Skocz do zawartości

janiu

Użytkownicy
  • Zawartość

    15
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

Osiągnięcia użytkownika janiu

Starszy odkrywca

Starszy odkrywca (5/19)

  • Za 5 postów
  • To już rok!
  • To już 5 lat!

Odznaki

0

Reputacja

  1. Dzięki wielkie, jakoś to mysle ogarnę a czy ktos mogłby jeszcze mi pomóc z reszta spraw: 1) Chciałbym cały czas wysyłać odczyty z enkoderów i co sekunde wysyłać odczyty z jakiegoś jednego czujnika temperatury. 2) Własnie z tego co wyczytałem to max zasieg HC-05 to 10m, czy jest opcja w jakiś sposób zwiększyc ten zasieg - jakiś lepszy moduł albo lepsza antena? 3) Z BT jeszcze za bardzo sie nie bawiłem ale przy testach modulu WI-FI ESP8266 miałem duże problemy z niezawodnoscia - często przerywało lub wgl nie dało się sparować czy z modułem BT jest szansa ze będzie mniej takich problemów?
  2. Jeżeli dane będziesz wysyłał (z mikrokontrolera) nie binarnie, ale w formie czytelnej dla człowieka, to możesz wyświetlać dane w aplikacji przeznaczonej właśnie do wyświetlania danych przesyłanych przez port szeregowy (np. TeraTerm) (interfejs BT przy odpowiednim ustawieniu na komputerze jest widoczny jako port szeregowy) Tylko że ja potrzebuje zrobić jeszcze sporo operacji na tych danych, dlatego potrzebuje w jakiś sposób dostać te dane i w odpowiedni sposób je przeanalizowac więc samo wyświetlenie w kosnoli mi nie wiele da
  3. 1) Chciałbym cały czas wysyłać odczyty z enkoderów i co sekunde wysyłać odczyty z jakiegoś jednego czujnika temperatury. 2) Własnie z tego co wyczytałem to max zasieg HC-05 to 10m, czy jest opcja w jakiś sposób zwiększyc ten zasieg - jakiś lepszy moduł albo lepsza antena? 3) Z BT jeszcze za bardzo sie nie bawiłem ale przy testach modulu WI-FI ESP8266 miałem duże problemy z niezawodnoscia - często przerywało lub wgl nie dało się sparować czy z modułem BT jest szansa ze będzie mniej takich problemów? 4) Nie potrafie znalezc w google materiałów/instrukcji w jaki sposób napisać aplikacje/serwer która cały czas będzie odbierać informacje z BT. Czy robił ktoś z Was już coś takiego i czy ma jakieś żródło z którego czerpał informacje?
  4. Cześć, mam pytanie do Was. Tworze właśnie pojazd który w czasie przejazdu musi wysyłać gdzieś do aplikacji dane odnośnie swojej lokalizacji i aktualne odczyty czujników(musi do być robione cały czas bez przerw). Zastanawiam się czy lepiej do tego zadania użyć modułu Bluetooh czy Wi-fi? Dodatkowo ta aplikacja/serwer będzie wykonywać jakieś operacje na tych danych.
  5. Tak jak mówiłeś okazało się to jednak łatwe tylko nie wiem czemu nie potrafiłem zrozumieć tego, ale już jest okej. Tylko teraz mam inny problem. Skoro ten enkdoer ma jedno wyjście na którym zliczam impulsy to czy da się rozpoznać czy silnik obraca się w prawo czy w lewo ?
  6. Mam zamiar stworzyć robota który będzie wysyłał trasę która przejechał na serwer i aplikacja będzie w czasie rzeczywistym tworzyła model trasy. Chciałem to zrobić w oparciu o enkodery a ze względu na to że każdy enkoder ma dwa wyjścia A i B, a ja potrzebuje dwa enkodery to razem daje 4 piny.
  7. Cześć, używam Arduino Nano które swoje przerwania ma na pinach 2 i 3, ale potrzebuje jeszcze dwóch dodatkowych pinów przerwań. Czy jest jakaś opcja zwiększenia ilości? Czy muszę kupić inne Arduino np. Leonardo albo Mega ?
  8. Cześć, kupiłem ostatnio zestaw enkoderów magnetycznych firmy Dagu: https://botland.com.pl/enkodery/2182-zestaw-enkoderow-magnetycznych-dagu-rs030.html Niestety jestem bardzo początkujący i nie wiem w jaki sposób odczytać wartość obrotu silnika, w sieci jest wiele instrukcji w jaki sposób zrobić to w momencie kiedy enkoder posiada dwa wyjścia A i B, ale tutaj jest tylko jedno wyjście danych i nie wiem jak zinterpretować wyniki przesyłane do Arduino.
  9. no własnie nic szczególnego, wgrałem nowy program odpaliłem robota zeby sprawdzić czy działa i po ponownym połaczeniu z komputerem nic
  10. Witam, mam taki problem. Posiadam Arduino Leonardo i już jakiś czas wgrywam na niego nowe programy i wszystko działało bezproblemowo, podpinałem płytkę do komputera przez usb, komputer wykrywał sprzęt i wszystko było okej. Ale przy którymś razie komputer nie wykrył Arduino, a po kliknięciu przycisku "reset" arduino jest przez chwile wykryte (pojawia się w menadżerze urządzeń ale po chwili znika. Wie ktoś może co sie mogło stac ?
  11. janiu

