zatrzymanie pojazdu i jego skoki). Nie wiem czy w ogóle dobrze się zabieram do tego problemu. Czy ma ktoś może jakieś sugestie w tym temacie? Pozdrawiam. void obrotkat(int K,int V){ float czas_obrotu; float droga_obrotu=33.0*K/360.0; float wsp_a=0.56; // jak + to obrot w prawo // jak - to obrot w lewo leftMotor(V); rightMotor(-V); V=abs(V); czas_obrotu=(droga_obrotu*1000)/(wsp_a*V); delay(czas_obrotu); }
  6. Chciałem jedynie potwierdzić, że na Leonardo robot śmiga, aż miło. Do 5 lekcji włącznie wszystko działa bez problemów 🙂
  7. Czy dedykowany Shield z zestawu będzie pasował do Leonardo, czy trzeba zakupić Uno Rev3?
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.