    Arduino Leonardo - wielowatkowosc

    o kurde powiem Ci, że bardzo dużo nowych rzeczy teraz usłyszałem. 1 - tak bym bardzo nie chciał robić, moim zdaniem to bardzo "nieeleganckie" i do tego jeżeli bede chciał rozbudować pojazd i wrzucić nowe czujniki np odległości to wszystko będzie masakrycznie długą mało przejrzysta funkcja loop(). 2 - jeżeli czas wykonania funkcji odczytu jest taki długi to chyba nie warto interesować sie tym rozwiązaniem 3 - droga eliminacji wydaje mi się ta opcja jest najlepsza, ale również najmniej dla mnie zrozumiała i najtrudniejsza. Odpowiadając na pytanie mam tych czujników 6. Musisz mi bardzo pomoc żebym mógł to zrozumieć. Najważniejsze pytanie: Czy da sie to zrobić przy pomocy C/C++ czy trzeba wykorzystać np assemblera ?
  12. janiu

    Arduino Leonardo - wielowatkowosc

    Uzywam sensora odbiciowego QTR-8A, do odczytu wykorzystuje funkcje z biblioteki QTR ktora zwraca mi wartosc całkowitą. Czas odczytu to około 3200 mikro sekund
  13. janiu

    Arduino Leonardo - wielowatkowosc

    Buduje Line-followera no i moge to zrobic wsyztsko w jednej petli tak naprawde i w tym whilu cały czas wykonywac pomiar, po prostu myślałem ze da się do zrobić "ładniej", ale skoro nie to musze zostac przy tej metodzie.
  14. janiu

    Arduino Leonardo - wielowatkowosc

    Mam czujniki odbiciowe i chciałbym żeby jeden watek cały czas z czytywał z nich wartości i przekazywał do zmiennej globalnej. Drugi watek odpowiada za sterowanie silnikiem, jest tam pętla while(czujnik>wartość) no i chciałbym żeby pętla została przerwana jeżeli wartość na czujniku się zmieni na jakąś tam zakładana.
  15. Witam ! chciałbym się dowiedzieć czy jest jakaś biblioteka realizująca wielowątkowość w arduino? Sprawdziłem kilka bibliotek np Timers.h, ale ona po prostu sprawia ze funkcje wywołują się co jakiś określony czas ale nie wykonują się w tym samym czasie. Przykład: Funkcja A() ma w sobie pętle nieskończona, a funkcja B() robi coś innego, jeżeli ustawie to tak: timer.attach(0, 100, A); timer.attach(1, 500, B); to cały czas będzie się wykonywała funkcja A(), a B() nigdy się nie wywołała, a chciałbym tak żeby w tle wykonywała się funkcja B(). Jak to zrobić ?
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.